Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Manika
#30433
Pa še moje mnenje o tej razpravi:

Danes čisto zastonj ne dobiš nobenega izobraževanja. Vse, kar je povezano z našimi hobiji in o katerih bi se radi še kaj naučili, je treba plačat, pa če so to tečaji tujih jezikov, slikarski, fotografski, smučarski tečaji,... In nič ni za nas obvezno, vse to je neke vrste luksuz. Tisti, ki imajo več pod palcem, si tudi več privoščijo. In tako je že od nekdaj. In čisto isto je pri tem Tekaškem taboru. Udeležil se ga bo tisti, ki ga tek zelo zanima, ki misli, da bo kaj pametnega odnesel od tabora, in ki ima sredstva, da si bo to privoščil.

Jaz sama sem bila na jesenskem taboru v Rovinju in sem bila zadovoljna s tem, kar sem tam pridobila. Tokrat pač ne bom šla, ker mi je trenutno predrago. Vsega si pač zdaj ne morem privoščit.

Se pa strinjam s tem, da bi lahko napisali, kolikšna je kotizacija in kolikšni so stroški hotela.

Pa prijetno bivanje v Rovinju vsem tistim, ki boste šli na tabor. In upam, da bomo tudi ostali lahko izvedeli, kaj novega ste se tam naučili. :)
Uporabniški avatar
 mare
#30436
bosin napisal/-a:Mare, kje sem pa bil nesramen? In do koga?
In kaj misliš, naj med sabo razčistimo? Kdo kaj organizira in kdo se kako imenuje? :roll:
Kot že nekajkrat, sem samo spet poskušal pojasniti, kdo je kdo in kaj kdo dela (vem, da Pia to natančno ve in vse napisano ne leti na njene besede!).
Če komur iz kakršnegakoli razloga ni do udeležbe na katerikoli tekmi, ki jo organizira (ali soorganizira) Društvo Novice Extreme, je to stvar njegove odločitve. In tega ne zamerim nikomur. Vendar to ni bila tema. Tema je (pre)visoka cena Tekaškega tabora, pri čemer je bilo neupravičeno omenjano naše društvo kot organizator in celo sokrivec za nastavitev cene. Ker je podobna debata enkrat že potekala,me je zelo presenetilo, da nekateri (ki so sodelovali v prejšnji debati) še vedno ne razumejo,ali pa nočejo razumeti, kdo je kdo.
Še vedno mislim, da sem reagiral pravilno in nežaljivo. Vsaj moj namen je bil tak. Vsem, ki ste zaradi mojega načina pisanja užaljeni, se opravičujem in s tem tudi zaključujem to debato (z moje strani, seveda).


Glede na tvoje pojasnilo je tudi meni jasno, da nisi imel slabih namenov. Ker si mi postavil dve vprašanji ti le odgobvarjam:

Glede nesramnosti:preberi si svoj prvi prispevek še enkrat. Če tvoj drugi odstavek ni zafrkljiv in žaljiv, potem res ne vem več, kako bi se lahko še bolj norčeval iz treh ljudi, ki so se zmotili glede organizatorja. Ko je eden napisal napačnega organizatorja, so tega povzeli še drugi. Big deal, saj tvojega kluba ni nihče obsodil česa sramotnega, ampak mu je celo nekdo narobe pripisal zasluge za eno akcijo.

Glede razčiščevanja: mislil sem na to, da če vam je tako pomembno, da vas ne zamenjujejo, potem pač vedno zraven napišite, v imenu koga kaj pišete, kdo je organizator itd. Če tega ni potem pač ne moreš zahtevati, da vsi točno vedo kdo je kdo, še posebej ker so eni na obeh koncih.

Glede Kalčka in njegove užaljenosti: mislim, da ni potrebna. Nekaj ljudi je pač tu napisalo, da jih ne bo na tabor, ker je za njih predrag. Mimogrede sem to napisal tudi jaz, ampak me ni bilo niti na prvem, ki je bil poceni.

LP
Mare
Uporabniški avatar
 miro
#30449
tudi jaz se čisto strinjam z Janiko, komur je to pač predrago , pač ne bo šel- basta fidel.
Tudi jaz sem na žalost med njimi. drugače pa preverite koliko stanejo drugi tečaji , svetovanja osebnih trenerjev , izdelava programov treningov in podobno.
Na žalost ni danes nič zastonj , razen nasvetov v Poletu in nekaterih drugih revijah na netu , ki pa so splošni.
Mislim , da se je neumno še naprej prepirati se nehote žaliti in iztopati iz foruma.
To je moje skromno mnenje!
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 MatjazV
#30452
Osebno menim, da diskusija na temo tekaškega tabora nima negativnega predznaka in ni bila sprožena z namenom, da bi eni druge obtoževali. Je pač tako, da smo tokratni tabor že lahko primerjali s podobno aktivnostjo, ki je bila organizirana lansko jesen. Že zaradi tega je bilo za pričakovati, da bo prej ali slej padlo vprašanje glede razlike v ceni. Mislim, da ni nič narobe, če bi se kdo od organizatorjev potrudil in predstavil razloge zakaj je letos cena toliko višja. Morda za to obstajajo tehtni razlogi.

Še nekaj besed okoli organizatorja. Res je, da je dogodek v magazinu Polet najavljen pod naslovom "1. Poletov tekaški tabor 2005" iz česar se da sklepati kdo je organizator. Res pa je tudi, da je v navodilih, ki so jih prejeli vsi zainteresirani za tabor zapisano, da se je moč prijaviti le s predhodnim plačilom kotizacije na transakcijski račun Športnega društva Extreme.

Tu, nekje vmes, je treba iskati povod za nesporazum in razpravo o tem kdo je in kdo ni organizator tekaškega tabora v Rovinju.

Lep pozdrav!

MatjažV
Uporabniški avatar
 pegaz
#30455
Dragi moji,

Z začudenjem in rahlim obžalovanjem spremljam debato na tole temo. (In to ravno v času, ko se najbolj zabavamo pri štetju denarja po plačilu piva in pic na nedeljski PST Analizi! :) )

Zaskrbljen pa nisem pretirano. Ko boste jutri ponovno brali svoje prispevke, boste videli, da za njimi stoji nekaj nesporazumov, nekaj preveč/premalo popitih skodelic kave, naše neenake tekaške ambicije in - žal - finančne zmožnosti. Nanizali ste kar nekaj argumentov, nekaj pa sem jih slišal tudi v živo, in nekatere vzeli zelo osebno. Na koncu vsakega dopisa piše "brez zamere", pa vendar se mi zdi, da če že zamerili niste, ste nekateri (ali pa vsi) vsaj malo užaljeni.

Naj grem po vrsti:
1. Polet in njegova prva tekaška akcija sta pomenila prelomnico za nas lenobce, saj sta pokazala, da je tek še vedno in, in da nas je veliko takih, ki radi tečemo. Prvič smo javno dobili konkretne napotke, kako se lotiti teka, o tem pa so spregovorili ljudje, ki so nam (p)ostali vzorniki.

2. Rodil se je TF, ki je ob trdem in nesebičnem delu ustanoviteljev zaživel, shodil in stekel. V simpatičnem krdelu - virtualnem plemenu - nas je vseh vrst, in vsak si tek, TF in okolje tudi pri najboljši volji predstavlja po svoje.

3. Prvi tekaški tabor je na TF dosegel "kultni" status, in tisti, ki nam ni uspelo priti nanj, smo komaj čakali, da bo razpis ponovljen. Razpis za drugega je bil odsev spremenjenih okoliščin, na katere smo se na TF-u odzvali spet - vsak po svoje.

4. Vsak od nas si mora nekako služiti kruh. Znanje, izkušnje, izdelke in storitve tržimo in tudi kupujemo, kot vemo in znamo. Nič ni zastonj, "razumno" ceno pa oblikuje trg. Dokler obstajajo alternative, lahko potrošnik izbira med njimi. Ko jih ni, lahko izbira med nakupom tiste edine, ali pa nakupom česa tretjega.

Kotizacija za seminar je pošteno plačilo organizatorjem in predavateljem, pri čemer se išče ravnovesje med ciljnim številom ljudi in ceno. Če je prostora za 1000 ljudi, bo kotizacija na osebo drugačna, kot če jih je 20. Organizator je pač napravil računico, in prav je, da ima prireditev dobiček, saj je to najboljša spodbuda, da se jo še kdaj organizira.

5. Organizacija česar koli v privatni režiji je časovno potratno dejanje. Če je s tem povezan denar, rezervacije, predavanja, koordinacija predavateljev, se to eksponecialno zaplete. Prostovoljno organizirati tak seminar je lahko zabavno, navadno pa od zabave nimaš kaj dosti in večino časa preždiš za telefoni, emaili in Excelom. Zastonj??? Hm. Bor, tu sem s tabo.

6. Zdaj pa še bistvo: okrog denarja se vedno krešejo mnenja. Vendar si jih ne smemo jemati tako k srcu. Kalčkova objava tabora je naletela na tak odziv predvsem zato, ker je bil v naših očeh prvi tabor tako pomemben za naš tek. To ni bil le še en vaški tek za klobaso, in vsi smo se ga želeli udeležiti. Najbolje bi bilo, če bi bil zastonj, vendar smo se morda malo razvadili z vsemi dobrodelnimi prireditvami v (spet) nesebični organizaciji Špica (? upam, da se nisem zmotil).

Prav je, da ne sodimo in ne obtožujemo organizatorjev takoj, na prvo žogo, temveč prej pridobimo popolne informacije. Če nas kaj pojezi, prespimo zadevo. Novice Extreme je tukaj pokasirala grajo po pomoti, in prepričan sem, da je bilo vsem žal za napisano. Podpiram tudi mnenja Manike, Mirota in MatjažaV.

7. Kalček, prosim te, pridi nazaj. Po vseh dobrih zgledih, na TF in na tekaških poteh, si pomemben del naše skupnosti in prenosa naše tekaške kulture na steze, kamor sodi. Kljub temu, da te ne poznam, imam o tebi visoko mnenje, in prepričan sem, da si debate v tej temi ne boš vzel tako k srcu. Zdi se mi, da si imamo še veliko za povedati - ne nazadnje boš ključen pri vzpostavitvi našega formalnega priročnika tekaške etike. Za zmeri skregani pa smo bili nazadnje... uh, daleč je že to! :)

Dragi moji, kot novopečeni nadvojvoda vas namesto špetira vabim na eno virtualno rundo piva, cimetovega šejka in mareličnega soka s smetano. Kuća časti!
;)

Lep let, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 lojzeP
#30457
Mislim, ljudje, pa kaj se tukaj dogaja - tega pa sploh ne razumem

V času Pegazovega virtualnega sveta je stvar maximalno preprosta - če koga kaj moti, to reši enostavno - se priklopi drugam, gleda druge stvari, oz. se ukvarje z nečim tretjim.

Zadeva je več kot enostavna - kdor hoče iti na tabor naj gre, za ostale pa je zaželjeno, da spoštujejo druge in njih delo, ter se temu primerno obnašajo ( Bajsi in njegova pravila ).
Vse preveč se "igra na prvo žogo".
Svet je postal tak, da vsi vse vemo in znamo, ko pa je treba nekaj pokazati, SMO že v dilemi.
Pa dajmo imet nekaj spoštovanja in dostojanstva eden do drugih - vedno več ljudi nas bere, vedno več se o nas govori, pozitivizma imamo, da bi ga stran metali - sadaj pa tole.

Dozdeva se mi, da se imamo preveč lepo, in so zato take reakcije žal normalne. Obstaja le težava, da je lahko vsega lepega enkrat konec, taga si pa res ne želimo.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30459
Dozdeva se mi, da se imamo preveč lepo, in so zato take reakcije žal normalne. Obstaja le težava, da je lahko vsega lepega enkrat konec, taga si pa res ne želimo.[/quote]

Absolutno se strinjam s teboj LojzP.
Ma prisežem, da bom prihodnjič ne da bom tiho, če je kaj resnice to ne bom, abstolutno.Samo enostavno še to bom preslišal in čao.
Resnično je to, da nas bere vedno več ljudi.Zato mora biti nekje meja debate, ki se jo sproža.
Če sem koga kaj užalil, naj mi oprosti, če pa mu to ni dovolj, ja pol pa ne vem kaj.
Pač sem povedal kar sem mislil, ker je bilo navedeno ahhhhhhh :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ma dost mam tega debatiranja, se umikam iz te debate.
Grem raje na strokovno področje, kjer je zagotovo kaj bolj zanimivega kot pa razpredati o cenah podobnih in drugačnih taborov.
ČAO!
 Nataša
#30491
Joj, se je vse skupaj zakompliciralo. In zakaj takoj takšne ekstremne reakcije, češ, konec je lepega, konec je s forumom...ali v življenju vedno tako hitro obupate? :wink:

Glede tabora je bilo vendar samo eno osnovno vprašanje: zakaj takšna cena? Marsikdo bi šel, če bi vedel, kaj in koga bo plačal. Ali ni to pošteno?
Organizator pa je namesto odgovora ponudil koleričen izpad, zamero in šel med izbrisane. Nerazumljivo.

Če pa že moramo govoriti o tem, kako gre forum "v maloro" (čeprav to sploh ni res) - zame je tekaški forum ena neverjetno fajn zadeva, ki mi je definitivno spremenila življenje na bolje. Z marsikom se res odlično razumem, z večino smo kolegi, seveda pa je tudi normalno, da v tako veliki družbi ljudi srečaš nekoga, ki ti ni preveč simpatičen in se z njim pač ne zaštekaš - vse okej.

Mislim, da vsi dobro vemo, kakšno vrednost ima forum in vse, kar je prinesel in prav je, da to čimvečkrat napišemo in poudarimo, ampak obenem je forum živ organizem, ki ima pač vzpone in padce in tega kar nekako ne znamo sprejet, se mi zdi. Če je kdaj kakšno sušno obdobje glede pisanja, druženja in zafrkavanja, takoj slišim pripombe na temo "lepo je bilo, dokler je trajalo". Hej, kakšno obupavanje!!! In če kdaj pride do nesporazumov (kar je tudi normalno za vsak odnos, zakon, družino, prijateljstvo, službo, državo in tako naprej), se teh različnih mnenj ustrašimo in jih tlačimo v omare, namesto da bi jih predebatirali (pa ne tko kot moj fotr, prosm :wink: :lol: ) na en kulturen način in razreševali stvari tukaj in ne šušljaje na analizah pod mizami in z eno roko pred usti (okej, pretiravam, ampak tako nekako). Še nekaj bogokletnega bom omenila, kar pa mene moti - toliko se govori po kuloarjih o Barb in Bigfriku, marsikoga poznam, ki bi na veliko trosil mnenja na to temo, za vogalom seveda, njiju pa le redkokdo direktno
vpraša, kaj se dogaja. Smo res taki hinavci??

Dokler je bil forum res le virtualna resničnost, ni bilo težko biti vedno prijazen, strinjajoč se z vsem in vsemi in toleranten do vsega in vseh. Zdaj pa je družba postala bolj življenjska, z lepimi in slabimi stvarmi vred in ne vidim razloga, zakaj bi se tega bali. Skozi nesporazume se lahko samo kaj dobrega naučimo, recimo tega, kako bomo reagirali naslednjič.
Ker naslednjič gotovo bo in ni treba, da je to tak big deal, če se znamo pomeniti in biti pošteni drug do drugega.

vmes pa duhajmo rožice. jest vas mam rada!!! :lol:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#30494
klaudi napisal/-a:Komaj čakam poletni tek po pst-ju, a si predstavljate, ko bomo samo v majčkah in kratkih hlačah, a ne bo to super?


Ja, to bo res super :!: :wink: Med drugim tudi zato, ker bo takrat že zdavnaj minil t.i. "tekaški čas kislih kumaric".... Tako sem poimenoval teku ter še mnogim drugim športom precej nenaklonjeno obdobje in sicer zimo. Kar priznajmo si, ogromna večina med nami se v tem času veliko manj ukvarja s športom (ali rekreacijo), to je TEKOM, ki je skoraj tisoč ljudi povezala v to čudovito, skoraj enkratno družbo :D. Poleg mraza je naš velik skupni "sovražnik" še tema, ki je okoli nas ves čas, ko smo prosti; začuda, dnevna svetloba in sonce je le med službo.

Vsa čast posameznikom, ki se ne ozirajo na obdobje v letu, ampak večina od nas trenutno tekaško "počiva". Posledično, ker manj tečemo, imamo tudi manj tekaških tem, ki bi jih radi opisali... Zato pa nam ostaja veliko časa (včasih kar preveč) za opisovanje drugačnih dogodkov, ki imajo s tekom le posredne povezave, včasih pa še teh ne. Pa še nekaj je zanimivo, veliko več stvari nas moti takrat, ko smo preprečeni v ukvarjanju z najljubšimi hobiji. Tega nisem zasledil le v tej temi, to opažam še pri nekaterih drugih temah.To pa je že zametek t.i. nasprotujočih se mišljenj med posamezniki ter sprožanja drobnih in malo manj drobnih "prepirov" med seboj.
Meni se to ne zdi nič nenavadnega, še manj pa tragičnega; to je popolnoma normalen pojav v vsakdanjem življenju.
Sem optimist, zato prepričan, da bo takoj, ko se bo končal tekaški "čas kislih kumaric", tega veliko manj, saj bomo zopet imeli kaj pisati o teku, treningih, tekmah, nakupih tekaške opreme; skratka, pogovor med nami se bo zopet vrnil v "normalne tirnice". :D

PS: Upam si tvegati napoved, da se bomo na junijskem pikniku TF vsem tem zimskim "trzavicam" le še smejali ter "delali vice in anekdote iz tega".

Vaš Vlajko :wink: .
Uporabniški avatar
 klaudi
#30571
Živijo!
A si predstavljate, da bi bil Pegaz diplomat v sporu s Hrvaško. Že naslednji dan bi si ribiči v Piranskem zalivu veselo mahali z barke na barko :D
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#30572
Gut ajdija, bom takoj sprožil postopek za imenovanje von PEGAZA za vršilca dolžnosti v imenu Slovenije, da bomo potem lahko lovili ribe do bogu za hrbtom.
Ja tko je vse se da rešit samo če so ljudje za to.Moramo pa tudi nekako braniti svojo čast pred drugimi.
Tako mimogrede, da ne bom zašel iz debate.
Lepo se imejte!
Uporabniški avatar
 andrej_nov
#30862
Ne morem verjet... Sem danes klical, če se da še prijavit (malo predolgo nisem pogledal na forum, pa tud Polet moram vzet bolj pogosto v roke). :oops:

No pa mi je ena gospa po telefonu povedala, da menda odpade, ker je premalo prijavljenih (samo ŠTIRJE so vplačali kotizacijo). Čestitke vsem štirim.

Za ostale sotekače pa me zanima, kako to, da je tako malo zanimanja??? :shock:

pa lp, a
 Nataša
#30865
Andrej, preberi si tole temo od začetka do konca, pa boš dobil odgovor :wink:

imam pa občutek, da se organizatorji tolažijo s tem, da smo tekači premalo zagrizeni in preveč skopuški, da bi hodili na tabore. In že drugi odpadli tabor ni njihov problem.
Uporabniški avatar
 lunca
#30911
Meni se zdi, da datum tabora ni bil prav posrečeno izbran...Prvič - je zima in drugič - smo čist spufani po novoletnih praznikih! :x

Nataša napisal/-a: In že drugi odpadli tabor ni njihov problem.


Kdaj je pa prvi odpadel :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA