Moderator: ziga

 aljaz20
#275458
Lepo pozdravljeni,

imam namen kupit kolo do 550e. Nekaj sem se pozanimal in so mi svetovali:

http://www.bisport.si/index.php/kolesa/ ... ix-40.html
Tale prvi je bolj kombinacija cestnega kolesa z ravnim krmilom.

http://www.bike-center.si/kolesa/trekin ... ?#mainTab2
http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek ... Ritual-5-0
Ta druga dva pa sta treking kolesa.

Prvi, Scottov nima sprednjega vzmetenja (kar mi ne predstavlja težav) in ima Acera opremo. Drugače je nekoliko lažji in hitrejši.

Mnenja, prosim ?
 matrica
#275490
Treking kolesa so po mojem mnenju povsem neuporabna. Niso primerna niti za cesto niti za hribe. Po mojem se je najbolje odločiti kje se boš vozil, nato pa sta tu dve opciji. Cestno ali gorsko kolo.

Vsekakor bi ti svetoval rabljeno kolo. Če se odločiš za cestno kolo, dobiš za 800 eur solidno rabljeno kolo s Shimano 105 opremo recimo. Pa obvezno dirkaška balanca. Lahko jo preprijemaš na vsaj tri različne načine. Ravne so precej manj udobne in je bolj marketinška fora.

Pri gorskih kolesih pa je stvar podobna. Pomembna je dobra oprema, okvirji so takole za začetek vsi OK. Tudi tu za rabljeno kolo dobiš bistveno več za isto ceno.
 AinE
#275562
Se strinjam z motrico.
Iz lastnih izkušenj vem (imam treking kolo), da trek res ni dober niti za na cesto niti za v hrib, čeprav menjaš plašč.

S trekom se vsako leto udeležim kakšnega kolesarksega maratona, duatlona. Če v klancih še nekako dohajam tiste počasnejše na specialkah, na ravninah in spustih hitro ostanem zadaj.
Če pa z njim vozim po makadamu, večjih klancev ne morem zvoziti, na spustih po slabšem terenu pa tudi ni prijetno sedeti tako visoko.

Najprej se odloči, kje boš vozil oz. kaj ti je bolj všeč:
- hitra vožnja po asfaltnih cestah (se boš udeleževal kolesarskih, triatlonskih prireditev?) ali
- vožnja po makadamu, gozdnih poteh, stazah.

Kupi rabljeno specialko ali rabljeno polnovzmeteno gorsko kolo, ali pa kar oba. :wink:

LpE
 spela*
#275621
AinE napisal/-a:Se strinjam z motrico.
Iz lastnih izkušenj vem (imam treking kolo), da trek res ni dober niti za na cesto niti za v hrib, čeprav menjaš plašč.


Kupi rabljeno specialko ali rabljeno polnovzmeteno gorsko kolo, ali pa kar oba. :wink:

LpE


Jaz sem treking kolo samo preizkusila in res je, nikakor mi na makadamu ni bilo udobno na spustih. Že tako se klancev navzdol bolj bojim.

Drugače pa načeloma ne potrebuješ gorskega kolesa s polnim vzmetenjem, če se ne greš kakih ekstremov (res pa je vprašanje, kaj je za koga ekstrem).
Uporabniški avatar
 mare
#275643
Jaz načeloma tudi nisem zagovornik trekov, ampak za kakšne izlete po makadamskih cestah so čisto uporabni. Pa zdi se mi, da bo za 500 EUR bolje kupiti treka in se voziti na izletih, kot dokaj povprečnega novega gorca. S trekom hoditi na dirke je pa malo mazohistično, so še celo gorci z gladkimi gumami na boljšem.
Uporabniški avatar
 Biz
#276360
Treking kolo je zakon. bolj pokončna drža je udobnejša, če nimaš ravno slick gum, se da tudi spodobno voziti po makedamu in tudi v kakšen makedamski klanec.

Je pa res, da je počasnejši od cestnih in z njim odpade downhill.

Če se je človek odločil za treking, že ve zakaj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA