Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Radolca
#257970
vencelj napisal/-a:BITI SAMOSVOJ, A DRUŽBENO NESPREJEMLJIV ALI VZORNI MEŠČAN BREZ LASTNE VOLJE?


bohdej da vsak po svoje razmišlja in si kaj od tega zapiše. drugače bi bili ljudje še za en odtenek večji tepci, kot že (ni)smo :!:
Del mojega razmišljanja na GM.4O
...Občudoval sem lepote naših gora, po katerih do sedaj še nisem hodil. Kolikor sem seveda sploh opazoval okolico okoli sebe. Občutil sem dobroto, pristnost in pripadnost domačinov tem dogodku, za katerega živijo celo leto. V sebi sem premaklnil še eno fizično omejitev, prehodil in pretekel sem malo manj kot osemintrideset kilometrov v manj kot šestih urah. Imel in imam voljo in moč za take stvari. Med telovadbo zagledam tablo 1km. Še z enim kilometrom moram opraviti. Ovinek približno petsto metrov pred ciljem. Moja najdražja in sinek Lovro navijata in vzpodbujata vse tekmovalce. Mateja me parkrat poslika. Lovro pa v roki drži zastavico, maha z njo in me vzpodbuja. Sin vedno bolj potrebuje očeta, ga opazuje, se od njega uči in prevzema njegove navade. Vesel sem spodbujevalnega para, družinice, na ovinku. Lovro mi poda zastavico in z njo pritečem v cilj. Občutek po prihodu v cilj nič posebnega, sem se že zadnjih sedem kilometrov veselil prihoda. Usedem se, odsotno gledam naokoli, mislim ne kaj veliko. Pogledam v tisto veličino gora. Kaj naj si pa mislim ob temu? Nič, saj sem imel že šest ur miselne vaje...
Uporabniški avatar
 vencelj
#258029
Misliti s svojo glavo- DA, a biti samosvoj na otroški način, da si brez razmisleka po pravilu in vedno nasproti samo zato, da bi bil samosvoj, je neumno: torej je tvoje mnenje vedno spet odvisno od mnenja drugih...počakati moraš, da ga izrazijo in potem jim nasprotuješ... :roll:

Zanimivo je spremljati, kakšen spekter misli se podi po glavi med (predvsem) daljšimi teki. Včasih bi bilo to prav zanimivo zabeležiti...

LP, vencelj
#258086
vencelj napisal/-a:Dopustniško branje...
http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... icana.html


Stvari lahko gledamo tudi z drugega zornega kota, je lahko bolj koristno: http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... -kota.html

LP, vencelj
 kovit
#258254
[/quote]
Sončka napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Veš, Sončka, da mi je zelo všeč, če se v temo kdaj oglasi še kdo drug, pove svoje mnenje, kako izkušnjo...Kot sem že večkrat rekel (napisal), ljudje smo miselna bitja, vsak s svojo glavo za razmišljanje, a smo vse prevečkrat prave ovce...
Tudi tole sem že večkrat zapisal:
BITI SAMOSVOJ, A DRUŽBENO NESPREJEMLJIV ALI VZORNI MEŠČAN BREZ LASTNE VOLJE?

lp, vencelj


Živijo Vencelj, zdaj sem se spomnila, da ti nisem ničesar odgovorila? Malce sem si vzela časa za premislek, potem sem pa pozabila. Tvoje zgornje vprašanje je kar zahtevno vprašanje, sploh ne tako enostavno. Biti samosvoj (pa tudi če samo občasno družbeno nesprejemljiv) je zahtevna naloga, sama po sebi utrujajoča in tisti, ki to je, ali ima osebnost tako ali pa težke argumente in znanje za. Veliko lažje je biti niti ne brez lastne volje, enostavno del nečesa, ker ti daje občutek varnosti, sprejemljivosti, potrditev, da si družabno in družbeneo bitje. Evo tolk.

Hm
BITI SAMOSVOJ, A DRUŽBENO SPREJEMLJIV ALI VZORNI MEŠČAN Z LASTNO VOLJO?
Po moje je to še posebej težko na Gorenjskem...
Pa brez zamere Gorenjci.
Uporabniški avatar
 vencelj
#265780
Praznične dni sva preživela čas v Danjah, pa je bilo dovolj časa tudi za branje.
Branje knjige, ki sem jo prinesel zadnjič z LM, mi je v veliko večje veselje in užitek, kot mi je bil Karnov Ultramaratonec, naletel pa sem na še eno zanimivo mnenje o Deanu... http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... i-kot.html

LP
Uporabniški avatar
 vencelj
#266369
To je pa Rollback-ovo področje ( :cast: )... Marko je prebral že izvirnik in zadeve zelo uspešno prakticira in tudi somišljeniki se množijo.
Torej: še par citatov glede blaženih tekaških copatov iz knjige Rojeni za tek: http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... ati-2.html

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 Radolca
#266834
del mojih misli na ljubljanskem maratonu:
"Tako človek sam o sebi najde nove stvari, katere prej ni vedel. Dvojnost mora biti lastnost vsakega živega bitja. Ne znam si predstavljati, kakšne bi bile moje odločitve, če bi jih sprejemala samo ena moja polovica ali en del sebe. Mnenja in odločitve morajo biti skupni dogovor obeh polov. Šele s tem je dosežena uravnovešena odločitev. Kako sem pa to ugotovil? Televizijski ekran, mi je sporočil to informacijo. Ravno pri sprejemanju in nesprejemanju stvari preko tega medija, televevizije mislim, se spet krešeta dve polovici. Ena bi lahko cel dan visela pred TV ekranom. To je del mene, kateremu se nikamor ne mudi. Drugi del, ki odločitve o početju mojega telesa sprejema s svetlobno hitrostjo, pa preprečuje zadrževanje osebka stalno pri eni in isti stvari. Večkrat se mi zdi škoda časa za gledanje v TV ekran, pa kljub temu pred njim preždim dve ali tri večerne ure. Televezijska oddaja je sporočala novico o hipnozi in o človeškem miselnem delovanju pri tem. Človek naj bi imel v sebi vse informacije, katere je v življenju doživel, od rojstva dalje. Pa mu en del, ki skrbi za bolj lagodno življenje, preprečuje vstop samemu sebi v podzavest, kjer so shranjene vse te informacije. Dobre in predvsem slabe, ki nam jih podzavest ne dovoli prevzeti oz. se jih zavedati. Ljudje pravimo, da poznamo sami sebe? Vemo, kako se odzovemo na določeno situacijo in določeno informacijo. Vemo, kako se bomo lotili reševanja problema. Vemo, kaj si mislimo. Pri mojem reševanju problema vedno pride na plan tisti jaz, ki bi vse rad opravil v manj kot sekundi. Druga, mirnejša in razmišljujoča notranjost, pa ponudi drugačno rešitev. Tako se vedno odločata oba moja dela o reševanju naloge, kako doseči cilj. Televizijska informacija je povedala, da se del človeka odloča o tem, da to ni dobro zanj, druga pa to kljub temu želi. Tako sem se lotil tega pisanja, ker je del mene, ki največkrat v miru počiva tam nekje na rajski plaži s hladnim pivom na mizici v senci, dal signal drugemu delu, da se morda o tem splača kakšno moško napisati. Večerna informacija se je zasidrala v plodni del mojega razmišljanja. Zorela je do jutra. Pogledal sem na uro zjutraj ob 4:13. Hitro sem dobil signal, da je bil del mene sinoči aktivnejši od drugega dela in da se o novem spoznanju o sebi, splača kaj zapisati. En moj del je zjutraj aktivnejši kot drugi. Največkrat do večera pozabim, katera misel, ki bi se jo splačalo zapisati, mi je oblegala možgansko skorjo. Že MaMa mi je pred mnogimi leti povedala, da si, tako kot veliko ljudi, ponoči kaj zapiše. In zakaj takrat? Mislim da zato, ker je del nas bolj aktiven in ima več miru za razvijanje in sprejemanje informacije. Verjetno je tisti del naša podzavest, v kateri se premlevajo informacije in kjer rastejo ideje.
Stvari, za katere sem prepričan, da preko dneva sigurno ne bom razmišljal o njih, si zapišem zjutraj, ko je stvar še aktualni in sveža, kot topla žemljica pri peku"

pa še tole:
" ...so res tekmovalci, prišli so zmagat na maraton v Ljubljano. Čisto nasprotje tekmovalcem so tisti, ki so se prišli spopasti z razdaljo maratona in jo končati v nipomembno kolikem času. Tako sem sam prišel na prvih 21 kilometrov v Ljubljano. Takrat se mi ni niti sanjalo, koliko časa bom porabil za to. Še manj pa sem vedel, koliko energije je potrebne za to. Jaz spadam v »prvo polovico srednje skupine«. Maratona se ne udeležim z namenom, da ga pretečem. Moj namen ima vedno nek cilj, se pravi časovni. Pravzaprav ima vsak namen v življenju svoj cilj, če ne namena sploh ne bi bilo. Udeležba na maratonu ni bila prva in ni bila zadnja. Prvega sem tekel v letu 2008. Torej imam že nekaj izkušenj. Kljub izkušnjam (je in je do sedaj bil) vsak maraton vzamem kot nov izziv, v katerem je potrebno urejati stvari v sebi in s sabo. V prvih dvajsetih kilometrih je vse na pravem mestu, vsaka misel in dejanje ima svoj namen in smisel. Do tridesetega navadno v glavi preganjam misel, da je še dolga pot do cilja in v tem intervalu nisem najbolj zadovoljen s čimerkoli v tistem trenutku. Pravijo, da tam nekje nastopi »zid« na maratonu. Pač, to nastopi zaradi misli, katere človek premleva. Taka je moja razlaga tega zidu. Vse stvari izhajajo iz nas in iz tega, kako gledamo na okolico. Od tridesetega kilometra dalje pa je »svet lepši«. Samo še četrtina do cilja. Kar velik del mišic v telesu je primerno ali že prekomerno utrujenih. Ja, kaj smo pa delali dva meseca pred maratonom? Posedali po gostilnah, kva pa druzga! Mišice so takrat pri meni še kar fit. Levi kolk se pa začne oglašat in protestirat, da ne podpira reform za doseganje takega končnega rezultata in da bo začel s stavko. Če ne gladovno, pa delovno. Do cilja se vse pomeniva. Zaposlim ga, da ne razmišlja več o kapitulaciji. Svoje misli preusmerim drugam in sam sem s tem še bolj zadovoljen kot pa kolk. Seveda hrbtne mišice skupaj s križem pozabijo na napor do sedaj. Zdi se mi, da so odpovedale in se ne menijo za trenutno dogajanje. Vsak človek ima svoj prag bolečine. Mislim, da sem to že enkrat napisal. Ni pomembno, bolje dvakrat kot nikoli. Težko ali nemogoče je delati primerjavo o čutenju, sprejemanju in dojemanju bolečine s kolegom. Ne veš pač, kaj njega boli in kako to občuti. Tako ne vem, ali me karkoli med maratonom močno boli ali me malo. Mislim, da znam poslušati svoje telo in ga voditi skozi cel maraton pripravljenosti primerno. Kratek, jedrnat in realen opis dogajanja na maratonu."
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA