dogovori in pogovori o dogodkih in druženjih TFjevcev v Savinjski dolini

Moderatorji: editor, dusan

 Preseren
#150838
LP

Po novem postajam Celjan, in ker mi je mesto popolnoma neznano sprašujem kje se daj fajn laufat? Potreboval bi nekaj kar je dolgo do 5 km in nekje prav v Celju.... Čisto tako malo za uživancijo.

P.
Uporabniški avatar
 natasa
#150861
Za Savinjo. krasna trasa od 4 km naprej.

lp, :wink:
 Preseren
#150936
Za Savinjo, to pomeni da tam nekej pri koncu celja proti Zidanem mostu štartaš?
(sorry nise najboljši v poznavanju Celja)

P.
Uporabniški avatar
 natasa
#150940
Preseren napisal/-a:Za Savinjo, to pomeni da tam nekej pri koncu celja proti Zidanem mostu štartaš?
(sorry nise najboljši v poznavanju Celja)

P.


Te bom najprej vprašala od kod bi ti štartal pa ti pol povem kam teči?
 Preseren
#150941
hrmm..... pojma nimam, reciva da se nahajam pri železniški postaji....
Uporabniški avatar
 natasa
#150944
Preseren napisal/-a:hrmm..... pojma nimam, reciva da se nahajam pri železniški postaji....


Odlično, greš do savinjskega mostu ( ga vidiš z železniške postaje ), in se nahajaš na savinjskem nabrežju. Tečeš lahko proti toku reke Savinje cca 2 km in prideš do t.i. Špice po asfaltni peš poti, od Špice naprej pa imaš makadamsko in travniško pot vse do Šempetra :wink: , seveda lahko obrneš prej oz. je krasna pot do visečega mostu ( ga ne moreš zgrešiti). Tam lahko obrneš (cca2km)oz. greš čez most in narediš krog dolg cca 6 km. Saj pravim odvisno od dolžine razdalje. Možnosti je ogromno. Pojdi raziskovat izgubit se ne moreš!
:wink:
Uporabniški avatar
 vasko
#151057
Mene pa zanima, kje greste proti Celju mimo Vrbenskega jezera. A je treba it skozi Vrbje pa je potem kakšna cesta nazaj proti Savinji, ali že takoj pri jezeru čisto ob Savinji. Sem šel enkrat čisto ob Savinji pa je bla pot skoraj neprehodna :?:
Uporabniški avatar
 natasa
#151059
vasko napisal/-a:Mene pa zanima, kje greste proti Celju mimo Vrbenskega jezera. A je treba it skozi Vrbje pa je potem kakšna cesta nazaj proti Savinji, ali že takoj pri jezeru čisto ob Savinji. Sem šel enkrat čisto ob Savinji pa je bla pot skoraj neprehodna :?:


Pot je krasna skoz ob Savinji - ni potrebno zavijati nikamor, nazadnje sem šla dva dni nazaj prava jesenska idila.

:wink:
Uporabniški avatar
 Jančika
#151113
natasa napisal/-a:
vasko napisal/-a:Mene pa zanima, kje greste proti Celju mimo Vrbenskega jezera. A je treba it skozi Vrbje pa je potem kakšna cesta nazaj proti Savinji, ali že takoj pri jezeru čisto ob Savinji. Sem šel enkrat čisto ob Savinji pa je bla pot skoraj neprehodna :?:


Pot je krasna skoz ob Savinji - ni potrebno zavijati nikamor, nazadnje sem šla dva dni nazaj prava jesenska idila.

:wink:

Se popolnoma strinjam. Meni je to najlepši konec daleč okoli. Je pa res ravno pri jezeru treba malo pogledati, kod in kam, ker pot malo zavije in imaš dve možnosti - čisto ob jezeru ali čisto ob reki. Danes grem tam, če bo vse posreči.
Uporabniški avatar
 Jančika
#151225
vasko napisal/-a:Sem šel enkrat čisto ob Savinji pa je bla pot skoraj neprehodna :?:

Danes sem bila prav pozorna na tole. Pot je res lepo utrjena in široka, sicer pod drevesi, a res lepa. Edino približno en kilometer tik pred Petrovčami, tam pri čistilni napravi, je steza za moj okus preozka in je treba malo bolj pazit, kako postavljaš stopala.
Uporabniški avatar
 Jančika
#151226
Preseren napisal/-a:LP
Potreboval bi nekaj kar je dolgo do 5 km in nekje prav v Celju.... Čisto tako malo za uživancijo.

P.

No, kadar ne tečem ob Savinji (zaradi vremena ali ker je že tema), tečem kar po mestnih ulicah. Doma sem skoraj v centru in grem gor do Ostrožnega, pa čez na Novo vas in na Hudinjo, pa okoli Golovca domov. Zvečer pač raje pazim, da tečem po osvetljenih delih in po pločniku.
Uporabniški avatar
 natasa
#151371
Jančika napisal/-a:
Preseren napisal/-a:LP
Potreboval bi nekaj kar je dolgo do 5 km in nekje prav v Celju.... Čisto tako malo za uživancijo.

P.

No, kadar ne tečem ob Savinji (zaradi vremena ali ker je že tema), tečem kar po mestnih ulicah. Doma sem skoraj v centru in grem gor do Ostrožnega, pa čez na Novo vas in na Hudinjo, pa okoli Golovca domov. Zvečer pač raje pazim, da tečem po osvetljenih delih in po pločniku.


Jap, to je moja večerna tura s tem, da grem do UFŽ na Hudinji in po Mariborski do parka pa po parku do doma. Boljš kot nč.

:wink:
Uporabniški avatar
 Koci
#156870
Malo pozno sem se vključil v debato teka ob Savinji Med Vrbjem in Celjem. Sam "uporabljam" to tekaško pot nekaj čez 20 let. Priznati moram, daj je bila nekdaj precej zanemarjena, sedaj pa jo celjski Nivo poleti kar pridno čisti in kosi. Sicer pa je pot pozimi kar težko prehodna in včasih skoraj neprehodna. tekači imamo takrat na izbiro asfaltirano pot (cesto) Griže-Mirosan-Lisce-Celje-Splavar in po isti nazaj.Komur je cca 18 km premalo jo lahko podaljša do Šenpetra (preko Šešč).. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA