Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tjaša
#21021
Začelo se je zjutraj, ko sem naslovnico Poleta pokazala hčerki z vprašanjem: "Maja, a misliš, da je tale preživela?" :shock:
"Mogoče je še danes zamrznjena v večnem ledu", mi je odgovorila. :wink: Takrat še nisem vedela, da je to TF Staša.

Če sem Nataši napisala, da sem bila ob branju njenega potopisa zadihana in prešvicana, moram priznati, da me je ob branju tvojega potopisa zaskrbelo, da se jutri do službe ne bom odtajala.

Zelo doživeta in lepa predstavitev Laponske! Dvakrat kapo dol: za potopis in pogum za namakanje v ledeni vodi! Brrrrrrr

Zdaj pa po pravici povej, te je zelo zeblo :?:
Uporabniški avatar
 runner
#21022
Zdaj pa po pravici povej, te je zelo zeblo


ma veš da jo je... če pa je samo kapico in rokavičke imela.
(Tamy tako pravi :lol: )
Šal bi mogla imeti pa neki za na ledvice (MOJA BAKA PRESS)

LP runner
Uporabniški avatar
 runner
#21026
verjetno bi se vsi slacili,ker bi nam bilo v vodi zelooo vroceeee


heh jaz ne bi šel v to LEDARO (čeprav je zeloooo vroceee) tudi če bi Staša še rokavičke dol dala...

runner
 Nataša
#21032
No, uf, sem si oddahnila, ker nisem samo jest tko blond, da sem pol ure gledala v naslovnico poleta in šele potem ugotovila, da je to Staša. Članek mi je bil zelo všeč im definitivno je zbudil skomine po Laponski. še posebi uni mooosi z rogovi! Bravo, Staša, ponosna sem, da te poznam!!!! pa še rokavičke ti tko fajn pašejo :wink:
 mojA
#21043
Bravo za članek. Laponci bodo po tem članku doživeli pravi turistični naval! Se mi je zdelo danes čudno, zakaj moj danes tako vneto lista Polet - vsaj desetkrat: 5x hitro, 4x počas pa še enkrat na brzino. Sem potem sama ugotovila. Iskal je, če je morda kje še kakšna slikca kako tečeš iz vode in ti zmrzujejo kapljice po telesu. To bi vendar moralo biti fotodokumentirano, si misli :wink:
Uporabniški avatar
 Dule
#21047
Močka napisal/-a:Laponci bodo po tem članku doživeli pravi turistični naval!


A se ne bi dal to izvest tudi kje bližje npr. v Bohinju ali na Bledu :roll: Pridem slikat vse potankosti (tudi zmrzujoče kapljice) :D

Tista 5xhitro, 4xpočas pa še enkrat na brzino pa ni slaba ideja - seveda mislim listanje poleta.. :wink:
Uporabniški avatar
 simi
#21049
Staša super!!!
Med prebiranjem prispevka sem se zavila v toplo odejo, pa ne bi bilo potrebno, ker mi je postalo že kar vroče, tisti kraji so hmmm..baje..led, mraz, sauna, pa super ljudje! Pa že nekaj časa v kratkoročnem planu-naslednje leto :wink: :lol:
Hvala bogu, da nisi pisala o kakšni obešeni lisici. :shock:

Res enkratno!
Uporabniški avatar
 Staša
#21050
Moi!
Kiitos (hvala) za vse tole. Danes imam 184 cm. :D
Vidim, da domišlija dela... Takole, Runner, če bi rad čisto dosleden odgovor, potem ti povem, da nisem imela samo rokavičk in kape. Torej se moti tudi Tamy... 8)
Sicer pa je reč potekala takole: že prvi dan sem pri Vesku na hladilniku našla fotko iz te luknje, kjer so pili pivo skupaj s sodelavci. Menda med odmorom v službi (to je namreč reka, ki teče skozi Kolari). Heidi in Vesku sta potem cel teden prepričevala, da ni panike, da ne zboliš, da je OK, da vsi to delajo... in na koncu prepričala. Kot sem napisala, je šlo postopoma, moram pa reči, da je bilo meni veliko huje teči iz savne in se vreči v sneg. Mokra roka se mi je celo takrat zalepila za kovinsko kljuko. Je bila večja temperaturna razlika...
No, zadnji dan pa je šlo kar na hitro. Brez kakšnega premišljevanja sem vzela brisačo in smo šli. Najprej smo odkrili pokrov (lukno pokrijejo, da počasneje zmrzuje, potem je bilo treba zrezati led, ga poriniti pod led naokrog (kar za ene pol ure dela), potem smo šli do ene savne ene 80 m stran, se slekli (oz... preoblekli :wink: ), potem pa šibat v vodo. Ker je zunaj tako mrzlo, nimaš kaj veliko časa premišljevat. Skok notri in je.
Matevž, načeloma fotografiranje vzame morda največ eno dvestopedesetinko sekunde, ampak tvoje vprašanje je vseeno na mestu, kajti moj fotoaparat je zmrznil!!! Simon ga je potem grel tako, da je pihal vanj. V vodi sem bila vsaj ene 4o sekund in tudi veska je potem mal zaskrbelo. No, slikca pa le je.
Ja, tek nazaj je bil najbolj smešen. Potem je sledil en topel tuš in vodka. Čisto zares - ni tako hudo. Glava mora pač ostat zunaj, tudi rokavičke so veliko pomagale...

Moram pa reči, da je bilo meni resnično mraz, ko je bilo -36 stopinj. Ostalo pa kar gre...

Sicer pa... :oops: slikca na prvi strani je bilo presenečenje tudi zame. Sem jo poslala za objavo, ampak tudi pod razno nisem pomislila, kje bo pristala :D :D :D Haha...

Aja, slikce dam pa gor...

SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
 ero
#21054
Staša napisal/-a:Takole, Runner, če bi rad čisto dosleden odgovor, potem ti povem, da nisem imela samo rokavičk in kape


osebni nakit ne šteje :twisted:

Bravo, Staša, super!!! TF, a gremo čoporativno na led?
Uporabniški avatar
 runner
#21055
Vidim, da domišlija dela...

dela, dela domišljija ... (kam pa prideš brez domišljija) :lol:

Takole, Runner, če bi rad čisto dosleden odgovor, potem ti povem, da nisem imela samo rokavičk in kape.

Aha ! Vidiš kako me je tamy prenesla okrog! Saj se mi je zdelo, da bi te preveč zeblo. Kaj si še imela? Volnene štumfe? Kapljico parfuma? :wink:

LP runner
Uporabniški avatar
 Staša
#21074
Ero, sem hotla dat vse tri slikce gor - ena dva in tri. Boš dopolnil?

Domišlija pa naj dela dalje. Ji gre dobro... :wink:
 Nataša
#21076
Mislim, da je mela Staša na sebi veliko volje do življenja :wink:
Sicer pa tudi ugotavljam, da bo treba počas obnovit temo Poročeni na špagci. Dule pa Runner nekam bezljata... :twisted:
Uporabniški avatar
 Dule
#21082
Nataša napisal/-a:Sicer pa tudi ugotavljam, da bo treba počas obnovit temo Poročeni na špagci. Dule pa Runner nekam bezljata... :twisted:


Nta spet izziva.. :evil: :roll: :wink:
pa saj boš (si) kmalu na istem, samo vprašanje ali bo pri tebi špagca ali kar veriga :roll: :shock: .
Res ne vem zakaj bi moral poročeni živet brez domišljije :? :x :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA