Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#31450
Vsi, ki se malo bolj spoznate, ali mi lahko pomagate? :oops:
Osemnajstletnici, ki gre na DIF in je zmerna rekreativka, bi rada kupila za darilo za 18 rojstni dan uro z merjenjem srčnega utripa - ne preveč specializirano oziroma zakomplicirano, ne predrago (ker veliko stvari izgubi), ampak solidno, tudi ne prevelike, da jo bo lahko nosila za vsak dan.

Res hvala za pomoč :lol:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#31452
Pomoje zna bit fajn ta nov model od Sigme. Prodajajo v elanu pa hervisu in podobnih štacunah. lep, ne prevec kompliciran ter dokaj poceni. Drugace bi priporočil polar 410, sam ce zgubla stvari :mrgreen:
Uporabniški avatar
 pementos
#31488
kaj pomeni "ne predrago"? kaksno cenovno omejetiv imas?
 Marjanz
#31519
V vsakem primeru bi priporočal Polar saj je najboljši na tem področju. Sigma je ok ampak na področju kolesarskih števcev. Sam že dolgo uporabljam merilnike ampak nihče ne dosega polarja. Cena je pri teh stvareh lahko zelo relativna. Če je gospodična difovka pa res potrebuje Polarja saj na difu delajo z njim. Model S410 ima zvočni prenos na Pc. Primeren pa je tudi model S210.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#31521
Se strinjam. Po moje je najboljsa opcija za rekreativnega tekača Polar s410 oz 210. 410 je cca. 50 jurjev, 210 pa 45 jurjev, razlika samo ta, da ima 410 prenos podatkov na pc z SonicLinkom.
Ampak, glede na to, da je zadeva useen 50 jurjev, je za začetno uporabo mogoče dovolj sigma, sam sem celo leto prezivel na sigmi in bil cisto zadovoljen. Sedaj pa je prišla ven še nova sigma, ki popravlja svoj vizualen vtis, tako da sploh ni problem.
#31525
magda napisal/-a: ne preveč specializirano oziroma zakomplicirano, ne predrago


Mislim, da je glede na tele karakteristike oz. zelje ... najbolj primerna Sigma - najvec opcij za najmanj denarja + nice design. Fantje, prevec ste running orientated ob takih vprasanjih :)

Vec kot ocitno gospodicna difovka na potrebuje "trenerja v uri" cemur so primerni drazji Polarji. Osnoven polarjev model je meni osebno grd, pa nic funkcij nima (sploh glede na ceno in primerjavo z sigmo). In ce bo ze eventuelno potrebovala tako zmogljivega polarja, ga bo verjetno sama kupila...tole je pa darilo, ce prav razumem.

magda, moj nasvet je, da pogledate na tole stran (ni najboljsa, ampak je vse gor)
http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/id35.html , kjer so opisi sigminih ur. PC 1600 mislim da je najdrazji model in stane okoli 17.000 sit. Osebno mi je kot dizajn ure vsec novi model Sigma Sport Fit Watch
 žabc
#31536
Lep pozdrav!

Prvo je treba razmisliti, zakaj hčerka potrebuje tako uro in koliko jo bo v resnici uporabljala. To sem napisal zato, ker so si ure zelo različne tako po kvaliteti proizvajalcev kot tudi med samimi modeli. Ponavadi je tako, da dražja kot je ta ura, boljša je (več funkcij, boljša kvaliteta...vendar odvisno od namena same ure).
Sam sem pred časom kupim zaročenki polarjevo uro za cca 22000 SIT s tem namenom, da jo bo morda ura malce bolj motivirala za kakšno vadbo, poleg tega pa je ura ženska, tako da je lične oblike in barve in jo lahko tako nosi nenehoma. To je zelo fino, saj manjkrat ko jo bo hčerka snela z roke, manjša je možnost da jo bo izgubila.

Kot sem že omenil, bi sam kupil eno izmed polarjevih ur, saj so zelo priznane, imaš garancijo polega tega pa so tudi ličnega izgleda. Seveda pa so ti na voljo tudi druge znamke, vse te pa lahko dobiš na primer v Hervisu.

Menim, da je to zelo lepo darilo, saj je ponavadi tako, da nam majhne stvari spremenijo življenje na veliko. Hitro se zgodi, da nekdo preskoči mejo zmernega rekreativca in pristane v območju zasvojenosti s športom, ki ga nato spremlja celo življenje. In to darilo je morda ena izmed stopnic za lepo prihodnost.

Lep pozdrav od Žabca
 žabc
#31537
Lep pozdrav!

Prvo je treba razmisliti, zakaj hčerka potrebuje tako uro in koliko jo bo v resnici uporabljala. To sem napisal zato, ker so si ure zelo različne tako po kvaliteti proizvajalcev kot tudi med samimi modeli. Ponavadi je tako, da dražja kot je ta ura, boljša je (več funkcij, boljša kvaliteta...vendar odvisno od namena same ure).
Sam sem pred časom kupim zaročenki polarjevo uro za cca 22000 SIT s tem namenom, da jo bo morda ura malce bolj motivirala za kakšno vadbo, poleg tega pa je ura ženska, tako da je lične oblike in barve in jo lahko tako nosi nenehoma. To je zelo fino, saj manjkrat ko jo bo hčerka snela z roke, manjša je možnost da jo bo izgubila.

Kot sem že omenil, bi sam kupil eno izmed polarjevih ur, saj so zelo priznane, imaš garancijo polega tega pa so tudi ličnega izgleda. Seveda pa so ti na voljo tudi druge znamke, vse te pa lahko dobiš na primer v Hervisu.

Menim, da je to zelo lepo darilo, saj je ponavadi tako, da nam majhne stvari spremenijo življenje na veliko. Hitro se zgodi, da nekdo preskoči mejo zmernega rekreativca in pristane v območju zasvojenosti s športom, ki ga nato spremlja celo življenje. In to darilo je morda ena izmed stopnic za lepo prihodnost.

Lep pozdrav od Žabca
 žabc
#31538
Lep pozdrav!

Prvo je treba razmisliti, zakaj hčerka potrebuje tako uro in koliko jo bo v resnici uporabljala. To sem napisal zato, ker so si ure zelo različne tako po kvaliteti proizvajalcev kot tudi med samimi modeli. Ponavadi je tako, da dražja kot je ta ura, boljša je (več funkcij, boljša kvaliteta...vendar odvisno od namena same ure).
Sam sem pred časom kupim zaročenki polarjevo uro za cca 22000 SIT s tem namenom, da jo bo morda ura malce bolj motivirala za kakšno vadbo, poleg tega pa je ura ženska, tako da je lične oblike in barve in jo lahko tako nosi nenehoma. To je zelo fino, saj manjkrat ko jo bo hčerka snela z roke, manjša je možnost da jo bo izgubila.

Kot sem že omenil, bi sam kupil eno izmed polarjevih ur, saj so zelo priznane, imaš garancijo polega tega pa so tudi ličnega izgleda. Seveda pa so ti na voljo tudi druge znamke, vse te pa lahko dobiš na primer v Hervisu.

Menim, da je to zelo lepo darilo, saj je ponavadi tako, da nam majhne stvari spremenijo življenje na veliko. Hitro se zgodi, da nekdo preskoči mejo zmernega rekreativca in pristane v območju zasvojenosti s športom, ki ga nato spremlja celo življenje. In to darilo je morda ena izmed stopnic za lepo prihodnost.

Lep pozdrav od Žabca
Uporabniški avatar
 magda
#31571
Hvala za odgovore vsem, še posebno za pozitivne misli Žabca. Danes grem v Hervis na oglede in če mi še ne bo kaj jasnega, se pa spet oglasim. Ste mi pa že zelo pomagali :lol: :lol: .
LP
Uporabniški avatar
 davor123si
#31674
MAlo sem gledal po HErvisu itd. ker tudi sam kupujem HR monitor; nikjer ne najdem modelov od SIgme, Polar imajo pri Intacti, vendar so obcutno predragi; Ali mogoce kdo ve kje se da v Ljubljani videti in po moznosti tudi preizkusit kaksen Sigmin HR;

lp
DAvor
Uporabniški avatar
 Binch
#31676
Sprehodi se po sportnih trgovinah (Elan, Sport 2000, Fun Sports, kolesarske trgovine)

Preizkusil jih bos bolj tezko, ker so zapakirani, pa tudi dvomim, da ti bodo pustili, da si namontiras trak okoli prsnega kosa in naredis "en krog" potrgovini. Potrebujes specifikacije posameznih modelov (internet), pomozosti s slikami (dizajn ure). Sam dizajn vidis v trgovini.

Ce kupujes sigmo, kupi najmocnejsi model (mislim, da je to se vedno PC1600, do 18.000 sit). Vse funkcije pridejo prav. Ura je crne barve. Podobne funkcije ima tudi Sport fit watch, meni osebno je bolj vsec dizajn.

http://www.sigmasport.com/index_e.html
Uporabniški avatar
 davor123si
#31707
Vceraj sem preletal pol Ljubljane in nikjer nimajo PC1600 od Sigme, na zalogi imajo le cenejše modele; Sport Fit watch se baje ne dobi niti pri uvozniku...

Najvecjo zalogo Sigma HR monitorjev naj bi imeli V Proloco Trade v Kranju (vir:FunSports :))

JAz sem na koncu obupal nad iskanjem in kupil Polarja....
Uporabniški avatar
 MihaPR
#31716
mnya, ne mors obupat v enem dnevu. drugac, ker model?
Uporabniški avatar
 davor123si
#31719
Kupil sem model S720i; ker veliko prekolesarim oz. je to moja glavna športna aktivnost in je ta model eden izmed treh Polarjevih, ki so narejeni za kolesarje;

bom v prihodnje porocal kako se kaj obnese :)

lp,
Davor

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA