Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 tozd
#22245
Zanima me, pa ravno petek je, kaj trenirate, gibate, premikate poleg teka? Če rečem, da je pri teku aktiven pretežno spodnji del, kaj potem storite za zgornji del - tukaj velja še posebej paziti pri moških, ki serijsko zgoraj niso razviti (npr. js)? In poleg raztezanja, v namen ogrevanju in ohlajanju, ali tudi kako drugače krepite vezi, mišice, sklepe, npr. fitness?

Vse za dobro počutje, seveda boljši izgled in nenazadnje, mogoče ta prvo, v izogib poškodbam in za "trajni" trening.

ps: tema je čudno naslovljena z namenom hitrejšega opažanja... :wink: :D
 mojA
#22247
Tale tema je pa tko dobr naslovljena, da moram prec napisat, da bolj slabo treniram kaj drugega, najbolj striktna in pridna sem samo pri teku. Drugače pa planinarjenje, plavanje , smučanje s smučarskim tekom v zimskih mesecih. Vendar to ni vredno posebne omembe. Aja: pa še likanje, pospravljanje... fuj in fej... :-((
Uporabniški avatar
 primus
#22251
ero napisal/-a:se bojim, da tudi jaz nisem dovolj priden pri dodatnih aktivnostih. tu so gozdni sprehodi s kužkoma, potem se pa že neha :cry: a pozimi (OK, že zdaj) bom resno zastavil s plavanjem!

pozor, nov triatlonec na obzorju !

lepo.

primus
Uporabniški avatar
 ero
#22255
primus napisal/-a:
ero napisal/-a:se bojim, da tudi jaz nisem dovolj priden pri dodatnih aktivnostih. tu so gozdni sprehodi s kužkoma, potem se pa že neha :cry: a pozimi (OK, že zdaj) bom resno zastavil s plavanjem!

pozor, nov triatlonec na obzorju !

ja, si moram nekako (z vloženim trudom) zaslužiti kako (rabljeno) specialko :wink:

triatlonec bi moral po zadanih ciljih postati že letos a sem se prikopal le do duatlona ...
Uporabniški avatar
 vanja
#22256
Tudi meni pri samem teku prav manjka nekaj za zgornji del. Zato sem navdusena tudi nad plezanjem in tekom na smuceh. Pa s pohodnimi palicami hribolaziti je tud fajn. Ce ne drugega, pa sklece...

LP, Vanja
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#22258
Jaz poleg teka igram košarko 3 ure na teden in rokomet 2 uri na teden, sicer pa grem enkrat na teden plavat in naslednji teden bom začel hoditi v gimnastično dvorano, da se malce okrepim (malo na drog-zgibe pa tudi kakšna sestava, bradlja-sklece, na parterju poskoki, premeti, salto, zapiranje knjige, hrbtne, plezanje po vrvi) :roll: ... pol mam pa že počasi zadost :cast1:
Košarka in rokomet sta obvezna v sklopu faksa, ostalo pa delam zase, ker vem da mi koristi.
Uporabniški avatar
 ero
#22259
tomaz ny napisal/-a:Jaz poleg teka igram košarko 3 ure na teden in rokomet 2 uri na teden...


aja, to sem pa čisto pozabil - enkrat na teden mešana rekreacija, v glavnem odbojka, in enkrat na teden tenis.
 tozd
#22445
Vidim, da s(m)o vsi bolj tekači kot še kaj drugega.
A nikogar ne skrbi kakšna obrabljenost sklepov, vezi ipd.? V zvezi s tem me tudi zanima, kakšna je najboljša kombinacija (OK, vsak je individum, res je...) za pripravo telesa na tek 4 - 5x tedensko, ne da bi čutil posledice prekmalu?
Zanimivo se mi zdi predvsem udejstvovanje tomaza ny, pa vidim, da po moje kombinira gibalnice skupaj z šolsko telovadbo, česar jaz pač ne morem.
Iščem namreč neko alternativo fitnessu, ki sicer ob pravih vajah krepi telo, je pa vseeno za mene eno veliko "mučenje na mestu". Ima kdo izkušnje s kakimi drugimi trening programi, ki jih ponujajo te ustanove? :?:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#22474
tozd napisal/-a:Vidim, da s(m)o vsi bolj tekači kot še kaj drugega.
A nikogar ne skrbi kakšna obrabljenost sklepov, vezi ipd.? V zvezi s tem me tudi zanima, kakšna je najboljša kombinacija (OK, vsak je individum, res je...) za pripravo telesa na tek 4 - 5x tedensko, ne da bi čutil posledice prekmalu?
Zanimivo se mi zdi predvsem udejstvovanje tomaza ny, pa vidim, da po moje kombinira gibalnice skupaj z šolsko telovadbo, česar jaz pač ne morem.
Iščem namreč neko alternativo fitnessu, ki sicer ob pravih vajah krepi telo, je pa vseeno za mene eno veliko "mučenje na mestu". Ima kdo izkušnje s kakimi drugimi trening programi, ki jih ponujajo te ustanove? :?:



Počnem pač stvari, ki jih moram na faksu-rokomet, basket (ki pa so tud i koristne, saj naj bi to bila ene oblike preventiva pred pojavom hitrostne bariere-ko ne moreš več s treningom povečevati hitrosti teka...), plavanje uporabljam predvsem za sproščanje, gimnastične vaje(raztezne, krepilne, sprostilne) pa za moč in gibljivost ter sproščanje.
Menim, da po moje to ni šolska telovadba :roll: . Dobro je početi čimveč različnih stvari, da telo dobi čimveč različnih dražljajev in je verjetno zato bolj prilagodljivo. Lahko gledaš na vse to kot na obrabljanje ali pa kot na krepitev sklepov vezi-it´s up to you.
....
Uporabniški avatar
 Binch
#22499
Jest se pocasi odpravljam v fitness ... ker sem neresen tekac :lol: in mi "mraz" povzroca odpor do teka in drugih aktivnosti zunaj (razen teka na smuceh, za kar je pa se prekmalu).

Tko da bom vec ali manj cez zimo na fitnessu na utezeh in na sobnih biciklih in lauferjih, s tem nimam tezav. Drugace razmisljam o plavanju (ero, kje bos ti plaval?), zaenkrat skoraj sigurno 1x tedensko v okviru "fax telovadbe" ker si kake celoletne karte ne morem privoscit (fitness v tivoliju je nabit, ceprav mas bazen zraven vracunan tako da mi ne disi, Sportclub je pa tut poln...bomo vidl).

Razmisljam se o kaki tedenski rekreaciji ... odbojka, mogoce plezanje na umetnih stenah (glede na to da se spravljam ze sto let plezat). Sicer se bo pa sigurno spet nasla kaka ekipa ali druscina, ki ji ponavadi zmanjka kak clan za ekipne sporte :) Jest sem vedno za :twisted:
Uporabniški avatar
 Lucifer
#22500
Ker sem začel s triatlonom, pozimi kr dost plavam, tečem bolj malo (Tunturi)!? Sicer pa predvsem turno smučanje in alpinizem (ledno plezanje). Zelo dobra kombinacija za spomladansko našutanost-preizkušeno!
LP Lucifer
 Nataša
#22505
Jest pa jeseni in pozimi najraje tečem!! včasih sem imela določene predsodke proti temi in mrazu in sem raje hodila na aerobiko, zdaj pa me noben satan ne spravi več na tisto sceno :? :D Si predstavljate, celo leto sem hodila v en fitnes in vedno gledala iste obraze, pa se niti pozdravljali nismo?! :? potem pa to primerjam s TF.... :P

pozimi bodo torej tek, smučanje in hribi :wink:
 dpop
#22521
5x tedensko po 40 minut "švicanja" doma
(sobno kolo ali eliptični trenažer)... dovolj za
vzdrževanje kondicije (inu hkrati mišične mase)...

Žal letos tedenski badminton (uro in pol) odpade...
Ga pa priporočam... kot dopolnilna rekreacija je
zelo primeren (namesto intervalov :twisted: )

1112 Darko

P.S. Aja... sam toliko... "badminton" je mišljeno
igranje v dvorani "na ful"... :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA