Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 hoja
#296429
Po krajsem premoru (veseli december in z njim povezane zadeve),je moja dusa potesena,
kljub okornim nogam.Za zadnjo 8) soboto v tem letu sem imela pripravljenih kar nekaj scenarijev,na koncu je odtehtal domac teren.
Marca sem ze hodila 6 ur po Donacki,za zakljucek hodasko-tekaske sezone se je prileglo nekaj mocnejsega.Cilj je bil opraviti 24 vzponov.
Romanje se je pricelo 29.12. ob 8h.Prvi vzpon sva opravila skupaj z mozem.Teren je bil lepo pomrznjen,zadnja tretjina poti pod listjem se poledenela.Iz lepega jutra se je naredil
krasen dan,pohodnikov kar precej,vecina znani obrazi.Krogi so se lepo obracali,skoraj prehitro,
me je malce zaskrbelo,da slucajno ne omagam.Prvih 12 spustov je bilo pretecenih,pri 13. pa me je dobila noc.Noc ima svojo moc,ce je zraven se skoraj polna luna,ki mi je delala druzbo,je
ta moc se vecja.4 nocne vzpone mi je pomagal obdelati moz,v koci pa so me pricakali otroci.
24 krog je bil koncan ob 3.20.Krogi so se obracali vedno pocasneje,spusti so bili vedno tezji.
Okrog 6h se skoraj zaletim v prva pohodnika.
Zadnji-29 krog naredim skupaj z mozem,ki le obelezil 100 in kolegom pohodnikom,ki je vrh
Donacke v letosnjem letu osvojil 366 krat.Razlogov za slavje nam ni manjkalo :wink:
Ups,skoraj pozabila - 8700m gor,prav toliko dol, v km pa 78,3.
Hvala osebju v koci za vso oskrbo.
Vabljeni,da se sami preizkusite!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA