Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#261997
5r002 napisal/-a:...Zanimivo, da ob poplavi tovrstnih "igrač" še nisem zasledil GPS ure, ki bi hkrati omogočala merjenje frekvence (z dodatnim senzorjem). Vendar je to že debata za kakšno drugo temo...

Samo dodaj tvojemu footpodu kakšnega GPS Forerunnerja (305, 310xt, 405, 410, 610, 210), pa boš imel oba podatka... :wink:

Na FR 310xt je tovarniško nastavljeno tako, da pri teku tudi ob prisotnosti footpoda meri razdaljo GPS. Če pa GPS signala ni, pa se meri z footpodom. Da pa se to v nastavitvah tudi spremeniti.
#262005
klatez napisal/-a:Na FR 310xt je tovarniško nastavljeno tako, da pri teku tudi ob prisotnosti footpoda meri razdaljo GPS. Če pa GPS signala ni, pa se meri z footpodom. Da pa se to v nastavitvah tudi spremeniti.

Super! Klatež, hvala za info!

Priznam, da zadnje čase nisem kaj preveč spremljal podrobnosti novih modelov ur. Sem pa opazil, da ima še vedno relativno majhno avtonomnost in nespremenjeno velikost (za tako velikost bi lahko podpirala že kartografijo :))... skratka debata za drugo temo.
#262008
Če ti je pomembna velikost in da zgleda kot ura, je na voljo FR 210, FR 410 ali FR 610.
Ti trije imajo avtonomijo med 8 in 10 ur.

FR 310xt pa je povsem drug koncept, ki pa je meni osebno bolj všeč.
naprava nima oblike ure, je pa zato zaslon nekoliko večji.
Deklarirana avtonomija te naprave je 20 ur.

V bistvu je za povezljivost naprave in footpoda pri Garminu pomembno, da naprava podpira standard ANT+.
To pa so v bistvu itak vsi modeli Forerunner, ki od modela FR 305 dalje.
Edino pri modelu FR 110 so to povezljivost programsko blokirali.
#262134
Hja... kar zadeva prednosti... če je footpod usrezno kalibriran je precej bolj natančen od GPS, ki pogosto useka traso za več kot 10m mimo, tako da si lahko misliš kolk je natančen (če je to sploh važno). Samo mora bit ok footpod in ustrezno kalibriran, tako da jaz če uporabim GPS je dober bolj za spomin kje sem bil kot za kaj drugega.

Kar zadeva avtonomije... hecno, ampak pri kakšnem drugem proizvajalcu ni problem da baterija zdrži 2 leti redne vsakodnevne rabe (brez polnjenja seveda)... toliko o 8ih ali 20tih urah avtonomije...
#262135
sitrader napisal/-a:Kar zadeva avtonomije... hecno, ampak pri kakšnem drugem proizvajalcu ni problem da baterija zdrži 2 leti redne vsakodnevne rabe (brez polnjenja seveda)... toliko o 8ih ali 20tih urah avtonomije...


Ja...ker ima večina ur drugih proizvajalcev ločeno GPS enoto.
#262160
sitrader napisal/-a:Kar zadeva avtonomije... hecno, ampak pri kakšnem drugem proizvajalcu ni problem da baterija zdrži 2 leti redne vsakodnevne rabe (brez polnjenja seveda)... toliko o 8ih ali 20tih urah avtonomije...

Baterija že, kaj pa kapaciteta spomina? :P
Nobena baterija ti nič ne koristi, če ura po 15ih urah nima kam več zapisat podatkov... :roll:
#262162
5r002 napisal/-a:Baterija že, kaj pa kapaciteta spomina? :P
Nobena baterija ti nič ne koristi, če ura po 15ih urah nima kam več zapisat podatkov... :roll:


V bistvu to ni problem. Razen če kdo preveč komplicira. Največ spomina pokuri ravno R-R snemanje (torej beat to beat) in pa GPS. Če nekoga zanima zgolj hitrost in kadenca teka (o čemer je bilo govora v temi) in recimo da ne komplicira in ima nastavljeno na standardnih 5s zajema, zdrži spomin na urah krepko čez 60 ur brez problema, tako da to ni faktor omejitve. Se pa zadeva drastično spremeni če snemaš še R-R. 20 ur lahko pobere recimo tudi če hočeš imeti GPS sled. Za večino ljudi to itak ne pride v poštev, ker potrebujejo samo enostaven pulz in razdaljo.
Res pa je da download traja nekaj sekund in ne nekaj ur kolikor traja polnjenje baterije, o kateri je bilo govora.
#262166
Če grem nazaj na temo...

A mislite da ima kakšen poseben pomen dolžina koraka?
Nekako ne najdem v tem posebnega pomena, ker opažam da je bolj funkcija hitrosti kot pa nek parameter sam zase...

Drugače kot pri kadenci, kjer recimo kadenca pod 85 na dolgi rok naredi boleče noge. Vsaj takšno je moje opažanje... In ni nujno faktor hitrosti.

LP
#262171
Dolžina koraka ima enaki pomen kot pri kolesarjenju prestavno razmerje * obseg kolesa. Ker je obseg kolesa standarden, je pomembno samo prestavno razmerje.

Dober je tisti, ki je sposoben vrteti težek prenos/dolgi korak, pri visoki kadenci :D .

Napreduješ takrat ko si sposoben pri enaki kadenci povečati dolžino koraka ali pri enaki dolžini koraka povečati frekvenco. Teorija in praksa se bolj nagibata temu drugemu primeru, ko se povečuje kadenca in vsklajuje dolžina koraka. Pri tem ne smemo pozabiti, da ima vsak svojo, kako izhodiščno tako tudi optimalno kadenco in dolžino koraka. Prav iz tega razloga, če že hočeš "komplicirati" je dobro vedeti kako se ta dva podatka spreminjata.
#262175
StaraKost napisal/-a:... tisti, ki teče 15 ur, ne potrebuje zapis podatkov vsako sekundo :D .
Pogostos zapisa pa lahko izberamo v odvisnosti od dolžine teka.


In kateri modeli ur podpirajo nastavitev pogostosti zapisa (morda bo še komu prišlo prav ob nakupu naslednje "igrače")? :roll:
#262178
...skoraj VSI. Razlika je samo v tem, da ta boljši imajo več možnosti nastavitev. Moja RS800 na primer R-R(vsaki utrip), 1s, 2s, 5s, 15s, 60s .
Pri opisu ure je to vedno navedeno.
#262190
5r002 napisal/-a:
Si pa ne predstavljam štetja frekvence med tekom, posebej med hitrimi teki!



Tole, kar bom sedajle napisal, je čisto off, ampak mi je najprej prišlo na misel, ko sem prebral gornji stavek...gre za star vic, ki bi sicer sodil v drugo temo, pa vseeno:
Se dva vozita z vlakom mimo pašnikov, polno krav, pa eden začne šteti: "8...16...28...36...48...72...84...96...104...116...132 jih je!". Drugi se čudi :shock: : "Kako si jih lahko tako hitro preštel?". Pa pravi prvi: "Imam zelo enostavno metodo. Preštejem noge, delim s štiri in dobim število krav!".

In zares :?: Samo leva ali samo desna noga, torej vsak drugi korak.

LP, vencelj
#262192
vencelj napisal/-a:Tole, kar bom sedajle napisal, je čisto off, ampak mi je najprej prišlo na misel, ko sem prebral gornji stavek...gre za star vic, ki bi sicer sodil v drugo temo, pa vseeno:
Se dva vozita z vlakom mimo pašnikov, polno krav, pa eden začne šteti: "8...16...28...36...48...72...84...96...104...116...132 jih je!". Drugi se čudi :shock: : "Kako si jih lahko tako hitro preštel?". Pa pravi prvi: "Imam zelo enostavno metodo. Preštejem noge, delim s štiri in dobim število krav!".

In zares :?: Samo leva ali samo desna noga, torej vsak drugi korak.

LP, vencelj


Hehe... dobr vic! :lol:

No, med intervali raje mislim na pravilnost tehnike kot na točno št. krav ki se pasejo na barju... oz na točno št. korakov v minuti. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA