Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 samo
#17573
Pozdravljeni!

A je že bil ogled proge?

Lep pozdrav.
Samo.
Uporabniški avatar
 milan
#17575
Ogled bo to nedeljo 15.avgusta
Zbrali se bomo v centru Tržiča na avtobusni postaji ob 08,00 uri, odkoder je približno kilometer asfaltirane ceste do odcepa na planinsko pot na Kofce.

Ostale informacije na uradni strani maratona: www.boltez.si/maraton
Uporabniški avatar
 samo
#17579
Hvala in lep pozdrav,
Samo.
Uporabniški avatar
 milan
#17830
Ja ogled je uspel. Vreme je bilo krasno, ne prevroče ne prehladno.
Na startu so se oblikovale različno hitre skupine. Prvi so dirkali, mi kot organizatorji pa smo označevali progo in pa risali km oznake.
Uporabniški avatar
 zagnana
#17869
Zdravo, vsem forumovcem.
Bila sem na ogledu proge, čeprav brez majice TF.
Bilo je super, vreme najboljše, proga pa je ravno tako čudovita.
Od Dolgih njiv proti Jezerskem je nekje sicer prava 'čofta', zato nikar ne stopajte po deskah - drsi, vendar se splača to progo 'prelaufat'.
Se vidimo jeseni.

Jelka
 martk
#18890
Bila sem na ogledu proge, čeprav brez majice TF.Jelka
BRAVO!
Če so majice tisto, kar nas druži...
 biciklist
#19166
Lep pozdrav,
mogoče bi bilo treba nekaterim udeležencem SAMa malo vcepiti v glavo pravila obnašanja v gorah, recimo to, da se smeti ne odmetava ob poti. Danes sta mi nasproti pritekli dve naspidirani tekačici, ki sta očitno trenirali za SAM. To je bilo v območju travnikov JV pod Plešivcem. Malo kasneje sem ob poti opazil najprej prazno embalažo Enervitovega energijskega gela, malo naprej pa ovitek prav tako Enervitovih energijskih tablet. Oboje sem pobral in odnesel v dolino, njima pa sporočam, da če sta že tako dobri, da lahko zadeve prineseta gor, naj še prazno embalažo, ki tehta le morda desetino prvotne teže, odneseta s seboj. :x
Morda sta le osamljen primer, vsekakor pa upam, da imate po maratonu tudi čistilno akcijo.
Uporabniški avatar
 firbec
#19541
Obnašanje v gorah, odmetavanje smeti, dretje preko meje pa tudi kaj drugega je stvar kulture.
Kot "biciklist" si verjetno udeleženec Franje. Zanimiv je pogled na cesto po vzponu na Kladje - ovitkov raznih Enervitov je povsod dovolj.
Povedat hočem le to, da ni vsak laufar po hribih na treningu za SAM, da naravo onesnažujejo vsi od kraja, da je na SAM-u kar 22 okrepčevalnic, prostovoljci pa poberejo tudi smeti, kar jih vidijo. Najpametnejši hribovci zatlačijo prazne piksne od pira kar pod skalo, saj so prazne pretežke za v dolino?!
Poseben primer so tudi psi (njihovi lastniki), ki polagajo mine.
Tema je neizčrpna!!!
Vedno se vrnemo do kulture.
Pa brez zamere.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA