Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 aleksander
#32239
Danes popoldne se je naredil res lep sončen dan,ki ga je bilo treba izkoristiti.Ker sem bil v Tolminskih Ravnah sem si izbral traso teka do planine Razor naprej do planine Pod Kukom,planina Lom in planina Stador ter naprej na Ljubin in v vas Poljubin pri Tolminu, skupaj cca. 20 km od tega je bila prva polovica proge večinoma zasnežena druga polovica pa je asfalt in je bilo večinoma kopno.Višinske razlike je okrog 400 metrov plusa in slabih 1000 m spusta
:wink: . Med potjo sem naletel na dve skupini muflonov a so imeli prehiter tempo :wink: drugače pa je prvi del res lepo razgiban in je bil lep razgled po tolminskih hribih medtem ko je drugi del spust.Lep zaključek nedelje z mislijo kam gremo naslednjo.........
Uporabniški avatar
 Dušan
#32281
Pozdravljen Aleksander!

Uživator, ni kaj! Včerajšnji dan je že skoraj dišal po pomladi! To me malo bega! Želim si že gorskih tekov v kratkih hlačah in kratki majici s flašo na hrbtu, čeprav vem, da letošnjih zimskih gora še nisem doživel v pravi meri! In ta tvoj včerajšnji tek mi dela skomine ...

Kar se pa tiče muflonov ne sekiraj se! Je ena bistvena razlika!! Kljub temu, da so hitrejši, jim to kaj dosti ne pomaga! Oni tečejo čisto iz drugih razlogov ... ! Mi v teku uživamo!!!

Lep dan želim!

Dušan
 aleksander
#32749
Čeprav so za danes vremenarji cel teden obljubljali sneg iz tega potem ni bilo nič,tako da je bilo treba dopoldan narediti en sprehod :wink: ali trening za kondicijo.Iz Cerkna preko Tolmin, in Vrsna sem se zapeljal do vasi Krn in potem pot pod noge do vrha in nazaj.Zjutraj ko sem parkiral nad vasjo Krn je bilo vreme še jasno in na desni izza Maselnika so se skozi oblake skušali prebiti prvi sončni žarki.Kar žalosten je bil pogled na pobočje Krna,kjer so le redke zaplate snega spominjale na leta ko je v tem času sneg pokrival celo pobočje.Po drugi strani pa je bila še sreča da so razmere takšne ker sem ugotovil da sem brez derez-spet je nekdo pospravljal avto :wink: .Pot ki pelje proti vrhu je bila v drugi polovici deloma zasnežena,čeprav je bilo vse ostalo kopno,tako da je bilo bolje hoditi izven potii,ki je bila mestoma prav grdo ledena.Nad Krnom so se že zbirali oblaki,ki so se občasno umikali soncu in narahlo je začelo tudi snežiti.Na vrhu sem dohitel še dva planinca,v bivaku se je dalo lepo preobleč in popit čaj,ker zunaj je že kar močno pihalo.Pri povratku mi je kmalu pod vrhom prekrižal pot kozorog, ki je veselo poziral da sem lahko napravil par fotografij.Ko sem prišel do avta je bil vrh že v megli,jaz pa hitro na kosilo.Za pešpot sem porabil dobre tri ure,z malo hitrejšim tempom :twisted: .

LP
Uporabniški avatar
 mirko1
#32784
aleksander,ti imaš pa srečo da so okrog tebe same lepe gore.jaz imam le čaven in nanos,če hočem kam višje ,pa si moram vzeti pol časa za vožnjo.no jutri izgleda ne bo dišalo po pomladi,pa bomo lahko uživali na novem snegu.jaz potečem na golake.upam na vsaj 20 cm snega

lp,mirko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA