teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Tatjana
#234074
Carlito napisal/-a:Energetske ploščice so namenjene nadomestku obroka,ne pa povečanju vzdržljivosti,regeneraciji....

A res? :roll: Mislim, da si ti malo pojme pomešal ;)

Carlito napisal/-a:Jaz jo zaužijem na poti ali,ko ni možnosti za drugačen obrok.Takrat pojem ploščico,ki ima 35g beljakovin,30g hidratov in 5g maščob.

To je beljakovinska ploščica in ne energisjska ploščica. Po definiciji. Čeprav je verjetno kar precej ogljikovih hidratov, ki jih vsebuje enostavnih (beri sladkor) in je ta tvoj nadomestek obroka zaradi tega slaba izbira.

Carlito napisal/-a:Pojem jo tudi zmeraj dve uri pred tekmo,ki pa vsebuje več hidratov:52g hidratov,18g beljakovin in 5 g maščob.

Spet beljakovinska ploščica ;)

Carlito napisal/-a:Pred tekmo jo vedno zaužijem,kr se mi ne da več "zajebavati",če še naj pojem en kruh z medom več al ne,kr sem vedno v strahu,da me bo "napadel" želodec med tekmo,kar se mi je zgodilo že 2 al 3x.

Za to so pa vredu. Ker je večina sestavin popolnoma predelanih se enostavno prebavijo ni nimaš problemov.


Energijske ploščice od Top Levela so res okusne. Kako se obnesejo med tekom ne morem povedati, ker sem jih jaz samo degustirala, Dexi pa jih je jedel med zimsko Trans- Slo.
Po moje so bolj primerne za nižje intenzivne aktivnosti ali pa za na kolo, ker se zaradi malo manj predelanih sestavin (ovseni kosmiči) malo počasneje prebavijo. So pa Top level geli tudi zelo okusni ;)
Uporabniški avatar
 jonas
#234098
hvala Tatjana in jan_jan me veseli da vam stvari odgovarjajo :wink:

tudi sama z bratom sva zagrizena športnika, vsak na svojem področju (kolo in tek) za izdelke Toplevel se ne bi odločil če nebi že prej sprobal marsikaj a ti izdelki so me prepričali :D

ja paleta je kar obširna (geli, čokoladice, elektrolitski napitki,...) vsak najde kaj zase, če pa ne ve smo pa mi tukaj da pomagamo in svetujemo,... najlepše je videti zadovoljnega športnika :wink:

več tukaj http://www.toplevel.si
 Carlito
#234171
Tatjana,vrjami,da nimam pojmov pomešanih,da dobro vem o čem govorim!
Če pa je zate ploščica z 52 hitdrati beljakovinska ploščica,pol si pa res zakon. :lol:
Moram proizvalalca opozorit,da zbriše z ploščice napis ENERGY BAR.In pa:MEAL REPLACEMENT.
lp
#234178
Carlito napisal/-a:Moram proizvalalca opozorit,da zbriše z ploščice napis ENERGY BAR.In pa:MEAL REPLACEMENT.
lp


Aha torej kar proizvajalec napiše to drži?

Carlito napisal/-a:Tatjana,vrjami,da nimam pojmov pomešanih,da dobro vem o čem govorim!
Če pa je zate ploščica z 52 hitdrati beljakovinska ploščica,pol si pa res zakon. :lol:


Napisala ti je, kaj velja v teoriji, vse ploščice, ki imajo 20+g beljakovin se imenujejo visokobeljakovinske in ne energijske. Obenem ti je še povedala da ni point v 52 g OH temveč v tem kakšna je njihova sestava.
 Carlito
#234200
Uroš,to pe je že počasi za v rubriko saj ni res....
Point je v tem,koliko ima hidratov,ker ravno potem se te ploščice razlikujejo med seboj...beljakovinske,energetske...so tudi dietne.
Vsekakor nobena od teh ti ne povečuje vzdržljivosti,moči....
Za ploščico,ki sem napisal,da je energetska,tudi spada med energetske.Ta vsekakor ni priporočljiva po treningu,takrat zaužiješ beljakovinsko ploščico.
Za nadomestek obroka,pa so ploščice,ki imajo visoko vsebnost beljakovin in hidratov,približno v enakem razmerju,hidrati so osnovni vir energije,da boš vedla Tatjana :P
Vidim,da imate eni prehrano res v nulo :D
Kakorkoli,ta ploščice so mišljene le kot nadomestek,če ni druge možnosti.
Sicer pa je najlažje to izbrskat na internetu in se prepričaš kako je s tem.Ampak mislim,da pri prehrani ni nikoli konca.Verjetno se bo spet našel drugi Uroš....ti verjameš avtorjem teh člankov,verjameš prizvajalcu,....
V glavnem,fajn trenirajte,pa čim manj jejte te ploščice:)
Jez grem ravno na tek v Avstrijo,ki se ga fullll veselim,čokoladice,ki jo bom pojedel pred tekom,pa ne najbolj.
LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA