teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Loni
#213635
maca napisal/-a: zdaj bodo pa kar vsi hoteli biti presnojedci :rol:


Macica, nč bat, jaz te imam tako zelo rada, do bom iz vse te ljubezni to kar tebi pustila, sama bom pa še vedno raje pri, ker pri meni se vse to čaranje ni obneslo.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#213652
Kdor hoče, vidi predalčkanje, drugače pa je tema zanimiva. O prehrani je vedno dobro kaj novega izvedet. Vzameš, kolikor ti paše. Ostalo prekuhaš, da lažje prebaviš.
Trenutno je do 30 % popusta :D malo heca ne škodi
Uporabniški avatar
 markor
#213686
Oj,
eno vprašanje - zdaj, ko je tema spet "oživela".. :D
Kaj pa presnojedci in kruh? Kaj pa je s kruhom "narobe"?
(ok, kolikor razumem, se enači živali=etika, kaj pa velja potem za kruh=
Hvala in lp,
m
Uporabniški avatar
 tulček
#213687
Kaj bi pa blo narobe s kruhom pri presnojedcih?
Kot je rekel že ZdravkeC lahko vse, absolutno vse koristiš znotraj 30% :wink:

Kot smo že rekli vegetarijanstvo ni predpogoj za presnojedstvo. To glede etike pa je spet samo moje osebno gledanje.
Uporabniški avatar
 ROSI64
#213691
markor napisal/-a:Oj,
eno vprašanje - zdaj, ko je tema spet "oživela".. :D
Kaj pa presnojedci in kruh? Kaj pa je s kruhom "narobe"?
(ok, kolikor razumem, se enači živali=etika, kaj pa velja potem za kruh=
Hvala in lp,
m

Med presno hrano se šteje vse, kar ni toplotno obdelano in se poje surovo.
 klopotec
#213773
S kruhom je narobe to, da je lahko zelo zelo dober in ga lahko hitro pojemo preveč. Mokasti izdelki pa zelo zasluzijo telo, posledica so prehladi med katerimi to sluz izločimo. In prehladi znajo biti za tekače kar neprijetni. Moram potrkat, kar sem spremenil način prehrane sem bil v štirih letih samo enkrat prehlajen, prej pa štirikrat na leto.
Ampak mi je ta tema prišla kar prav. Zadnje dni jem preveč kruha in to kupljenega. Aditivi v kruhu niso nedolžni. Zato si bom zdaj oprtal nahrbtnik in jo mahnem po ekološko piro v ekološki mlin. Dobra ura hoje z 10 kilami pire na hrbtu bo glih fajn dela.
Sicer pa mislim da je žitarice bolje uživati v obliki surovih doma narejenih ovsenih kosmičev.
Uporabniški avatar
 marčni zajec
#213783
klopotec,
eno mojo sodelavko iz vaših koncev zanima kje je ta mlin, ker bi ona tudi šla tja po moko. pravi, da se ne bat, ker ne bo toliko kupila, da bi je za ostale zmanjkalo.
 klopotec
#213812
marčni zajec napisal/-a:klopotec,
eno mojo sodelavko iz vaših koncev zanima kje je ta mlin, ker bi ona tudi šla tja po moko. pravi, da se ne bat, ker ne bo toliko kupila, da bi je za ostale zmanjkalo.


Glih sem nazaj. Mater je kar hladno zunaj. Mlin je EkološkI center SVIT in se nahaja v Srednji Bistrici.
Pire letos res ni dosti, ker je lani toča Vinciju vse pobila. Vinci je ekološki pridelovalec žitaric iz Odranec. Ali Odrancev, ne vem kako je pravilno. Ampak nekaj bo že dobila, naj kar pride.

Zdaj pa piro zmeljem in spečem kruh. Moj artritis sicer ne bo najbolj zadovoljen s kruhom, ampak kak košček toplega kruhka mi bo že oprostil. Pa eno veliiiiko skledo solate. Za uravnoteženje.
Uporabniški avatar
 Vreme
#213836
ZdravkoC napisal/-a:Kdor hoče, vidi predalčkanje, drugače pa je tema zanimiva. O prehrani je vedno dobro kaj novega izvedet. Vzameš, kolikor ti paše. Ostalo prekuhaš, da lažje prebaviš.
Trenutno je do 30 % popusta :D malo heca ne škodi


Kot že velikokrat se strinjam z ZdavCom, vzamni natančno toliko kolikor ti paše, od kaj več znanja tudi na tem področju pa ne boli :mrgreen:
Uporabniški avatar
 grb
#213839
ROSI64 napisal/-a:Med presno hrano se šteje vse, kar ni toplotno obdelano in se poje surovo.


Ne vzeti tole kot provokacijo, ampak ali se potem tudi domac prsut in tatarski biftek steje med presno hrano?

G.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA