Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 mia
#24291
Nujno prosim za pomoč!!

Gre za žulje, ki so moji stalni spremljevalci ampak letos so na LM-21 km "stvarno malo preterali".
Na cilj sem prinesla samo 3 prste brez žuljev ostalo je vse črno in pod nohti. Pojavila se mi je tudi stalna bolečina v križu.

Pametni tast mi je takoj ob prvem pogledu na stopala zadovoljno rekel:
"Saj ti sploh ne znaš tečt!!" in po analizi sem se morala z njim strinjat.

Tečem (podzavestno seveda) v zrak (v stilu galopa) in pristajam na prvi del stopala. Tako se prsti najmanj eno uro zabijajo v supergo. Superge imam 2 št. večje in X-socks tudi.

Ne vem ali si bom znala sama pomagat in spremenit stil. Izgleda, da sem v tehniki glede na lansko leto tako nazadovala, da sem bila kljub celoletnim treningom, ob polovici proge LM fuč - energijo sem porabila za skoke v luft.

Prosim za pomoč ali vsaj nasvet kam naj se obrnem oz. na čem naj delam.

Hvala in čestitke prav vsakemu tekaču za vsak tek posebej! LP MIA
Uporabniški avatar
 Fotr
#24301
Nisem noben strokovnjak, a sem 100% prepričan, da je kriva obutev. Copati se morajo dati tudi tako zregulirati z vezalkami, z jezikom ali z zavezovanjem, da se pri tvojem načinu teka ne zabijajo prsti v konec copat ampak, da nart tega ne dopusti. To se pravi, da naj se noga zaletava v copat z zgornjim delom stopala, z nartjo, ne s prsti. Včasih sem imel vse nohte črne, od takrat, ko zavezujem copate tako, da me spredaj držijo, pa nisem dobil ne žulja, ne črnega nohta, ne odrgnine. To je samo moja izkušnja, mogoče bo kaj pomagalo.
Uporabniški avatar
 Bor
#24302
Fotr napisal/-a:Nisem noben strokovnjak, a sem 100% prepričan, da je kriva obutev. Copati se morajo dati tudi tako zregulirati z vezalkami, z jezikom ali z zavezovanjem, da se pri tvojem načinu teka ne zabijajo prsti v konec copat ampak, da nart tega ne dopusti. To se pravi, da naj se noga zaletava v copat z zgornjim delom stopala, z nartjo, ne s prsti. Včasih sem imel vse nohte črne, od takrat, ko zavezujem copate tako, da me spredaj držijo, pa nisem dobil ne žulja, ne črnega nohta, ne odrgnine. To je samo moja izkušnja, mogoče bo kaj pomagalo.

tole mi boš pa danes pokazal....
 mia
#24312
Vsem hvala na namigu - Vse je možno

- imam NIKE Turbulence F3, ki zgoraj pri nartu ne oprimejo noge dovolj (lahko jih obuješ tako, da si niti ne razvežeš vezalk).

- zaradi stalnih težav pa sploh ne vem na kaj naj v štacuni sploh bom pozorna (saj veste, da se superga izkaže šele po min.10.km)
- v eni minuti sem v trgovini mokra kakor da bi imela 2 uri teka za sabo

- razmišljam, da bi naročila preko spleta superga.si, doma sprobala in vrnila (priporočajo Nike Pegasus)

Hvala in upam na boljše čase.

Bi šla že ven tečt, pa me je mož nakuru, da naj se sam zezam dokler mi ne bodo prstov rezal pol bom pa lohk pri miru. Saj vem, da mi hoče samo dobr, ker .....
 dpop
#24313
Je pa lahko problem če PREVEČ zategneš copat...
Iz lastnih izkušenj... sem enkrat na sredi "treninga" moral
odvezati copat... in potem do doma teči z odvezanim...
ker so bile bolečine v nartu "za pop**it"... in potem je bilo
nekaj dni "pavze" na ta račun!

Kar pa se tiče žuljev... odkar "poznam" Micropore nisem dobil
niti enega žulja... (in to na 15km razdaljah)
Je pa res... traja pet minut da se ves "polimam"... skraj vsak prst
posebej... pa še na robu stopala in na gležnju kjer je rob copata

1177 Darko

P.S. In to brez kakšnih CoolSuperDuperMaxMinTech nogavic
(Obične čarape PRESS - obrnjene navzven t.j. šivi na ven)
 mia
#24314
Fotr - te linke sem vse že davno pregledala -

Dilema je le če ne bo v vseh supergah isto, ker pač pri teku imam dostop na prste. Saj sklenem, da se bom poboljšala in ....

LP
 dpop
#24320
mia napisal/-a: imam dostop na prste


Hmmm... potem pa bolje da "obrneš" suprge... s peto naprej :wink: :lol:
Hec, hec! Sam res pa je da tak tek je "šrinterski"... recimo da se obnese
za kakšen kilometrček... ne pa 21km :shock: :roll:

1179 Darko

P.S.Hja... bo treba "ponoviti" tehniko.... :wink:
Uporabniški avatar
 Fotr
#24322
mia napisal/-a:... ker pač pri teku imam dostop na prste. Saj sklenem, da se bom poboljšala in ....

Ne spomnim se dobro, ko nam je dr. Škof razlagal o tehniki teka, ko je dejal, da zelo malo tekačev teče z dostopom na prste in mislim, da je to povedal tako, da je to pozitivno in pripomore k boljšem blaženju pri teku in tudi pri hitrosti. Zato se mi zdi škoda menjati tehniko, ko bi se moralo to dati sanirati s copatami. Mogoče bo Superga kaj povedal, ko bo tole bral.
Uporabniški avatar
 tmp
#24323
Živjo Mia,

Naj ti napišem nekaj teorije o tem, kako se teče, to smo slišali na tekaškem taboru v Rovinju. Za rekreativce je priporočljivo, da pri tem ko padeš na tla padeš na zadnji del stopala, bolj na zunanjo stran potem povaljaš nogo po zunanji strani podplata do prstov, kjer nogo zravnaš in se odrineš z vsemi prsti. No tako nekako.

Poskusi, vem pa da bo težko, ampak mogoče bo pa šlo.

Lp, Tjaša
Uporabniški avatar
 Staša
#24328
Ja, TMPjina razlaga drži, Fotr, ti si pa spet slabo slišal. :D :wink:
Uporabniški avatar
 Fotr
#24333
Staša napisal/-a:... Fotr, ti si pa spet slabo slišal. :D :wink:

Možno je, ja, ampak bom za vsak slučaj danes Braneta vprašal, mogoče sem imel samo občutek, da je tako... :shock:
Uporabniški avatar
 marathon95
#24334
mia napisal/-a:Nujno prosim za pomoč!!

Gre za žulje, ki so moji stalni spremljevalci ampak letos so na LM-21 km "stvarno malo preterali".
Na cilj sem prinesla samo 3 prste brez žuljev ostalo je vse črno in pod nohti. Pojavila se mi je tudi stalna bolečina v križu.

Tečem (podzavestno seveda) v zrak (v stilu galopa) in pristajam na prvi del stopala. Tako se prsti najmanj eno uro zabijajo v supergo. Superge imam 2 št. večje in X-socks tudi.


Copate su ti prevelike. Dosta je 1/2 do 1 broj veće, a u ovim ovećim noga ti kliže i zato dobiješ žuljeve.

mia napisal/-a:Ne vem ali si bom znala sama pomagat in spremenit stil. Izgleda, da sem v tehniki glede na lansko leto tako nazadovala, da sem bila kljub celoletnim treningom, ob polovici proge LM fuč - energijo sem porabila za skoke v luft.


Većina trkača, maratonaca vrlo malo diže noge od tla i većina najprije spušta petu, ali tu ima više različitih mišljenja. Probaj da čim manje dižeš noge, više da ih vućeš. Imao sam slićno problem, jer sam igrao nogomet i uvijek sam bio na prstima zbog starta, pa sam promijenio stil i sad malo dižem noge i spuštam najprije petu.
Probaj, nemaš kaj zgubiti. :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA