teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 ROSI64
#212793
klopotec napisal/-a:
Uroš Sobočan napisal/-a:Kaj si te torej če za večerjo ješ en fajn šnicl (ok priznam zadnje cajte dva) zraven pa svež korenček, pa solato brez dodatkov :?:

To je namreč moja tipična večerja.


V tvojem primeru tečnež ki teži. Pa ravno ti si bil v začetku proti teženju.

klopotec:
Uroš je uspešen športnik, ki mu zaenkrat vse špila in je čisto normalno da verjame v svoje početje. Drugače tudi ne bi bil uspešn. :D
Težit pa tudi ne zna. :--
 klopotec
#212794
Uroš Sobočan napisal/-a:Moje vprašanje je bilo, sam (po)jem večinoma presno hrano (zelenjavo in sadje), je fajn če hrusta, razen pač tisto, ki jo je treba skuhat ampak vseeno zmažem zraven zrezek torej je to neopredeljeno kaj sem? Poleg tega večinoma stročnice in pa vsaj 2x dnevno ovsene kosmiče, natur varianta. Skratka čim bolj "natur", ne uporabljam (načeloma) aditivov, razen zelišč.

Čisto preprosto vprašanje ne vem od kod tebi provokacija.


Uroš ti zelo dobro veš kaj si. Brez veze da glumiš glivo. Mislim da glede na okoliščine skozi katere si šel, tudi precej veš o načinih prehranjevanja in zato mislim da je tvoje vprašanje navadno presera..... Razumeš, a ne. Od tebe takih sprenevedanj ne bi pričakoval.
Saj je lepo plavat z glavnim tokom, se čutit varnega in to, ampak včasih nisi plaval z glavnim tokom. In si pričakoval da te drugi razumejo. Nekatere stvari se hitro pozabijo.

Provokacijo pa imam sicer rad. Vedno da možnost za razmislek, za prevritev. Ampak če ti postaviš takšno vprašanje kot si ga, potem tega nimam za provokacijo in odgovorim tako kot sem.

Saj si čisto v redi dečko, ampak malo oladi.

Aja še to. Kaj to pomeni načeloma ne uporabljam aditivov. Prvič aditiv je širok pojem, načeloma je pa tudi tako, sem in nisem. Zelišča niso aditivi, razen če besedo aditiv uporabljaš v nekem drugem smislu.
 klopotec
#212795
ROSI64 napisal/-a:
klopotec napisal/-a:
Uroš Sobočan napisal/-a:Kaj si te torej če za večerjo ješ en fajn šnicl (ok priznam zadnje cajte dva) zraven pa svež korenček, pa solato brez dodatkov :?:

To je namreč moja tipična večerja.


V tvojem primeru tečnež ki teži. Pa ravno ti si bil v začetku proti teženju.

klopotec:
Uroš je uspešen športnik, ki mu zaenkrat vse špila in je čisto normalno da verjame v svoje početje. Drugače tudi ne bi bil uspešn. :D
Težit pa tudi ne zna. :--


Vem, Rosi, vem da je Uroš v redi športnik. In da mu vse špila. In mu tudi želim da bi tako ostalo. Kar se pa teženja tiče. Mamo pač različne vatle.
Uporabniški avatar
 Lojfer
#212805
DVA šnicla?!?!
Mogoče šničlček v velikosti 5€ bankovca in debeline 0,5 cm in še tega verjetno 2x pod vodo spranega.
Nekateri "šniclari" izgledate kot, da že dolgo niste jedli...spljoh.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#212806
klopotec napisal/-a:Saj je lepo plavat z glavnim tokom, se čutit varnega in to, ampak včasih nisi plaval z glavnim tokom. In si pričakoval da te drugi razumejo. Nekatere stvari se hitro pozabijo.


Nočem plavat z glavnim tokom, zakaj bi, mam svojega. In tudi zdaj me nekateri ne razumejo, nekoč sem si to edino jemal k srcu, zdaj pa več ne.

klopotec napisal/-a:Provokacijo pa imam sicer rad. Vedno da možnost za razmislek, za prevritev. Ampak če ti postaviš takšno vprašanje kot si ga, potem tega nimam za provokacijo in odgovorim tako kot sem.


Sem pač vprašal kaj bi to definirali ker pojem res skoraj pri vsakem obroku presno hrano, očitno res človek več ne more vprašat direktno da bi dobil direktnega odgovora.

klopotec napisal/-a:Aja še to. Kaj to pomeni načeloma ne uporabljam aditivov. Prvič aditiv je širok pojem, načeloma je pa tudi tako, sem in nisem. Zelišča niso aditivi, razen če besedo aditiv uporabljaš v nekem drugem smislu.


Sam veš da brez Ejev dandanes skorajda ne gre več, še v navadnem jogurtu jih najdeš, prejšnjič pa se mi je ob pogledu na etiketo topljenega sira skorajda zvrtelo, mislim, da sem jih ene 20 naštel. Tudi goveja kocka in ostale izpeljanke so zame aditivi, jaz se pač temu probam umaknit, ne kompliciram pa če jem juho iz vrečke, takšen je pač dandanes tempo. Zelišča pa tudi zame niso aditivi, saj si sam povedo da sem o teh stvareh precej poučen.

P.S. Lojfer ja lahko ti ju drugič slikam :wink: pravkar sem zmazal dve beli golici, čakajo pa me še pečena jajčka z zelenjavo. Hja eni pač mamo dosti energije in jo na nek način moramo dat s sebe :wink:
 klopotec
#212894
ZdravkoC napisal/-a:Zelo zanimivo mnenje sem prebral (avtor Sifu):
http://www.presnisvet.net/viewtopic.php?f=14&t=704

… pomembno je le, da uživamo določeno vrsto hrane iz lastnih prepričanj in ne zato, ker naj bi bilo to najbolj naravno.


Vse je v glavi :D


Če se postaviš pred Mc Donalds boš našel precej prepričanih, da je titsa hrana ok. Saj mnogi nepredelane hrane niti več ne poznajo.

Na Presni svet pa najdeš tudi mnogo drugačnih mnenj, nasprotnih Sifujevemu. Ampak izbereš pač tisto ki ti odgovarja. Ja, vse je v glavi. Kar se tega tiče.
 klopotec
#212895
tulček napisal/-a:Ovseni rižek je oluščen polnozrnat oves iz katerega so narejeni kosmiči. Zgleda kot riž in se lahko tako tudi pripravi - je pa veliko bolj slasten (malo potegne na sladko v primerjavi z običajnim rižem). :D


Ovsene kosmiče je treba narediti tik preden jih boš jedel. Če jih kupiš so toplotno obdelani in niso presna hrana. Najbolje jih je narediti zvečer, namočiti čez noč, da malo fermentirajo. In potem pojesti dopoldne.
 klopotec
#212912
Dragi presnoljubci. Pred dobro uro mi je kolega pripeljal z obale 15 kil kakijev. Trije smo se spravili nanje in ena od treh gajb je že skoraj šla. Cena je bila tudi ugodna. 1 vevrček kila.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#212982
klopotec napisal/-a:
ZdravkoC napisal/-a:Zelo zanimivo mnenje sem prebral (avtor Sifu):
http://www.presnisvet.net/viewtopic.php?f=14&t=704

… pomembno je le, da uživamo določeno vrsto hrane iz lastnih prepričanj in ne zato, ker naj bi bilo to najbolj naravno.


Vse je v glavi :D


Če se postaviš pred Mc Donalds boš našel precej prepričanih, da je titsa hrana ok. Saj mnogi nepredelane hrane niti več ne poznajo.

Na Presni svet pa najdeš tudi mnogo drugačnih mnenj, nasprotnih Sifujevemu. Ampak izbereš pač tisto ki ti odgovarja. Ja, vse je v glavi. Kar se tega tiče.

Oprosti, me ne zanima, s kašnimi se srečuješ pri Mc Donaldsu :wink:
Da mnogi nepredelane hrane več ne poznajo je čudna trditev, meni pa nihče izmed takšnih ni poznan :nono:
Nisem vedel, da najdeš tudi mnogo drugačnih mnenj, je pa res, da mi je bila ravno ta všeč, ker se trudi stvari argumentirat in sem jo ravno zato izbral, da jo prebere še kdo.
Iskal sem razlago za vsejedstvo, saj je to najbolj nepravilno definiran izraz (poleg zmešančka). Med vsejede spadajo tudi mrhovinarji in kanibali. Fuj.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA