Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#311739
... eni prenašajo mraz drugače kot ti. Saj lani do Lj maratona ni bilo nikoli pod ničlo, da bi bilo mrzlo. Tudi pod ničlo ni problem delati intervale. Na primer na zimski Pohorski ligi vzponov na Pohorje, grem večino časa na višjem utripu, kot jih dosegam pri intervalih, pa nimam nikoli težav z grlom, pa ne samo jaz, vsaj 95% udeležencev ne, čeprav smo že hodili tudi, ko je bilo več kot - 10. :D . Tudi vsi smučarski teki se dogajajo na nizkih temperaturah.
Uporabniški avatar
 mare
#311796
Glede teka pozimi je pri meni tako, da če tečem že jeseni in potem nadaljujem tek v zimo, mraza sploh ne opazim (podobno kot tista o kuhanju žabe). Če bi pa šele začel teči sredi januarja, pa ne bi bilo najboljše.
 spela*
#311870
StaraKost napisal/-a:... eni prenašajo mraz drugače kot ti.



Ja, možno. Sicer pa se je meni lani prvič zgodilo, da nisem mogla teči po mrazu. Mogoče ravno zato, ker se je, kot si sam rekel, ravno na dan ljubljanskega maratona na hitro shladilo. :roll:
#312081
Lani sem šele po LM zares začel trenirati bolj na polno. Tudi pozimi. Med tednom sem šel skoraj vsak večer ven, do minus 5, drugače ne. Ob vikendih pa po golovcu, bolj je bilo hladno, lepše je šlo. In je bilo precej tekačev...Hladen zrak sploh ni ovira, oblečeš se pa ravno toliko, da te prvih 500 m še zebe. Res pa je, da se ni dobro preveč ustavljati, saj te prepotenega takoj začne mraziti.
 nivesj
#314334
Mraz ni ovira za tek, sama imam kronično slabo delujočo ščitnico, nizek pritisk in raynaudov sindrom, pa vseeno grem tečt, tudi na -10. Treba se je samo primerno napravit.

Najbolje je imet več funkcionalnih majčk, kvečjemu kakšno windstopper jakno. Za dihala pa v mrazu uporabljam bandana trakove, ki jih dajam okoli vratu in potem potegnem na obraz.

Učinki teka so vsekakor večji od moje bolezni in nevšečnosti, ki jih imam zaradi raynauda, zato vsem tudi 'zamrznjencem' svetujem tek.
 spela*
#314406
nivesj napisal/-a:Mraz ni ovira za tek, sama imam kronično slabo delujočo ščitnico, nizek pritisk in raynaudov sindrom, pa vseeno grem tečt, tudi na -10. Treba se je samo primerno napravit.

Najbolje je imet več funkcionalnih majčk, kvečjemu kakšno windstopper jakno. Za dihala pa v mrazu uporabljam bandana trakove, ki jih dajam okoli vratu in potem potegnem na obraz.

Učinki teka so vsekakor večji od moje bolezni in nevšečnosti, ki jih imam zaradi raynauda, zato vsem tudi 'zamrznjencem' svetujem tek.


Ja, saj imaš prav. Letos bo pri meni menda drugače. Lani se mi je mraz zelo zameril, ker se po LM še kakšen teden nisem mogla ogreti in me je ves čas zeblo (vsaj tako se mi je zdelo). V glavnem, psihološka ovira. Tudi ko hodim na bazen (Kodeljevo pod balonom, kjer je na splošno res malo bolj hladno kot v zaprtih bazenih), se moram vsakič znova prav psihično pripraviti na to, da bo treba v vodo. To mi je najtežji del treninga. :roll:
Pa ne vem čisto dobro, kako se zdaj tega odpora znebiti. Saj premagam očitno ga, ker se s plavalnega treninga še nikoli nisem vrnila tako, da NE BI šla v vodo, :D ampak vsakič znova mi je ta del močno neprijeten.
(Ko sem enkrat v vodi, je super.)
 Madkupe
#315607
Evo pa je 10km na LM za mano.Čas 54,44. :D :D :D
Sedaj pa zopet nekaj vprašanj za stare tekaške mačke.
Konec januarja začnem s pripravami za 42 km-Radenci.
Priprave bodo trajale 4 mesece.
Kaj pa do januarja?
Zadostuje za vzdrževanje sedanje kondicije tek enkrat tedensko?
Približno koliko km naj bi bilo v teku?
Na kakšnih obratih :mrgreen: ?
LP
 storZ
#315636
Sam grem prav tako v Radence na 42 km, v planu pa se imam najprej temeljito "aktivno" spočiti, to pomeni lahki teki, brez obremenjevanja s časom, intervali, fartleki ipd. (3-4x na teden) tja do začetka decembra, potem pa "monoton" pričetek nabiranja baze skozi celotno zimo. :)
#315657
Madkupe napisal/-a:Evo pa je 10km na LM za mano.Čas 54,44. :D :D :D
Sedaj pa zopet nekaj vprašanj za stare tekaške mačke.
Konec januarja začnem s pripravami za 42 km-Radenci.
Priprave bodo trajale 4 mesece.
Kaj pa do januarja?
Zadostuje za vzdrževanje sedanje kondicije tek enkrat tedensko?
Približno koliko km naj bi bilo v teku?
Na kakšnih obratih :mrgreen: ?
LP

V nobenem primeru še nisi zrel za maraton že v Radencih, mogoče 2015. Ne vem kam se enim mudi na maraton, ko še desetko ne morejo preteči v tempu pod 5'/km :mrgreen: .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA