rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
Uporabniški avatar
 bigk
#160805
Mene pa zanima kako je z vodotesnostjo plavalnih očal. Jaz sem si kupil pred nekaj leti model Arena x-ray in se mi ves čas rosijo, občasno pa tudi zamočijo. Na škatli piše anti-fog, pa očitno ni. A je samo kakšna fora?
Uporabniški avatar
 flikca
#160811
Meni je kolegica rekla da naj kupim Speedo ali pa naj sploh ne kupujem. Drugače sama nimam pojma o tem. Amak v LJ pri podhodu Ajdovščina je ena jadralna trgovina ki ima tablo Speedo nad vrati, drugače pa sploh ni videt od zunaj da bi imeli plavalne stvari. Imajo pa totalno znižane vse Speedo stvari ker jih bodo nehali prodajat in je vse smešno poceni, očala od treh evrov naprej, jaz sem si jih kupila in se res mi niti ne rosijo niti ne zamakajo. Če ti slučajno kaj koristi ta podatek, drugače pa ne vem kako je z drugimi očali, ker so ta moja prva.

Aja! V navodilih od mojih očal je pa pisalo da se ne smeš dotikat notranje strani, če se pa in se ti začnejo rosit, jih moraš našpricat s Speedo sprejem proti rosenju.
Uporabniški avatar
 stena
#160812
No da vama odgovorim s plavalne roke;)

Vsa očala se bodo rosila, nekatera bolj, nekatera manj, nekatera morda skoraj nikoli.
Pomembno pri nakupu je, da ti očala pašejo. Nekateri imajo oči bolj narazen, debelejši nos itd. itd. Znamka ni pomembna (speedo, arena, diana, swedish...). Prav tako ne kupujte očal za 40€, saj več ali manj niso vredne svoje cene (sploh v naših velikih športnih trgovinah). Takšna očala so ponavadi marsovska- večina ljudi misli da večja kot so očala bolje držijo.
Sam prisegam na arena- swedish elite oziroma na swedish očala. Prva nekoliko dražja in se jih da dobiti pri naših velikih športnikih, druga neprimerno cenejša in se jih da dobiti na kakšnem plavalnem mitingu, v tujini sigurno, doma redkeje. To so očala, ki nimajo gumijaste obrobe okrog oči- glej ga zlomka, tudi brez te gume giftajo:D

Uglaunem: očala se morajo prilegati buči posameznika, ki jih bo lastil, rosijo se pa vsaka.

Upam, da sem odgovoril, sem pa na voljo za vprašanja.

LP
 *Dejan*
#160814
V trgovinah se da kupiti neko razpršilo proti rosenju, samo ne vem koliko je to učinkovito. Jaz ga ne uporabljam, ker se mi zdi škoda denar za take stvari metat.
Imam dvoja očala, speedo (zatemnjena) in arena (običajna). Z obojimi sem zadovoljen in ne prepuščajo. Moral sem si le ustrezno nastaviti elastike.
Glede rosenja pa je moja izkušnja naslednja. Če dam očala na glavo, ko imam oči še suhe (jih še nisem zmočil), potem se mi ne rosijo.
 sephadex-75
#160823
Jaz imam tudi Arena. Že od takrat, ko sem še malo bolj resno plavala. Sem pa tudi sama ugotovila, da mi bolj pašejo taka brez gume.

Je pa tako, da se vsaka očala začnejo rositi po določenem času (verjetno se tisti premaz proti rosenju ali karkoli že je počasi malo uniči). Potem lahko kupiš nova očala, uporabiš sprej proti rosenju (za katerega sem sama ugotovila, da običajno ne pomaga preveč) ali pa uporabiš kakšno drugo metodo. Recimo, da ugotoviš, da se ne rosijo dokler jih ne močiš ali pa jih vmes malo snameš in zmočip v vodo - včasih tudi to pomaga.
Uporabniški avatar
 stena
#160844
Sprej ne pomaga kaj dosti. Sam, v kolikor nočem rosenja- če je kakšna luštna ob robu bazena:), v očalih pustim par kapljic vode in potem ko se očala zarosijo nekoliko pomigam z glavo in tista voda ti zopet omogoči lep pregled.
Uporabniški avatar
 Tjas
#160877
Če očala, preden skočiš v vodo, poližeš (pljuneš vanje) in jih splakneš, se tudi ne rosijo. Pri meni deluje, ne glede na to katere očala imam (z gumo ali brez, so mi pa z gumo boljše - vsaj bolj udobne).

Menda je pa dobro tudi, če jih na vsake tolk časa z blago raztopino ceta premažeš.
 Saso202
#160895
Najboljši način proti rosenju in dobremu tesnenju je:

1. očala zmočiš v bazenu (vodi)
2. Notranji (!) del osliniš
3. Skočiš v vodo in se z glavo potipiš čim nižje. Vakum še dodatno pritisne očala.
4. Potem začneš plavati.
5. Seveda včasih moraš svoja očala tudi pohvaliti in bodo še bolj delovala

Vsekakor se pa strinjam, da plavalci začetniki imajo kar nekaj težav pri kupovanju plavalnih očal predno ugotovijo katera jim najbolj odgovarjajo.
 duleft
#228511
stena napisal/-a:No da vama odgovorim s plavalne roke;)

Vsa očala se bodo rosila, nekatera bolj, nekatera manj, nekatera morda skoraj nikoli.
Pomembno pri nakupu je, da ti očala pašejo. Nekateri imajo oči bolj narazen, debelejši nos itd. itd. Znamka ni pomembna (speedo, arena, diana, swedish...). Prav tako ne kupujte očal za 40€, saj več ali manj niso vredne svoje cene (sploh v naših velikih športnih trgovinah). Takšna očala so ponavadi marsovska- večina ljudi misli da večja kot so očala bolje držijo.
Sam prisegam na arena- swedish elite oziroma na swedish očala. Prva nekoliko dražja in se jih da dobiti pri naših velikih športnikih, druga neprimerno cenejša in se jih da dobiti na kakšnem plavalnem mitingu, v tujini sigurno, doma redkeje. To so očala, ki nimajo gumijaste obrobe okrog oči- glej ga zlomka, tudi brez te gume giftajo:D

Uglaunem: očala se morajo prilegati buči posameznika, ki jih bo lastil, rosijo se pa vsaka.

Upam, da sem odgovoril, sem pa na voljo za vprašanja.

LP

Prodam plavalna očala (swedish goggles)
Slika
Različne barve
Cena: 10 euro

Kontakt:
Tel:041-937-148
e-mail: crashdylle@gmail.com
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#228538
Sprej pomaga 100%. In imaš ga za eno leto.
Sam prisegam na Zoggs Predator z mehko nosno povezavo.
So pa malce večja, ker so za triatlon, če te kdo brcne tako nimaš takoj "slive"
 zdravje
#265615
flikca napisal/-a:Meni je kolegica rekla da naj kupim Speedo ali pa naj sploh ne kupujem. Drugače sama nimam pojma o tem. Amak v LJ pri podhodu Ajdovščina je ena jadralna trgovina ki ima tablo Speedo nad vrati, drugače pa sploh ni videt od zunaj da bi imeli plavalne stvari. Imajo pa totalno znižane vse Speedo stvari ker jih bodo nehali prodajat in je vse smešno poceni, očala od treh evrov naprej, jaz sem si jih kupila in se res mi niti ne rosijo niti ne zamakajo. Če ti slučajno kaj koristi ta podatek, drugače pa ne vem kako je z drugimi očali, ker so ta moja prva.

Aja! V navodilih od mojih očal je pa pisalo da se ne smeš dotikat notranje strani, če se pa in se ti začnejo rosit, jih moraš našpricat s Speedo sprejem proti rosenju.


Sam imam Speedo vodna očala že več kot 10 let in jih še vedno uporabljam in nimam težav ne z zamaknajem in tudi ne z rosenjem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA