Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 Tekač 215
#164562
Evo mene zopet malo na forum.Kaj naj vam rečem glede mojega teka?KRIZA!Že kakšen mesec,mesec in pol je od mojega zadnjega teka...,pa me je malo minilo,pravzaprav,si nisem več iskal časa za tek.Ko sem prihajal z nočne(delam le ponoči),sem pač spal kolikor dolgo se je dalo in potem nisem(kar naenkrat),imel več v planu iti ven na moj priljubljeni tek.Saj ne morem reči,da mi sedaj pa ni ljub,a ne grem ven in ne tečem.Mogoče mi boste zdaj v mojo tolažbo zdaj rekli "ja,saj razumemo,da je tako,ko pa je sedaj zima,pa slabo vreme,mraz...,pa te je to malo zaustavilo",ampak takih dnevov je sem pa tja nekaj,drugače pa več dnevov idealnih za tek...,pa Tekač 215 sedi doma!Tudi danes je bil eden takih dnevov,recimo.Ko prav nalahno padajo snežinke z neba in so temperature idealne,če se dobro oblečeš,niti preveč mrzlo,še manj prevroče,kot tamle avgusta meseca,ko sem začenjal z tekom in sem,mislim v enih prejšnjih objav,jamral nad vročino.Si pa vedno,ob takih dneh,ko se ne morem izgovarjat na vreme,govorim"evo,danes bom pa spet šel,na ta mojo takrajšo,danes bom spet počasi začel-ali,previdno nadaljeval,kjer sem se pač ustavil"!Pa grem?NE!Ampak...toliko me pa je,da bom toliko vstrajal pri svoji odločitvi za tek,da bom nekega dne...spet "zlaufav" po mojih tekaških poteh!!!LP.Tekač 215
Uporabniški avatar
 Loni
#164846
Saj te bo spet zagrabilo, boš videl.
Uporabniški avatar
 IRA
#164848
Tekač pozdravljen!

Veš, takolele ti bom rekla ...
Takšni kot smo mi, ko se nam tek še ne pretaka po žilah si s stavki "saj bo" ... samo škodo delamo.
Dejstvo je, da so vsi začteki težavni in da ja mnogo začetnikov povratnikov ... in da se med njimi znajdemo znova in znova ...
Tudi jaz sem ponovno začela avgusta in največji strah me je ravno tega, da bi se en dan "zasedela" in "pozabila" da je čas za tek.

Enkrat sem brala v reviji mojtrener.com ... mislim, da je bilo ravno lansko leto pred prazniki ... češ kako se izognit temu, da te prazniki preveč potegnejo .... omenjena je bila meja treh dni ... če tri dni počivaš, potem sploh ne čutiš več take želje in potrebe po tem, da bi spet šel tečt.

Zame tale "moto" res velja ... ok prvi dan pač počivaš po teku, ajde drugi dan mogoče tudi še (če je bil tek daljši), tretji me že hudo vleče tečt ... in če sfalim ta tretji dan, mi je za četrtega že skoraj vseeno, za petega itak ... in brez težav bi se lahko zasedela na kavču in pozabila, da tek sploh obstaja ... zato je potrebno pač najt način, da sam sebe motiviraš in se šlepaš dalje ...

Drugo je poškodba, drugo je zavedni počitek, ki si ga vsake tolko pač moraš privoščit ... nekaj drugega pa je to, da praktično bi lahko šel ... pa se zasediš na kavču.

Presenečena sem, da letos še kar vlečem, še kar vztrajam, še kar nadaljujem .... in iskreno povedano lahko velike zasluge temu vztrajanju pripišem ravno tekaškemu forumu.

Tukaj sem jasno in glasno zapisala svoje cilje in svoje misli ... in če me ni, me preganjajo ... če zajamram ... me brcnejo, me spomnijo ... "a nisi ti rekla" ... začelo pa se je z organiziranimi teki ... grozen strah pred prvim, potem dogovarjanja za drugega ... tretjega ... praktično nimaš časa "počivat", ker imaš že v naprej postavljen datum, kdaj greš spet tečt ... in tudi, če se nič posebno ne pripravljaš na ta tek, je pač treba naredit vmes kakšne kilometre ... in tako spet ostane tek 3x, 4x tedensko ...

Včasih greš pač težje, se kar malo prisiliš, potem spet steče... odvisno je od vsega mogočega ... predvsem od volje, počutja, pri nas tudi od menstrualnega ciklusa :roll:
Enkrat se zdi, da letiš, da bi lahko premikal gore ... drugič kot, da te nekdo drži za noge in kriči teči, teči ...

Dejstvo je, da se moraš vstat in it ven!
Sam, samo ti ... lahko to narediš. In takoj se boš boljše počutil, tudi, če bo tek ponesrečen, smotan, nič kaj podoben tistemu, ki se ga spomniš ...

Tako, da dragi moj tekač ... nabrcaj se v rit in pojdi skozi vrata v teniskah in tekaški opremi.
Res je malo bolj mrzlo, a veliko lepše je tečt (vsaj meni) v teh razmerah kot po vročini ... samo pojdi ... ko boš zunaj, ko boš spet na svoji tekaški poti ... boš spet začutil tisto, kar vleče ...

Pa postavi si kakšan cilj, v koledar si zapiši kakšen organiziran tek, ki se ga boš udeležil ... tako boš imel motivacijo, da slediš svojemu cilju, da nadaljuješ s treningi ...

... mi pa vzrok, da te ne pustimo spat :twisted: :twisted: :twisted:

Srečno ... pa poročaj ...

Lp
Uporabniški avatar
 IRA
#164849
Tekač 215 napisal/-a:Tole pa sem premišljeval na teku(misel mi je prišla nekje na sredini mojega teka) in sicer fizikalni izrek(kako sem se njega spomnil?) :idea: "telo,ki miruje,je težko spraviti v gibanje in telo,ki je v gibanju,je težko spraviti v mirovanje" :D LP Tekač 215


Se še spomniš tega :?: :twisted: :twisted: :twisted:

... no ajde ... akcija ...
Da zvečer, ko pridem s Kranjske preberem, kako krasno super duper si se imel na teku :twisted:

Lp
Uporabniški avatar
 Wega
#164937
Pri meni je delovalo da sem si zadal teči po nekem programu. Pravzaprav ni najbolj bistveno za kakšen program gre ampak za to, da gre za nek red. Začel sem s 13 tedenskim programom "tek za začetnike" se ga držal kot klop: torek - četrtek - sobota, tako pribito, da je bilo že smešno. Mislim da sem prvikrat spustil en torek in namesto teka tekel v sredo šele po pol leta!

Zdi se mi pa, da imaš sedajle bolj problem, kako začeti. To, da si pisal semle po tako dolgem času (in neuspehu) je morda znak, da je pravi čas, da začneš znova. Očitno imaš spet nekaj motiva in želje, ki se ju niti ne zavedaš. Zato bi bilo morda dobro, da kar začneš. Mislim takoj, sedajle: ne "po novem letu", ne "v ponedeljek", ne na nek (ne)določen jutri. Sedajle, ta trenutek. Kaj te ovira? Resno. Ko rečem ta trenutek mislim ta trenutek. Ugasni računalnik in pojdi teč.

Le še toliko časa si vzemi, da ugotoviš, kaj si prvič delal narobe, da si se ustavil. Kaj te je demotiviralo? Saj ti je menda jasno, da nočna in podobne stvari niso krive. Si morda pretiraval z intezivnostjo? Si si postavil previsoke cilje? Si pričakoval (pre)več?

Dober tek!
Uporabniški avatar
 Cormi
#164939
Wega napisal/-a: Zato bi bilo morda dobro, da kar začneš. Mislim takoj, sedajle: ne "po novem letu", ne "v ponedeljek", ne na nek (ne)določen jutri. Sedajle, ta trenutek. Kaj te ovira? Resno. Ko rečem ta trenutek mislim ta trenutek. Ugasni računalnik in pojdi teč.


Wega, ne more, v službi je. A nisi prebral, da dela nočne.
Pa je izgovor....
Uporabniški avatar
 IRA
#164942
Izgovor se najde vedno, če ga hočeš najt ...

... prav tako vzroki ZA, če jih hočeš videt :twisted:


... zato pa - ni druge, kot da se zbrcaš :twisted: :twisted: :twisted:


Čakamo, čakamo ... (maš srečo, da si v službi :wink: )
Uporabniški avatar
 lonely
#164946
Redni tek povzroča "hudo"odvisnost,slaba stran te odvisnosti pa je to da se hitro pozdravi.Dovolj je kaka poškodba,službena obveznost,pomanjkanje tekaških prireditev,viroza....in že si zunaj.
Po večdnevni abstinenci je povratek zelo vprašljiv,posebej v tem letnem obdobju ko je tudi kRožnik opustel.
Popolnoma razumem človeka,on bi rad spet začel ampak nekaj "notri"mu ne dovoli da bi naredil ta korak in obul superge ter se odpravil v mrzlo jutro.
Lahko je nam zdaj pametovati,on mora sam priti do definitivne rešitve.Mi ga moramo moralno podpirati in svetovati mu odločitev je njegova.
Vsak od nas je vsaj enkrat bil v podobni situaciji in vemo kako je to.
Uporabniški avatar
 pajo
#164959
Človek začni brez pardona na izgovore. Poleg frišnega zraka in ostalega se boš sigurno spomnil kako novo kletvico ali pa kakšno staro, ki je že dolgo nisi spustil. Daj saj ni tako teško. Včasih je celo smešno.
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#165162
Ja,najprej vsem SREČNO NOVO LETO,veliko zdravja in dobrega teka!!!Hvala,hvala vam za vse te vspodbudne besede,ki ste mi jih pisali in že ob branju vaših sporočil se začne kopičiti neka energija,ki ti nekako da slutiti,da bo šlo!Evo,danes,prvi dan v tem novem letu sem že opravil svoj ,hoja-tek,na svoji krajši progi.In...ne boste verjeli...,to celo tako,da sem za seboj vlekel sanke in na njih svojo štiriletno hčerko.Prav lepo je bilo teči(večji del sem odtekel),po novozapadlem snegu in pri tem je prvič z menoj(čeprav le sedeč na sankah) opravila tek z menoj tudi hčerka.Se pravi...začetek je izgleda dober!Prvi dan v letu je,(no,zdajle,ko tole pišem,je že drugi),...tek je opravljen,občutki dobri...Želeti si je le še dobrega nadaljevanja!P.s:Evo,tole pišem ponoči,ko moji dekleti lepo spita,jaz pa pobiram davek nočnih,ker sem ponavadi ob takem času v službi in potem tudi,ko sem frej takole "vedrim".LP.Tekač 215
Uporabniški avatar
 RoKo
#165163
1.1. JE ZNAN DATUM ZA PRELOMNE ODLOČITVE.
(od danes bom, od danes ne bom več in tako naprej) Nekateri nehajo piti, kaditi, drugi začnemo teči, hujšati, ene postanejo lepše, vsi pa starejši. :lol:
Kar tako naprej, tudi če pride do rahle zasvojenosti. Ne bo škodila.
Pa Srečno.
 energija
#172340
Tekač 215 napisal/-a:Živjo vsem!No,pa sem spet začel tečt :D !Moja večna težava je v tem,da moram biti(seveda po svoji krivdi),tolikokrat začetnik.A vedno znova se vendarle vračam na tekaške poti-zato,ker rad tečem!Tako je,da ponavadi tečem po 3,4...,ali celo 6 mesecev redno in prizadevno in si naberem zavidljivo energijo in kondicijo,potem pa...si rečem-malo pavze bo dobrodošlo,a ta pavza se potem zavleče za mesec,dva,tri......leto... :cry: .Pa kaj naj,ko me zopet prime,moram zopet vse znova-lahki začetki,kombinacija tek-hoja,počasno podaljševanje razdalje...Zanima me,če ima še gdo tak primer in če je še kak "znova začetnik",ali pa začetnik,ki je pred kratkim začel teči?Jaz zdaj tečem tretji teden odkar sem "znova začel" in mi gre dobro.LP Tekač 215

aha krasno, da sem tole našla. tudi jaz začetnica, zdaj sta šele dva tedna naokrog (se mi zdi no, ne vem točno) in mi gre ok. imela kratko pavzo, zaradi prvenstva v plavanju, ampak danes nadaljujem. in vidim, da bom tukaj izbrskala kar nekaj koristnih informacij. pa hvala članici polžje selekcije, se bo že prepoznala hihihi
lep dan želim vsem skupaj :D
Uporabniški avatar
 Pina
#175142
Živjo, mogoč ste me že kje opazili, ene par butastih vprašanj kdaj pa kdaj.
Tokle je z mano: sm iz Kočevja, študiram v Lj, že celo življenje se ukvarjam s športom, vendar nikoli nism trenirala ne tenisa ne odbojke ne košarke ne nogometa, ne nč. Vedno sm imela željo bit del ekipe, a ker je kočevje tako kot pač je, se nikakršen trening ni obnesel (ker jih ni).
Tuki v Murglah mate kr lep plac za tečt...(v kočevju je bl bogo...in NEVARNO..pa tut če čudnu folk gleda)
...heh...no in lani se je zgodilo, padla je stava :) (za katero še točnu nevem kaj dobim če zmagam) ..s fantom sva šla stavt, da grem na 10km to leto, in zdaj treniram, oz skušam trenirati. Sm se registrirala na myascics, danes bi moral bit 3. trening, vendar ker zunaj dežuje kot iz škafa in sm poleg vsega prehlajena (in mam še ta cajt en kolokvij in en izpit za narest; strojni faks ni mačji kašel verjemte mi, sploh ne UNI ) sm ga spustila. Upam da ga nadomestim jutri.
Pa še neki, doma sm mela vednu občutek, če sem šla kam s kolesom al pa kar koli, da bi ata raj vidu da vzamem lopato pa skoplem za tist trud 2 jami (1m^3) za jablane posadit. Tok da, mi je stava prišla prav, ker se zdaj lahko na njo zgovarjam...:)
...glavni razlog da želim tečt je, ker vidm kok moj dedi zgleda, ki celo življenje športa...k rožca je...in želim tudi jst pri 70 še bit zmožna bit v taki formi kot on
...upam da me sprejmeto v svojo polžjo sekcijo....
 Nataša
#175146
Dragi moji, Ero bi vam to lepo povedal:"Če hočeš, pejt." Če nočeš, pa doma sedi ... :wink: Večje filozofije v celi stvari preprosto ni. In če je kdaj težko obuti superge in odpreti vrata v siv dan ali temno noč, si raje vizualizirajte, kako pridete nazaj domov, se stuširate in z zadovoljnim vzdihom brez slabe vesti zavalite na kavč.

Enim ustreza tekmovalnost in drugim zen. Če ste to drugo, odmislite načrte, plane, stave, treninge (Pina!), VO2, maksimalni in minimalni pulz, vremenske razmere in nehajte komplicirat in pejte samo TEČT!
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#180712
Nataša napisal/-a:Dragi moji, Ero bi vam to lepo povedal:"Če hočeš, pejt." Če nočeš, pa doma sedi ... :wink: Večje filozofije v celi stvari preprosto ni. In če je kdaj težko obuti superge in odpreti vrata v siv dan ali temno noč, si raje vizualizirajte, kako pridete nazaj domov, se stuširate in z zadovoljnim vzdihom brez slabe vesti zavalite na kavč.

Enim ustreza tekmovalnost in drugim zen. Če ste to drugo, odmislite načrte, plane, stave, treninge (Pina!), VO2, maksimalni in minimalni pulz, vremenske razmere in nehajte komplicirat in pejte samo TEČT!
Točno tako!In po kakšnem mesecu pavze sem si zopet malo prebiral TF,preden zopet začnem(nadaljujem) s svojim tekom in,da si z prebranim dam malo vspodbude.Deluje!Sem že v tekaški opremi in tik pred tem,da stečem iz stanovanja!In,kot si rekla(napisala),Nataša,....ne glede na vse,pejte samo TEČT!In ravno z temi besedami za popotnico GREM ven na svoj tek.LP. Tekač 215 :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA