Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 pershing
#21630
bigfrik napisal/-a:
Matevz napisal/-a:Evo še jaz.

Z 90% verjetnostjo napovedujem tempo 4.25 min/km za prvi krog. Upam, da se bom uspel nazaj držat. To pomeni nekje 1.32-1.34 za prvi krog. Če rabi kdo pace makerja za ta čas: evo me. Bom tekel z zelo konstantno hitrostjo (oz. bolje rečeno naporom - zaradi klancov).

Končni čas pa napovedujem 3.06-3.10. Za kaj več (manj :) )sem pa verjetno letos premalo treniral.

Bigfrik, greva skupaj?
Mislm da bi se kar dal ja,vsaj poskusiva lahko na zacetku,pol bova pa ze videla,kako se bodo zadeve razvijale!Pa hvala tud ostalim za spodbudo! :lauf:


Pismo dedca, resno razmišljam, če zmorem tak tempo, pa bi se vama z veseljem pridružil tudi jaz. Malo me skrbi le to, da je to moj prvi polmaraton, vendar poskusim pa lahko. Mnogo lažje mi bo, če bom imel nekoga, ki že obvlada konstantno hitrost. Sem z vama. Mislim pa, da bi se utegnil pridružiti še kdo od naših Poletovcev ali ne Matej, Mišk in Damjan :?: :?: :?: Korajža velja :!:

:laola
Uporabniški avatar
 bigfrik
#21653
Ni panike,kar,vec ko nas bo lazje bo teci!
Uporabniški avatar
 Veggie
#21675
tomaz ny napisal/-a: Če sklenemo kompromis, potem je to nekje 1:32 - 1:33, kaj praviš. :) Torej gremo lahko vsi trije skupaj Tini, ti in jaz.



Hehe, ce bi slo tak lahko, sem takoj za! :)
AMPAK - nikoli bila na polmaratonu...
jooooj!
Ze okoli 1:35 (oziroma sploh prit do cilja!) bi bil uspeh, se mi zdi! Vsekakor bi moralo biti pod 1:45!
 bine
#22322
pershing napisal/-a:
bigfrik napisal/-a:
Matevz napisal/-a:Evo še jaz.

Z 90% verjetnostjo napovedujem tempo 4.25 min/km za prvi krog. Upam, da se bom uspel nazaj držat. To pomeni nekje 1.32-1.34 za prvi krog. Če rabi kdo pace makerja za ta čas: evo me. Bom tekel z zelo konstantno hitrostjo (oz. bolje rečeno naporom - zaradi klancov).

Končni čas pa napovedujem 3.06-3.10. Za kaj več (manj :) )sem pa verjetno letos premalo treniral.

Bigfrik, greva skupaj?
Mislm da bi se kar dal ja,vsaj poskusiva lahko na zacetku,pol bova pa ze videla,kako se bodo zadeve razvijale!Pa hvala tud ostalim za spodbudo! :lauf:


Pismo dedca, resno razmišljam, če zmorem tak tempo, pa bi se vama z veseljem pridružil tudi jaz. Malo me skrbi le to, da je to moj prvi polmaraton, vendar poskusim pa lahko. Mnogo lažje mi bo, če bom imel nekoga, ki že obvlada konstantno hitrost. Sem z vama. Mislim pa, da bi se utegnil pridružiti še kdo od naših Poletovcev ali ne Matej, Mišk in Damjan :?: :?: :?: Korajža velja :!:

:laola


Lanski tek sem opravil prvi krog prav v tem tempu. Na koncu sem imel čas 3.08. Za letos računam na 3.10 do 3.15. Se vidimo!
LP! Korajža velja!
 prim
#22394
Tudi jaz bom prvič sploh tekel na tekmi. Prvih 10 km bom tekel na okroglo številko 1:45 ali 5min/km, potem pa bo kar bo.
Ko ste začeli s temo sem bil v Grčiji na resnični Obilni grški poroki-Big fat Greek wedding (Slovenka se poročila z Grkom) kar me je stalo 3kg in me bo stalo 3 minute viška.
Uporabniški avatar
 miro
#22430
Vegie , jaz nameravam prvi krog preteči v času 1,35-1,40. Lahko probaš zmenoj.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 vanja
#22446
Hoj, nas je kar nekaj za prvi (meni tudi edini) krog nekje 1.35-1.40. Tako, da bi se tudi jaz pridruzila. No, s sovojakom sva se sicer ze nekaj dogovarjala :wink:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#22449
Upam, da bo šlo med 1.30 - 1.35, kar je podoben tempo kot pri Vanji, Veggie, ...

Se bomo zmenili za taktiko ...

2x LP
Uporabniški avatar
 Lucifer
#22513
Kokrkol pod 1:30 bo zame uspeh, drgač bo pa za dušo, kar je tek itak, ane?
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#22580
Pozdrav!

:) Vse kar lahko napovem je, da tekel bom. :) Sicer zelo pocasi, ampak bom. :) Prvi krog 6min/km, po dveh urah bom pa videl ali bom se nadaljeval ali pa bom nadaljeval. ;) Moj cilj je z nasmeskom pribremzat v cilj po dveh krogih v casu limita. :) :roll: Se vprasanje za izkusene macke dveh krogov. Ali v drugem krogu na stojnicah dobis se kaj za pod zob? Zakaj? Jaz po dolocenem casu med tekom postanem zelo lacen in moram stalno kaj zvecit. :) :oops: Ne bi pa rad nosil ruzaka seboj brezveze. :twisted:

lp, oranzni slon
 Lučko
#22583
Hoj Slonček :lol:
v pogovoru s "starim mačkom" (Matjaž F.) mi je povedal, da zna biti v drugem krogu voda in še kaj drugega problem. :evil:
PS
Bova midva en hribusk ruzak vzela, tko za dva (kroga) dni, pa not nabasala frišne žemlce, 10 dkg pasje radosti, pir, termos kave...aja cigarete ne ker bom nehu... Nedelo in sobotno prilogo Dela...Nč bat Slončk, bo vse olrajt. :lol:
Uporabniški avatar
 Matevz
#22586
S pijačo nisem imel na LM nikoli problemov. Je bilo vedno dovolj vode in Maratonika/Enervita (ali česarkoli že podobnega). Hrane pa razen cukra in pomaranč itak nimajo. Jaz nosim s sabo Powegele (4 kom), ker brez hrane jaz tudi ne odlaufam 42km (eni pa grejo samo na vodo - svašta :shock: )
Uporabniški avatar
 primus
#22593
Kar je enkrat zmanjkalo so bile banane na zadnji okrepčevalnici (hm, ravno tam, kot sem si jaz zamislil, da bi en košček...), pred zoo. Narobe je bilo to, da jih je zmanjkalo že v prvem krogu in jih tudi v ta drugem krogu še vedno ni bilo (čeprav bi si jih menda lahko pridobili). S pijačo pa res ni problemov.

primus
 prim
#22596
Ker bom sodeloval prvič, vas prosim za par razlag:

- ali so že od daleč vidne oznake pijače (maratonik, voda, enervit)

- na treningih na 7 km pojem gel. Ali se ga splača nositi na 1/2 maraton ali pa ga nadomestiti z nečim (čim?), kar je že na stojnicah

- kako uživate napitke? Se ustavite in spijete ali vzamete kozarec in pijete med tekom?

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
 bosin
#22605
Okrepčevalnice boš videl že id daleč, brez skrbi.
Če si navajen svoje hrane med tekom, se te tudi drži, na splošno velja, da se na tekmi čimbolj držiš navad, ki si jih pridobil med treningom. Isto velja za način pitja vode. Pri tem boš celo v knjigah zasledil različne nasvete. Nekateri priporočajo postanek.Pri tem imaš možnost popiti precej več tekočine, malo tudi umiriš dihanje, sprostiš mišiče.Slaba sstran je izguba ritma teka, pa tudi par sekund časa. Če piješ, ne da bi se ustavil, ohraniš ritem, porušiš si pa ritem dihanja in predvsem spiješ bistveno manj, kot bi s postankom, kljub nekaterim posebnim tehnikam pitja (kozares zgoraj stisneš, da se ne preliva in piješ v majhnih požirkih med tekom). Morda je še najbolje, če jo seveda dobiš, pograbiti stekleničko in jo odnesti s sabo.Tako lahko piješ počasi med tekom. Oceni sam, kaj ti bo najbolj ustrezalo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA