prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
#304145
Hoja eno vprašanje.

Med Bočem in Pohorjem je omembe vredno in pomembna markantna točka, ki se ji reče Konjiška gora oz vrh Stolpnik. Ti je nisi omenila. Torej kot verjetno poznaš spust od doma pod Bočem proti velikonočnici in potem spust v smeri Lovnika in prečkanje ceste Poljšane - Šmarje pri Jelšah in mimo Ljubične in Zbelovske gore. Ter nato po Loški planinski poti LPP (PD Loče ) do Žičke Kartuzije in od tam na vrh Konjiške gore in po drugi strani dol v Stranice od koder je neposredna povezava na Zreče s prečanjem magistralne ceste in skozi turistično naselje ( kolikor se še spomnim ). Brunny in jaz sva z opisi vsak opisala najine izkušnje s temi predeli. Brunny je celo opogumil in dobro opisal varianto, da se v predelu prečkanja avtocestnih tunelov ostaja na grebenu in po njem nadaljuje vse do Žičke kartuzije. S tvojim načrtom štarta popoldan, bi se ta predel delal ponoči kar zahteva nekaj predhodnih izkušenj s tem predelom. Hmmm ...Torej zato je morda v tvojem razmišljanju kar spust na cesto cesto Poljčane - SL. Konjice in tek po cesti pod grebenom in potem od tam na Zreče in potem Rogla-Pesek-Trije žeblji - Šumik - Areh - Marbor?
#304182
tek_v_snegu napisal/-a:Hoja eno vprašanje.

Med Bočem in Pohorjem je omembe vredno in pomembna markantna točka, ki se ji reče Konjiška gora oz vrh Stolpnik. Ti je nisi omenila. Torej kot verjetno poznaš spust od doma pod Bočem proti velikonočnici in potem spust v smeri Lovnika in prečkanje ceste Poljšane - Šmarje pri Jelšah in mimo Ljubične in Zbelovske gore. Ter nato po Loški planinski poti LPP (PD Loče ) do Žičke Kartuzije in od tam na vrh Konjiške gore in po drugi strani dol v Stranice od koder je neposredna povezava na Zreče s prečanjem magistralne ceste in skozi turistično naselje ( kolikor se še spomnim ). Brunny in jaz sva z opisi vsak opisala najine izkušnje s temi predeli. Brunny je celo opogumil in dobro opisal varianto, da se v predelu prečkanja avtocestnih tunelov ostaja na grebenu in po njem nadaljuje vse do Žičke kartuzije. S tvojim načrtom štarta popoldan, bi se ta predel delal ponoči kar zahteva nekaj predhodnih izkušenj s tem predelom. Hmmm ...Torej zato je morda v tvojem razmišljanju kar spust na cesto cesto Poljčane - SL. Konjice in tek po cesti pod grebenom in potem od tam na Zreče in potem Rogla-Pesek-Trije žeblji - Šumik - Areh - Marbor?


Drži, Poljčane-Sl.Konjice bi odtekla :wink: po cesti, tudi do Mb bi se držala opisanega,
družba je še vedno zaželjena, ne se bat, tempo bo ženski :wink:.
#304248
hoja napisal/-a:V torek,30.4., v popoldanskih urah imam pobožne želje za start na progi
Donačka- Boč- Rogla- MB- Donačka. Če kdo še nima bolj pametnih načrtov,
prijazno vabljen na komplet ali samo delček :wink: , še posebej bi bila vesela družbe
Rogla- MB.


Vau!

:laola

Lep zalogaj! Držim pesti.

Drži se in lp. zvone
#304264
Hojla,

Ob kateri uri nameravaš štartati iz Donačke? Je še kaka druga možna za štart ali je to edina možnost? Recimo zjutraj ? Oz da ga premakneš proti jutru ali dopoldnevu kolikor se da?
Bi se še kdo pridružil avanturi za cel krog Maribor - Maribor? Ampak če bi se dalo s štartom prej?
Recimo danes ponoči iz MBja pa jutri zjutraj štart iz Donačke? S počasnim tempom seveda za šparanje na: Pohorje je še v snegu?
#304387
Hoja v tem trenutku teče zadnjo etapo od konca Ptujske cesta v MB - Kidričevo - Ptujska gora - Majšperk- Stoperce -Donačka g. za sklenitev kroga Donačka g. - Boč - Pečica- Loško Zbelovska pot-Loče - Sl Konjice - Rogla - Šumik - Areh - Bolfenk - Betnavski gozd- Ptujska cesta-Miklavž-Kidričevno - Majšperk - Stoperce - Donačka g.

Vzdržljivejše in močnejše osebe še nisem poznal. Hladno , vroče in vlažno , asfalt ravnina, trail tek., gorski tek, ...V vsakršnih okoliščinah priložnost preseganja.

Jaz sem končal sklenitev kroga Maribor -....-Maribor z enakimi vmesnimi točkami danes skupaj s Hojo. Končal sem krog v velikih težavah. Tako, da imam jasen signal za dodatno delo. Včerajšna dopoldanska etapa Maribor-Donačka je potekala v pogojih nižje temperature in nižje vlažnosti kot danes pri Hoji.

Projekt sem prelahko vzel. Smotan pa sem želel še zraven priključiti Konjiško goro :-- . Hvala Bogu je pretehtala Hojina modrost.

Dokazni materijal se je žal izgubil. Namreč pozabil fotoaparat na križišču ob škarpi na križanju poti za Loče ter poti z oznako PD Loče med analizo karte za določitev točke sestopa iz grebena v Loče. Iz Ločr sva začrtala tek po cesti do Konjic.
Omenjeni projekt je zahteven in nosi prenekateri superlativ. Lahko bi ga imenovali kaj podobnega kot Štajerski 24 urni izziv. Morda bi mu še dodali kakšno malenkost. Ampak že tak je zahteven.

Držim pesti za Hojo, da odteče še zadnji maraton.
Nazadnje spremenil tek_v_snegu, dne 02 Maj 2013, 12:10, skupaj popravljeno 6 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA