hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 vencelj
#251914
Prvi del obhodnice Ratitovec "zajema" pet vrhov okrog Soriške planine. Opis na gore-ljudje.net http://www.gore-ljudje.net/novosti/24228/ . V opisu manjkata Lajnar in Dravh, ki sta tudi del obhodnice.
V tem delu je veliko starih utrdb, opazovalnic in bunkerjev, ki so služili Italijanom za varovanje meje (rapalska meja). Po teh poteh nas je leta 2008 vodil Jožko na 3. srečanju prijateljev GM4o...sposojam si album, ki ga je takrat objavil bojanu... http://travel.webshots.com/album/568923 ... Pk?start=0 . So bile bolj zimske razmere, a zelo lepo.
Ko opravim (o) z Možicem, Šavnikom, Slatnikom, Lajnarjem in Dravhom, se spustimo nazaj na parkirišče, od tam pa nadaljujemo čez Dajnarsko planino proti Ratitovcu.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#252138
Vreme- obeti
V nedeljo in ponedeljek bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Predvsem popoldne bodo nastale krajevne plohe, lahko tudi kakšna nevihta.

Vreme je te dni nestanovitno, a imam namen, da se v nedeljo ob 7. uri zjutraj odpeljem izpred pošte v Železnikih proti Soriški planini- novim zmagam nasproti.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#252326
semjul napisal/-a::D

Vencelj vreme imaš, lepo pot ti želim. Sigurno se ti kdaj pridružim, ker tvoje kraje in okolico vse premalo poznam, samo ZZP spravim pod streho.


Hvala, Semjul. Res je bilo lepo vreme in lepa pot. Naslednjič kanim iti enkrat poleti (koledarsko), seveda bom objavil...
Poročilo o današnjem teku pa http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... dnici.html

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#252521
Obhodnica sama nima neke posebne dolžine, vsega (uradno) 25 km, je pa razgibana. Najnižja točka na dobrih 1200 m, najvišja 1678 m (Altemaver)...v glavnem pa nekje med 1300 in 1650, stalno gor- dol...
Seveda že sedaj razmišljam, kako se je bom lotil v poletni izvedbi. Najraje imam variante začetka in konca na istem mestu, ker mi potem ni treba nikogar obremenjevati zaradi prevoza, a bi rad naredil privlačno in dovolj dolgo varianto. Tale mi je sedaj vzela 5 ur časa skupaj s povratkom na izhodiščno točko (priznam, da sem jo dobro kuril, me je tudi konkretno izčrpalo...zato je bolje, če nas je več z bolj normalnim tempom).
Kdor misli, domisli...bom pravočasno obesil na zvon...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 5r002
#252636
Jao... kaj sm zamudu! :bum: :roll:

No, se tolažim s tem da Venclju nisem bil "bremza"... :lol:
Bo treba začet še mal bl zares migat po hribih!
 klas
#252637
meni se tudi tole lušta v bližnji prihodnosti...Vencelj je naredu pravo reklamo, ak da bo treba enkrat v kratkem na pot :)
Uporabniški avatar
 vencelj
#252652
Start Petrovo brdo (ja, to je tam, kjer je tudi štart GM40), po trasi GM do planine Kovce, nato:
:arrow: A) desno gor po mulatjeri na sedlo med Slatnikom in Lajnarjem ali
:arrow: B) S Kovc po trasi naprej na Baško sedlo, nato pa desno proti Možicu ( tako ali tako moramo "pobrati" Šavnik, ki je nad Baškim sedlom)...
Sedaj smo na območju petih soriških hribov, poberemo žige, se spustimo na P, nadaljujemo proti Ratitovcu...
Za nazaj se spustimo na Torko, po makadamu skozi Zabrdo in Zg. Danje do Sorice, od tam je še dobre 4 km asfalta do izhodišča...
To je le ena možnost, krožna z začetkom in koncem na istem mestu.

LP
Uporabniški avatar
 5r002
#252758
vencelj napisal/-a:
Peter, hitrejši nikakor ne morejo bit bremza. Sicer bi jo pa rabil.

LP


O tem bi se pa dalo debatirat... v taprav hrib namreč zmorem komaj nekaj metrov teka. :roll: Mi še manjka hribovskih kilometrov.
Upam da bom do poletja zgodba drugačna... :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#258128
5r002 napisal/-a:
vencelj napisal/-a:
Peter, hitrejši nikakor ne morejo bit bremza. Sicer bi jo pa rabil.

LP


O tem bi se pa dalo debatirat... v taprav hrib namreč zmorem komaj nekaj metrov teka. :roll: Mi še manjka hribovskih kilometrov.
Upam da bom do poletja zgodba drugačna... :D


Peter je v tem času že dokazal (GM40 itd.), da mu tudi klanci niso noben problem. :clap:

Jaz pa sem se včeraj zjutraj, preden sem skufral na vikend v Danje, na hitro domislil, kako bi lahko izkoristil nedeljsko dopoldne. Telefonski klic in danes sva bila z Andrejem na prvem delu obhodnice: pet vrhov okrog Soriške planine. Fotke: http://www.mojalbum.com/vencelj1/obhodn ... -17-7-2011
Naslednjič greva drugi del, s Soriške planine na Ratitovec in planine Pečana ter Klom... :juhuhu:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 5r002
#258382
Čestitke za luštno turo z dokaznim gradivom! :clap:

Glede klancev bi se pa dalo debatirat. Mogoče v temi kjer se definira gorske teke. Ali pa v tvojem zapisku "Ne tič ne miš". :D

Po GM4o sem prešaltal nazaj na ravnino, tako da bo (poleg Grintavca,... tudi) ta obhodnica še malo počakala.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA