Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 Loni
#156134
Jaz sem pa glih pospravila skledo zelene solate (nobenega polžka ni bilo noter), zelenjavno omako imenovano vse v en lonec (kar sem pač našla doma na njivi) in špargljeve rezance. Desert, sladoled imenovan, me čaka doma :lol: :lol: Ostanek predpolmaratonskega zadevanja.
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#156136
na hitro vrinem eno vprašanjce za Lenči (lahko mi namigne tudi ktera druga :) ): praviš, da delaš pire krompir s kokosovim maslom... a nima potem preveč izrazit okus po kokosu??? :roll: že večkrat sem ga hotela kupiti, pa kar ne pride na vrsto - ravno zaradi tega, ker ne vem kakšen je potem okus jedi....
Uporabniški avatar
 lenči
#156139
metkamarjetka napisal/-a:na hitro vrinem eno vprašanjce za Lenči (lahko mi namigne tudi ktera druga :) ): praviš, da delaš pire krompir s kokosovim maslom... a nima potem preveč izrazit okus po kokosu??? :roll: že večkrat sem ga hotela kupiti, pa kar ne pride na vrsto - ravno zaradi tega, ker ne vem kakšen je potem okus jedi....

Če vzameš tistega, ki je kot čokolada (rebraste kockice) je prav super, še pri pečenju se ga zelo malo voha in moji potem ne ugotovijo, da je bil uporabljen pri praženem krompirju, pečenih jajčkah..... Če pa pri pireju rabimo več tekočine, pa dodam sojino mleko (sok -za kuhanje). Meni jedi obogati in ni izrazitega okusa po njem.
Uporabniški avatar
 lenči
#156142
Pa še tole:
Sem zadnjič delala lasagno, pa nisem imela sojinega mleka in sem vzela kar kokosovo za bešamel in sploh ni bilo okusa po kokosu. Okus je bil čisto lepo po bučkah.
Uporabniški avatar
 Loni
#156145
Kokosova maščoba je brez okusa, jaz te v kockah (proizvajalec Eden) ne kupujem, je draga, imeli so jo prav poceni v Hoferju, drugače pa kupujem v Sparu eno polkilsko varianto Palmin, je tam pri margarinah, v taki belomodri plastični posodi, jemljem ven kar z žlico.
PS Drugače je pa kokosova maščoba super za dodajanje k čokoladi za oblive. In pa dobro prenaša izredno visoke temperature.
Uporabniški avatar
 lenči
#156148
Loni napisal/-a:drugače pa kupujem v Sparu eno polkilsko varianto Palmin, je tam pri margarinah, v taki belomodri plastični posodi, jemljem ven kar z žlico.
PS drgače je pa kokosova maščoba super za dodajanje k čokoladi za oblive.


Uau, tole pa je super novica, samo moram očala s sabo vzeti, ker je res nisem videla v Šparu. Hvala. Še dobr da sem jedla, tole je drugače huda preizkušnja.

A špargljeve testenine delaš sama doma?
Uporabniški avatar
 Loni
#156157
lenči napisal/-a:
A špargljeve testenine delaš sama doma?


Ne, dotične so iz ene bio štacune iz Italije, ma se jih dobi tudi pri nas, sem enkrat kupila po ene vsakega okusa. Špargljeve so mi še najbolj všeč. do zdaj sem packala bučne, špinačne in koprivine, pa sem ugotovila, da je resnično toliko packanja z njimi, da grem raje v trgovino ponje.

Pa da boš vedela, kaj iskat:
http://www.palmin.com/
Ta "soft" varianta je tista, ki jo imajo v Sparu.

PS Palačinke tudi pečem na dotični masti.
Uporabniški avatar
 lenči
#156159
Loni napisal/-a:
lenči napisal/-a:
A špargljeve testenine delaš sama doma?


Ne, dotične so iz ene bio štacune iz Italije, ma se jih dobi tudi pri nas, sem enkrat kupila po ene vsakega okusa. Špargljeve so mi še najbolj všeč. do zdaj sem packala bučne, špinačne in koprivine, pa sem ugotovila, da je resnično toliko packanja z njimi, da grem raje v trgovino ponje.

Pa da boš vedela, kaj iskat:
http://www.palmin.com/
Ta "soft" varianta je tista, ki jo imajo v Sparu.

PS Palačinke tudi pečem na dotični masti.


Jaz brez dodatkov naredim za lasagno testo doma (kamut moka), za ostalo pa je res prehudo packanje. Hvala :lol:
Uporabniški avatar
 Loni
#156168
To za lazanje tudi jaz, pa z ravioli se igračkam, samo moram bit res dobre volje, da žlikrofov sploh ne omenjam, toje šele pacanje, samo narest jih pa znam.
Uporabniški avatar
 lenči
#156169
Loni napisal/-a:To za lazanje tudi jaz, pa z ravioli se igračkam, samo moram bit res dobre volje, da žlikrofov sploh ne omenjam, toje šele pacanje, samo narest jih pa znam.

Pa iz polnozrnate moke? Carica :laola
Uporabniški avatar
 lenči
#156170
IRA napisal/-a:Daaan...

Že nekaj časa me mami tale tema, jah klinc ... eni pač ne moremo brez hrane :D

Tale tema naj bi bila namenjena prehranjevanju, takšnemu in drugačnemu ...
... morda pisanju kakšnih jedilnikov, zdravih receptov, preizkušenih in učinkovitih zajtrkov, malic, kosil ...

Debatam na temo prehrane, športne prehrane, kaj pred - po tekmah, česa se držite v vsakdanjem življenju, česa se izogibate v vsakdanjem življenju. Kaj so vaše šibke točke ... kako rešujete odvisnosti od prehrane in gurmanskega uživanja v njej ... in tako naprej in tako nazaj!

Pa dober tek ... tako in drugače :twisted:

Lp
IRA


IRA, zdaj pa maš, si nas sprovocirala :wink: :lol:
No, naslednje tri dni bo za kosilo na meniju: polnozrnati špageti, makaroni, svedrčki ali karkoli in velika skleda solate (s fižolčkom ali čičeriko). Testenine prelite z bučno omako-domačo (z dodatkom sojine smetane). Zajtrk bo polnozrnat kruh z marmelado. Večerja pa še ne vem, malo me mika sladoled, pa kakšne palačinke. Tko da veš, zakaj bom toliko pretekla v soboto :wink: :lol: .
 mausi
#156174
joj no a lahko nehate prosim!!! Sem tako lačna, da bom začela mizo grist!! :oops:
Uporabniški avatar
 Loni
#156175
lenči napisal/-a:
Loni napisal/-a:To za lazanje tudi jaz, pa z ravioli se igračkam, samo moram bit res dobre volje, da žlikrofov sploh ne omenjam, toje šele pacanje, samo narest jih pa znam.

Pa iz polnozrnate moke? Carica :laola

Iz polnozrnate moke pridejo pa malo bolj debeli ali pa smao jaz ne znam na dovolj tenko razvaljat, mi niso tako všeč, je treba tudi malo belega strupa (beri moke) vase spravit.

To probaj:
http://www.kulinarika.net/recept/testen ... 11835.html
Z nadevom sem jaz zadnjič kar školjke filala,s aj veš, tiste velike testenine, ne tiste iz morja. Pa potem zalila ter zapekla v pečici.
za testo navadno vzamem kar tale muštr ter "barvam":
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3494&offset=20
Uporabniški avatar
 lenči
#156183
niki napisal/-a:Jaz uporabljam pa tole kokosovo olje http://www.cobio.si/izdelki/malaita/
Jaz osebno dam raje več za kvaliteto.. za kakšne masovne zadeve se potem tudi poslužujem cenejših različic :roll:


Tudi tegale imam :wink: :lol: . Ta je za fine jedi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA