Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 vencelj
#272945
Več škode ali koristi?
Pravzaprav je to pranje možganov s 'pozitivnim razmišljanjem', (pre)visoko samozavestjo posameznikov in prepričanjem, da naše misli nekako vplivajo na našo prihodnost, nevarna obsesija, ki lahko vodi prej v razočaranje in nezadovoljstvo kot pa v srečo in izpopolnjenost. Zakaj?...
http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... e-kot.html

lp
Uporabniški avatar
 Beorn
#272948
vencelj napisal/-a:Več škode ali koristi?
Pravzaprav je to pranje možganov s 'pozitivnim razmišljanjem', (pre)visoko samozavestjo posameznikov in prepričanjem, da naše misli nekako vplivajo na našo prihodnost, nevarna obsesija, ki lahko vodi prej v razočaranje in nezadovoljstvo kot pa v srečo in izpopolnjenost. Zakaj?...
http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... e-kot.html

lp


Zelo se strinjam. Naša (zahodna) civilizacija je obsedena z iskanjem ugodja in temu da bi se osredotočili le na "dobro", tisto kar je neprijetno pa bi kar pozabili in potlačili.
Še več, moje mnenje je, da težava tiči prav v tem nesoočanju s tistim, kar pride, kar prav gotovo ni vse pozitivno.
To zgleda nekako tako, kot da bi želeli, da bi bil 24 ur dan, noči pa sploh ne. Kako potem vedeti, da je nekaj svetlo, če ne veš, kaj je tema? :wink:
Uporabniški avatar
 Radolca
#275158
bravo Vencelj, zelo dobro razmišljanje :clap:

še jaz dodajam nekaj krajšega:
Po štirih dneh brez teka sem spet ugotovil, kako lepo je zjutraj teči po temi. Ko je mir in srečaš le tam in tam kakšnega voznika ali poštarja oziroma raznašalca časopisov. Cel pok časopisov bi lahko izpred bencinske črpalke domov odnesel! Zvečer se je težko prepričati, da boš vstal ob štirih. Je pa prav težko. Uro sem sicer naštimal na 4:04, pa sem mimogrede na uro pogledal 4:02 in vstal. Naklučje? Kje pa! Pač, streniral sem možgansko celico, da se pred alarmom pretegne!
Ptički pojejo veselo, en del neba se malo bolj svetlika, jaz pa od začetne jeze, ker sem moral tako zgodaj zapustiti toplo posteljo in nekoliko hladnejšo sobo, pljuvam prav lepo zeleno rumeno, gnojne izcedke. Mateja in sinček sta bolehala cel delovni teden, jaz sem si pa vzel prosti vikend za bolezen. Mali je »glih dobr dreto potegnu«, Mateja je spala kot Lovro pred dvema letoma, se pravi kot dojenček. Iz Lesc proti letališču je na novo postavljenih ene deset obcestnih svetilk. Pa nobena ni gorela. Sem moral tavati po temi. Noben jutranjik, ki prihaja iz žurke, mi ni osvetil ceste z avtomobilskimi svetili. Zgleda, da so v Lesah začel šparat!
Med tekom sem se ponevedoma spomnil, da sem v osnovni šoli dvomestne številke pisal »od zadaj«. Se pravi da sem enajstko začel z enko in končal z enko. Hec! Recimo pri štiriindvajset sem najprej napisal štirico, pač, tako kot izgovarjamo, pol pa dvojko.
Kako si čistite zobe? Jaz jvedno začnem zgoraj na desni. Najprej zgornjo četico, z katere mi je eden že pobegnil. Potem se pa lotim spodnje postavitve, v kateri tudi manjkata dva kamna. Danes sem začel spodaj levo, pa se mi je zdelo kar malo nenavadno ta smer!
Zapuže so še vedno take, kot so bile prej, le da imajo tam malo bolj toplo kot pred enim mesecem zjutraj.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA