Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#266489
:D :D
Lepo napisano in zelo vabljivo za tiste, ki to radi počnejo.
Jaz sem se že prvič, ko sem presenečen prebral, da je štart zvečer in se teče ponoči, spraševal, kaj je tem ljudem. Čudovito naravo je pa ja treba doživeti podnevi...noč je namenjena spanju!
Nočno potikanje naokrog mi je prav grozljivo :mrgreen:

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 Tilcara
#266491
Ero, že tečem in sanjam o vonjih, o ozvezdju, jutranji zarji, o miru in tišini.. :wink: Podobno sem doživljala na svojem potovanju, ko sem ostala brez prevoza sredi noči..no ja, iz leve in desne gozd..bril je težek mraz, nekje na Finskem in elegantni lososi v poskočnem koraku, so se bližali proti meni..takrat sem zagledala sebe, kako bom nekoč tekla in tekla.. v temni noči..nemogoče razdalje in zaužila vse čare naših noči, zemlje in ozvezdja.

Ja, noč ima posebno moč, posebaj, če nismo navajeni nočnega življenja :D Lahko noč :D
 IronDave9
#266493
Elegantni lososi : :lol: ali losi?
sicer pa meni osebno nočni tek zelo odgovarja in, da lepo v začetku lepega dne tudi svojo kalvarijo končaš in si privoščiš pivce, dva, tri...mentalno sem se že prepričal, da grem, samo še telo moram pripeljati do štarta. Sicer pa 20 ur limita se sliši kar obetavno in izvedljivo predvsem.
Uporabniški avatar
 natasa
#266494
ero napisal/-a:pa je nekaj posebnega in lepega. ponoči pač ne tečeš vsak dan ;)

predstavljaj si dolino, v katero se spuščaš po ne prestrmi cesti. pred seboj vidiš dolgo kolono rdečih in belih lučk, ki se vije po dolini in v hrib za njo. veš, da boš v pol urice ti tista bela lučka na robu hriba čez dolino.

predstavljaj si obris luči v daljavi. ko se ji bližaš, postaja močnejša, pridružijo se ji zvoki. kmalu to postane vas z lučmi, ljudmi, navijanjem, vonjavami, ... ti pa tečeš skozi vas v objem tebe, v mir, v tvoj stari ritem, ki se je skozi vas kar sam pospešil.

predstavljaj si samotno pritrkavanje kravjih zvoncev iz teme ob cesti. prihajo z leve ali desne, so blizu ali daleč, koliko jih je?

predstavljaj si trganje kopren med tekom skozi gozd, ko prva jutranja svetloba raztaplja temo. pa pričakovanje sončnih žarkov in njihov prvi dotik.

ja, noč ima svojo moč :D


Ero tole si pa zelooo romantično opisal :wink:.......

Biel je res poseben, sploh prvih 30 km......lahko rečem evforičen, navijačev polno, kocine stojijo pokonci......,ampak potem ostaneš sam in borbaš v noč......jaz se spomnim predvsem nevarnega terena za gležnje v "črni" temi ob reki Em, pa kako sem ob jutranji zarji stoje spala, ko sem "tekla" v klanec v Biebernu ( 80km), ko me je zanašalo kot pijanca iz ene strani ceste na drugo.....ampak cilj prinese nepopisno veselje, zmago......ponos, ki se zasidra v srce...in ti ga nihče ne more vzet.....definitivno je vredno poskusit.....

Nikogar ne želim prestrašit, ampak potrebno se je zavedat, da je potrebno preteči 100 km in to ni mačji kašelj..........poleg tega tečeš celo noč in, če v cilju nisi zjutraj ali zgodaj dopoldan se teku pridruži še vročina ( vsaj tako je bilo leta 2009 )...... pivo je prišlo pa na vrsto po prvi rundi spanja na razglasitvi rezultatov :toast: !

Morda se vam celo pridružim....ne vem....sezona še nima jasne slike :D .
Uporabniški avatar
 Radolca
#266497
berem da pišete o teku poboči in da je Venclju to nerazumnljivo.
noč je bila tudi zame včasih kar srhljiva. danes pa se mi to zdi popolnoma drugače. ućivam v temi, ne vidim nič okoli sebe, samo moj jaz. najpomembnejše pa je zame mir in tišina ponoči. ko se res osredotočim samo nase in svoj tek. razmišljam o sebi, zakaj tečem ponoči, kaj sem naredil včeraj,.... lepo je, ko se zjutraj peljem v službo po cesti in si pravim, madonca, saj tule si pa zjutraj v temi tekel.
včeraj zjutraj sem tekel po temi. sicer je pa pozimi bolj malo časa za teči pri belem dnevu

kot je napisal Ero, pregovor, da ima noč svojo moč, veliko drugače razumem kot sem ga prej :!:
Uporabniški avatar
 ero
#266498
dobro jutro :) zunaj je še skoraj noč :)

losos se bolje sliši kot los a saj vemo, kaj si mislila

ja, tisti kilometri skozi gozdni tunel ob reki Em, ko slab makadam visi na obe strani ceste, če ji lahko tako rečeš, so najtežji.

res je tudi, da jutranje sonce v vrat po kaki urici obsevanja ni več prijetna stvar.

res pa je tudi, da je jutranji ciljni sprint super zadeva.

jaz sem ob svojem Bielu po prihodu v cilj šel na masažo, pod tuš, odpešačil do spalnice (zaklonišča), pozajtrkoval, odpešačil nazaj v cilj, navijal za druge naše, ob vrnitvi pa smo se ustavili pri dalmatincu na pivu. to je bilo okoli dvanajstih, še dopoldne ;)

to je bilo ravno ob začetku svetovnega prvenstva v nogometu, tako da sem pomagal priklopiti projektor in povezati kable. plezal sem po lestvi gor in dol, kot da ne bi prejšnjo noč pretekel stotke.

v glavnem - priporočam. tek, ne lojtro :)

a kot pri vsaki stvari - vedeti moraš, v kaj se spuščaš. in poznati sebe in si zaupati! in biti pripravljen :D
Uporabniški avatar
 Tilcara
#266499
:lol: Naj mi Losi oprostijo :wink: Saj veste, morski deklici je kljub vsem izkušnjam z Severno Finsko in tamkašnjimi štirinožci, še najbolj domač morski losos :lol:

Biel 100 km, naj ostane moja motivacija, za treninge dolgih tekov..V glavi še porihtam, noge pa govorijo drugo zgodbo..

Vsem, ki ste se podali na zanimivo preizkušnjo :laola , ostali pa nabirati kilometre in si drznit posegati po navidez nemogočem :)

Lep tekaški dan :wink:
Uporabniški avatar
 Tilcara
#266516
Nataša, eno je teči 100 km na čas, če imaš nek limit in tečeš za nekoga, kateremu moraš dokazati REZULTAT (bodisi Evropsko, državno, Občinsko prvenstvo), drugo je pa teči za dušo, zase in PRETEČI :) Ne obsojam, le pišem, kaj meni pomenijo Ultre (kot neizkušeni tekačici; do zdaj le 3 ultre in 5 maratonov). Tečem, ker imam čas razmišljati o vsem možnem, kar ti pade na pamet in se zabavati s svojimi idejami, projekti,.. :)
Preprosto ljubim tek, ker ne razmišljam samo, koliko je do konca in v kolikšnem času bom pretekla, ampak med dolgimi teki imam čas, da predelam vse tisto, za kar mi ne znese v družinskem in službenem času. Ob vsem tem, pa se še zabavam, če zanemarimo bolečine, pa kakšno manjšo krizo..Preprosto, kaj ne?!

Morda se vidimo na stotki :D
 dragons
#266518
ero napisal/-a:dobro jutro :)

to je bilo ravno ob začetku svetovnega prvenstva v nogometu, tako da sem pomagal priklopiti projektor in povezati kable. plezal sem po lestvi gor in dol, kot da ne bi prejšnjo noč pretekel stotke.



zdej si me spomnu da je lojtra prinesla gratis rundo od dalamtinca :))
Uporabniški avatar
 ero
#266522
dragons napisal/-a:
ero napisal/-a:dobro jutro :)

to je bilo ravno ob začetku svetovnega prvenstva v nogometu, tako da sem pomagal priklopiti projektor in povezati kable. plezal sem po lestvi gor in dol, kot da ne bi prejšnjo noč pretekel stotke.


zdej si me spomnu da je lojtra prinesla gratis rundo od dalamtinca :))


hej, drugo leto se evropsko fuzbalsko prvenstvo prične 8. junija. naključje? gremo v Biel gledat tekme? :)
Uporabniški avatar
 Vreme
#266526
ero napisal/-a:pa je nekaj posebnega in lepega. ponoči pač ne tečeš vsak dan ;)

predstavljaj si dolino, v katero se spuščaš po ne prestrmi cesti. pred seboj vidiš dolgo kolono rdečih in belih lučk, ki se vije po dolini in v hrib za njo. veš, da boš v pol urice ti tista bela lučka na robu hriba čez dolino.

predstavljaj si obris luči v daljavi. ko se ji bližaš, postaja močnejša, pridružijo se ji zvoki. kmalu to postane vas z lučmi, ljudmi, navijanjem, vonjavami, ... ti pa tečeš skozi vas v objem tebe, v mir, v tvoj stari ritem, ki se je skozi vas kar sam pospešil.

predstavljaj si samotno pritrkavanje kravjih zvoncev iz teme ob cesti. prihajo z leve ali desne, so blizu ali daleč, koliko jih je?

predstavljaj si trganje kopren med tekom skozi gozd, ko prva jutranja svetloba raztaplja temo. pa pričakovanje sončnih žarkov in njihov prvi dotik.

ja, noč ima svojo moč :D


To pa si tako lepo napisal, da me samo še bolj vleče tja :D
 IronDave9
#266529
Tudi mene je branje erotovega posta še bolj premamilo, da se pojavim na startni črti. Res čudovito poročilo, vse razen nogometa, ki me žal ne zanima kaj dosti :)
Uporabniški avatar
 dexi27
#266555
Tu pa tam kaka bela lučka fali, ker ziher je še keri taki sa, kot sem bil jaz ki sem tek oddelal brez lučke :--

Drgač pa moja prva 100tka in kot rečejo prve ne pozabiš nikol :wink:

Super zadeva vse laufa tak po Švicarsko :laola
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA