prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 DejanM
#327074
Preden grem v trgovino, bi se rad malo informiral tukaj, saj nočem izpasti popolnoma neveden in mi bodo prodali kar nekaj.

Torej prvič v življenju kupujem namenske superge za tek. Tečem 2 do 3x tedensko, sedaj 6 do 10km vsakič, običajno po utrjenemu pesku (makadam), nekaj pa tudi po asfaltu.
Do sedaj sem tekel v 10 let starih Addidas supergah za splošno rabo. Malo so me začeli motit, saj me pri 10km tekih ožulijo na spodnjem delu loka na obeh stopalih.

Star sem 34 let, težak 72kg, visok 178cm.

Torej počasi bi si častil ene fine superge in po pravici nimam pojma kaj iskat, kje kupit, na kaj pazit? Katere trgovine se ti posvetijo, imajo mogoče kakšne meritve stopal, načina teka...?

Katere firme superg so ok, na kaj pazit pri samem obuvalu? Se razlikuje superga za makadam ali asfalt...? Prosim za nekaj pomoči ali vsaj splošnih smernic, ker me je groza, da plačam 100 eur + za superge, ki me bodo ožulile in bodo neuporabne.
#327089
V nekaterih prodajalnah intersport imajo tekaško stezo pa reci prodajalcu naj ti pogledajo kakšen tip tekača si nevtralen, pronator, supinator.
Ko veš kakšne noge imaš pride na vrsto podlaga. Če tečeš po makedamu in po asvaltu nebo nobenega problema najti primerne.
Glede na težo nebo nobenih problemov, samo še vedno naj imajo kakšno kvalitetno blaženje.

Cene tekaških copat so za moje pojme nad 70€ tisti šit 40€ na kupit sploh če tečeš desetke.
Sicer je pa najboljše merilo kakšni copati ti ustrezajo občutek na nogi :wink:
#328241
Živjo!

Menim, da sploh za tak tek, kot ga opravljaš, je najbolj pomembno predvsem tvoje občutje v njih. Menim, da je najbolje, da so športni copati udobni, saj se s tem izogneš marsikateri poškodbi :-)

Dodal bi, da je dobro, da gledaš copate z nekaj pete, saj se bodo tako tvoje mišice kasneje utrudile, ti pa boš zato pretekel več, kar bo koristno za tvoje telo :-)

LP
#329217
Pozdravljeni!

Tudi sam iščem superge za tek po makedamu in asfaltu.Do sedaj sem vedno kupoval klasične za vsakdanjo rabo. Sedaj bi pa poiskusil kaj bolj namenskega. Tečem sicer skoraj vsak dan cca 5km. Imam ploska stopala(torej pronator). Višina 174cm, teža 87kg.
Modelov je res nešteto, samo katere nabavit? Prosim, za mnenje, priporočilo.
Hvala

Lp
 jezo
#329221
če te prav razumem rabiš nekaj kar ima dosti blaženja ampak vseno ne čisto raven podplat da se ne obrabi takoj.
meni recimo ustreza brooks cascadia 9 in se dobro obnese tako na asfaltu kot tut kak hribovski tek. imam pa jaz široko stopalo tako da če imaš ožje pa ne vem kaj bi kaj prišlo v poštev
#329224
@honda2000, s pomočjo dveh spletnih strani sem se jaz odločil za svoje in ni mi žal:
- http://www.runnersworld.com/running-sho ... ning-shoes
- http://www.runningshoesguru.com/
Jaz sem takrat iskal maksimalno blaženje za nevtralca in našel Nike Pegasus+ 30, ki so odpravile bolečine v peti. Verjamem, da si boš ti tudi našel primeren copat za tvoje potrebe. :) Seveda pa je treba copat obuti in sprobati pred nakupom. ;)
#329228
jezo napisal/-a:če te prav razumem rabiš nekaj kar ima dosti blaženja ampak vseno ne čisto raven podplat da se ne obrabi takoj.
meni recimo ustreza brooks cascadia 9 in se dobro obnese tako na asfaltu kot tut kak hribovski tek. imam pa jaz široko stopalo tako da če imaš ožje pa ne vem kaj bi kaj prišlo v poštev


kako je pa kaj glede velikosti pri brooksih? imajo običajne številka ali so po naravi manjše oz večje. imam veliko, široko nogo z debelim palcem in visokim nartom, ponavadi št 48-49 pri nas je za tako velike številke bolj slaba možnost za probo, tako da nameravam čeveljce naročiti preko spleta.

lp
Uporabniški avatar
 Loni
#329229
Pojdi v trgovino, probaj želeni model in ga potem naroči preko spleta. Čeprav sama imam Brooks, Asics in Mizuno isto cifro.
Uporabniški avatar
 pajo
#329252
honda2000 napisal/-a:Sem nabavil te:
http://www.superge.si/Asics/gel-kayano- ... -10047841/

Jutri pa probam. Upam, da bo o.k..
Lp

Z Kayano sem začel od cifre 14 - 2 po barvi različna para sem imel. Lahko rečem solidne apak nič posebnega. Sledil je model 15 , ki ga še vedno uporabljam pa jih ima tam nekje 1400 km. Model od vseh, ki me je navdušil najbolj. Je že ves pošit ampak... Sledil je model 16. Ta pa me je najbolj razočaral. Ni mi prav udoben in na peti obeh super se mi je po 250 km že strgal. Žalostno mnogo prehitro. Sledi 17ka, ki pa je v redu. 18 in 19 mi že od začetka nista sedli na nogo in jih zaradi tega sploh nisem vzel. Eee 20 pa je pristal pri meni. Po teži izredno lahek Ni me pa navdušil. Zakaj? Vajen sem bil bolj starih modelov ta pa še bolj hoče, da tekač teče na prste. In če tega ne obvladaš preveč dobro so problemi tukaj. Torej copat, ki sem ga dobil po tako nori ceni ,da mi bi bilo žal če ga ne bi vzel. Tiste 1000 in drobiž km bodo pa dobre.
 jess
#330774
Živjo!

Kupujem nove tekaške superge, po večletni pavzi se zopet spravljam k teku (ta čas je bil poudarek na drugih športnih panogah). Prej sem tekla bolj po gozdnem terenu z Nike Lunarglide 3+, ki so mi bili zelo udobni, vendar so se mi začeli spredaj zgoraj trgati, poleg tega bom zdaj tekla pretežno po mestu (kasneje pa morda spet po neurejenem terenu). Normalen lok stopala, tek okoli 5 km, teža cca 70 kg, cena max 100 eur. Kakšen predlog?
 milk
#330819
jess napisal/-a:Živjo!

Kupujem nove tekaške superge, po večletni pavzi se zopet spravljam k teku (ta čas je bil poudarek na drugih športnih panogah). Prej sem tekla bolj po gozdnem terenu z Nike Lunarglide 3+, ki so mi bili zelo udobni, vendar so se mi začeli spredaj zgoraj trgati, poleg tega bom zdaj tekla pretežno po mestu (kasneje pa morda spet po neurejenem terenu). Normalen lok stopala, tek okoli 5 km, teža cca 70 kg, cena max 100 eur. Kakšen predlog?


Če imajo še tvojo številko, potem ti priporočam da nemudoma (da ne bo preprozno) odšprintaš v BTC, v trgovino Sport.com, kjer imajo odlične, univerzalne superge Diadora, katerih redna cena naj bi bila okoli 140€, za natanko 20€! Primerni so za asfalt (maraton) in za gozdne teke. Edino za Vertikal KM podplat nebi bil najbolj primeren.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA