Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 SilvoM
#22030
V letu 2004 cca 1400km.

Daljše tekme: 3x 21km in 1x 28km(tek trojk)

V zadnji 5-tih tednih 259km (51.8km/teden).
Najdalši trening skupaj 1x 33km.

V Lj. prvič (upam da uspešno :oops: ) na 42km.

Ero glede na čase v zadnjih km v Nabrežinah očitno regeneracija med tednom zelo dobro učinkuje :idea: .
Uporabniški avatar
 ero
#22032
SilvoM napisal/-a:Ero glede na čase v zadnjih km v Nabrežinah očitno regeneracija med tednom zelo dobro učinkuje :idea: .


eh, tam je šlo le navzdol in nisem hotel bremzati :) regeneracija pa preverjeno deluje. le še dovolj spanja je potrebno a to je že večji problem...
 mojA
#22033
V letu 2004: 1312 km

V sezoni (šteto po Ljubljancu 03): 1503 km

Grem na 42.

Lansko leto je bil moj trening predvsem bazičen z namenom čimlažje in čimbolje preteči maraton. Bila sem več kot zadovoljna.

Letos treniram po Gallowayu po sistemu piramide. Bomo videli kaj bo pokazal rezultat.

Udeležba na tekmah:
Sežana - 21 km
Radenci - 21 km
Trojke - 28 km
Bohinjsko jezero - 12 km
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#22041
Jaz jih imam okoli 1800 km, do konca leta pa jih bo okoli 2800.
V ponedeljek sem začel za novo sezono, tale mesec bo okol 250km pol pa prestavimo v višjo prestavo cca 350 november in 400 december.
Prijatelj iz kluba jih bo letos delal po 200 na teden(lani jih je delal 150). :roll:
Pozdrav!
 mojA
#22044
tomaz ny napisal/-a:Jaz jih imam okoli 1800 km, do konca leta pa jih bo okoli 2800.
V ponedeljek sem začel za novo sezono, tale mesec bo okol 250km pol pa prestavimo v višjo prestavo cca 350 november in 400 december.
Prijatelj iz kluba jih bo letos delal po 200 na teden(lani jih je delal 150). :roll:
Pozdrav!


Eno trapasto vprašanje. Glede na tvoje gibanje porasta kilometrine proti koncu leta: kaj je tvoj glavni cilj ali nastop?
Jaz npr. nastop na Ljubljancu - tako imam treninge tampirane na ta cilj - in takšno je moje tekaško leto. Štetje od Ljubljanca.

Tvoja sezone ne morem pogruntat. Kakšen maraton v tujini, ultramaraton? Do konca leta 2800 se mi zdi HUDOOOO VEEEEELIIIIIK!
 tozd
#22053
Zdej pride pa car na vrsto.
Od začetka avgusta pa do sedaj malček čez 200. :D Se mi pa zdi nekako 40 km na teden realna cifra, do sedaj je bilo pač še ogrevanje. Me pa zanima nekaj drugega. Na LM sem prijavljen na 21ko, katero mislim preteči pod oz. v 1h30min. Kako je kaj z rekreativnimi rezultati oz. kako kaj drugi hitite?
 mojA
#22061
Pa kaj je zdaj to !
Jaz revca se pa matrim in mučim pa še pod 1.45 ne pridem. Če letos ne bom nič boljša na maratonu kot lani, klub striktnemu treningu za izboljšanje hitrosti, potem res ne vem kaj ne štima ! :x
Uporabniški avatar
 zagi
#22077
Od 1.1.2004 do 03.10.2004 okoli 1500 km.

Daljaša teka Pohorje 31 km in Logarska 40 km.

Najdaljši trening okoli 42 km, 3.10.2004

V Ljubljani prvič 42,195 km, upam, da uspešno.
 iqfree
#22082
od 9.5.naprej, ko merim in zapisujem 836 km
v LJ pa na 42km...
vsa čast pa vsem "divjakom" a la Matevž, ki imajo kilometrine za dol past..tako ene kot druge
no ja v bistvu pa vsem, ki premaknemo rit iz stola in gremo na luft....100 ali pa 1000 km.....

lp
Tone
 Lučko
#22083
Kot zanimivost naj povem, da sem danes na HRT 1 ob 20.05 gledal dokumentarec o hrvaškem maratoncu Janez-u Marojevič-u iz Hvara. Če sem prav ujel, je HR državni prvak v maratonu in vice državni prvak v malem maratonu. Ljudje božji on jih dela 8000 km na leto. :shock: :cast:
PS
Še neki, tekel je po delu proge (Vrbovska-Jelsa) kot letošnja hvarska TF sekcija. :lol:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#22084
mojA napisal/-a:
tomaz ny napisal/-a:Jaz jih imam okoli 1800 km, do konca leta pa jih bo okoli 2800.
V ponedeljek sem začel za novo sezono, tale mesec bo okol 250km pol pa prestavimo v višjo prestavo cca 350 november in 400 december.
Prijatelj iz kluba jih bo letos delal po 200 na teden(lani jih je delal 150). :roll:
Pozdrav!


Eno trapasto vprašanje. Glede na tvoje gibanje porasta kilometrine proti koncu leta: kaj je tvoj glavni cilj ali nastop?
Jaz npr. nastop na Ljubljancu - tako imam treninge tampirane na ta cilj - in takšno je moje tekaško leto. Štetje od Ljubljanca.

Tvoja sezone ne morem pogruntat. Kakšen maraton v tujini, ultramaraton? Do konca leta 2800 se mi zdi HUDOOOO VEEEEELIIIIIK!



Jaz sem sezono zaključil 9. 9. in sem počival do 4. 10. Treniram atletiko in pri nas v klubu ponavadi začnemo delat bazo novembra, jaz pa bom letos začel malo prej. Moji cilji so v naslednjem letu-steza 1500m=4min05, 3000m=8min50, in poskusil bom tudi steeplechess 3000m-kjer pa težko napovem kaj. Na Lj-maraton grem 21km za trening okoli 1h30min-naslednje leto planiram teči 21km pod 1h13min, kar bi verjetno odtekel letos blizu 1h 14 sigurno. 2800km je čist normalno za tekača na 3km, vsaj glede na način treninga v našem klubu, oziroma tako mi svetuje moj trener in jaz mu popolnoma zaupam. :roll:
Uporabniški avatar
 Filipid
#22085
Tudi jaz sem jih delal tam okoli 2800 km na leto. Naredil sem jih pa tudi že čez 3000 km na leto. Vse je odvisno, koliko treniraš in na kakšna tekmovanja greš ter kakšne cilje imaš med letom. Jaz se s tem podatkom ne obremenjujem preveč, koliko km med letom naredim, jih pač naredim. Bolj se mi gre, da izpolnim zastavljene cilje in da čez zimo ohranim čim več telesne pripravljenosti za naslednjo sezono.
Uporabniški avatar
 samo
#22137
Dobri ste, vsi po vrsti.

Pretekel: 815 km.

Tekmovanja: Vršič, SAM (35). Sledi še Lj maraton (42).

Pa 48x na Polhograjski Grmadi (poleti), od tega tekel gor 10x, od vsepovsod, tudi iz Lj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA