polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

Uporabniški avatar
 Dule
#318933
Ekola, pravkar za letos zaključil: 215 vzponov kar znese 118.250m višinske razlike in 1784 km dolžine :D

Drugo leto pa spet: 24:00 je že blizu :lol:

Srečno vsem v 2014 :laola
Uporabniški avatar
 pajo
#318937
Sem bil včeraj tam blizu tebe. Vedel sem, da popoldne ponavadi ne hodiš na tvoj hrib. Ja veselo uživaj dalje še naprej. :FO:
 TONEK
#318998
Sami hudi rekordi - posebno Valentina me je pozitivno presenetila s svojim Plazom. Mojih 28 Velikih planin se močno izgubi v povprečju - po velikem razočaranju s Kališčem.
 Poldy76
#319002
Takole je bilo (približno):
- 12 krat Blegoš (cca 500 višinskih metrov)
- vsaj 12 krat Stari vrh (cca 400 višinskih metrov)
- vsaj 10 krat Gora Marijinega vnebovzetja (300 višinskih metrov)
- 3 krat Rožnik (200 višinskih metrov).

V letu 2014 bom vsekakor bolj priden in bolj pridno štel...
Uporabniški avatar
 Dule
#319288
Lestvica za 2013 zgleda približno takole:

1 zz topka ; Plaz ; 320 vzp.; 430 v.r.; 137.600 sk.v.r.
2 Dule ; Jeterbenk ; 215 vzp.; 530 v.r.; 113.950 sk.v.r.
3 pinkfloyd ; Slivnica ; 120 vzp.; 560 v.r.; 67.200 sk.v.r.
4 TONEK ; Velika planina ; 28 vzp.; 1.000 v.r.; 28.000 sk.v.r.
5 zajc ; Golovec ; 80 vzp.; 170 v.r.; 13.600 sk.v.r.
6 Bor ; Orle ; 52 vzp.; 220 v.r.; 11.440 sk.v.r.
7 pajo ; Rožnik ; 88 vzp.; 110 v.r.; 9.680 sk.v.r.
8 Poldy76 ; Blegoš ; 12 vzp.; 500 v.r.; 6.000 sk.v.r.
9 Asparagus ; Strešni vrh ; 14 vzp.; 300 v.r.; 4.200 sk.v.r.
10 jurkokafro ; Mirna gora ; 2 vzp.; 820 v.r.; 1.640 sk.v.r.

Pri nekaterih sem sam določil višinsko razliko, če ni prava sporočite in bom popravil. Lestvica je samo tako okvirna da popestri naše treninge za sezono ki prihaja :D Srčni hrib je pri vsakem lahko samo eden tako nekako kot pri partnerjih :lol:

Lestvico bom objavljal mesečno, torej naslednje podatke boste podali v začetku februarja za vzpone narejene v januarju. Pa pridno trenirajte oziroma gibajte :)
Uporabniški avatar
 gumpy
#319331
gumpy napisal/-a:Soteški hrib oziroma po lokalno Oljska gora nad Podgorico pri Šentjakobu.
Štart iz višine 290m, hrib pa ima 405m. Ponavadi grem za en trening iz treh različnih smeri 3x gor in dol, da nanese nekaj višincev :wink:

Kolikokrat sem letos tekel nanj pa ne štejem.


OK, bom pa letos štel in javljal, da bo bolj zanimivo še v tej rubriki :D

No, evo do danes bil v teh sedmih dneh leta 2014 na moji Oljski gori 2x. Sicer ne kot del treninga (ko na moj hribček skočim po 3-4x), ampak na sprehod z družinico. En vzpon je 115 višinskih metrov.

@Dule: s katere strani pa se podajaš na Jeterbenk? Jaz ga občasno obiščem, med mojimi trekingi po Polhograjcih. Nazadnje sem štartal s Šentvida in mimo Slavkovega doma gor na vrh.

Pa pohvale vnaprej za ažurno vodenje lestvice naših ''srčnih hribov'' :clap:
 Poldy76
#319334
Matr vola... Tole je pa resno :lol: :lol: :lol:

Sigurno bom zaradi tega bolj priden, če ne zaradi drugega, da boš imel malo več dela, kot pravi zz topka.

Vsekakor pa čestitke za izdejo in proaktivnost :laola :laola

V ponedeljek ravno dobil dereze tako, da tudi čez zimo tale moj Blegoš ne bo sameval tudi pozimi. Ja na Blegošu je sneg. Vsaj čez vikend je bil. In je malo zoprno v klanc gont, ko ti drsi... Čez teden pa žal ne vidim. Hodim zjutraj (beri ko je še noč v službo) in zvečer (ko je že noč) domov... A pol poti do Blegoša tud šteje? To delam ponoči čez teden...

LP

Poldy76
Uporabniški avatar
 Dule
#319406
gumpy napisal/-a:@Dule: s katere strani pa se podajaš na Jeterbenk? Jaz ga občasno obiščem, med mojimi trekingi po Polhograjcih. Nazadnje sem štartal s Šentvida in mimo Slavkovega doma gor na vrh.

Pa pohvale vnaprej za ažurno vodenje lestvice naših ''srčnih hribov'' :clap:


Najprej vsem trem hvala za vnaprejšnje pohvale, sedaj se lahko pokvarim :)
Na Jeterbenk imam ene 4 osnovne variante ki jih menjavam da ni ni dolgčas. Osnovna pot pa je tale: http://www.geopedia.si/lite.jsp?params= ... &locale=sl
Uporabniški avatar
 Dule
#319407
Poldy76 napisal/-a: A pol poti do Blegoša tud šteje? To delam ponoči čez teden...



Vse šteje ti samo sporoči koliko celih in koliko polovičk si naredil. Gremo na zaupanje, če bo kdo goljufal bo itak sam sebe in nebo nič pridobil :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA