Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Darmijel
#336580
Rekreativno tečem in uporabljam SUUNTO AMBIT 3 uro. No in vsak tek si nalozim na Movescount.
Veliko je teh raznih podatkov nekaterih ne znam brati. Kje bi lahko dal v analizo oz. nekomu da bi mi razlozil stvari oz. ali pravilno tečem....
Hvala za odgovore :D
#336628
Kar tukaj prlimaj link do svojega profila na Movescountu. Prej ga obkljukaj da bo viden vsem. Povej kakšne tekaške cilje imaš, pa ni dvakrat za rečt, da boš dobil pomoč.
 rio
#336629
No. zate pomembni podatki so: recovery time in PTE. Recovery time mora biti npr do 10-15 ur, če vsak dan tečeš malo. Če je recovery time večji, pač rabiš več počitka. PTE-je obremenitev pri teku. O tem je veliko napisanega tudi na njihovi strani. Ne glej in ne raziskuj podatkov VO2 in epoc peak. to zaenkrat ni pomembno zate (če bo sploh kdaj).


lp
 ixTilen
#336630
Če bi jaz upošteval ta recovery time bi moral samo počivat :( redko grem športat po tem ko ta že preteče, sploh ko prideš do 125h, potem se ne znebiš tega počitka :)
#336647
heheh tale Špelca :D
Ja ta PTE in RECOVERY TIME mi je jasno. V mislih sem imel ravno tole ja VO2 in epoc peak. No zraven se raspiration rate, energy consumption. Mogoče je tole res nepomembno za mene. Sem malo iskal in brskal samo po pravici mi ni najbolj jasno.
Mogoče ima pa Špelca prav :D
Hvala vam za pomoc in nasvete....
#336674
ixTilen napisal/-a:Če bi jaz upošteval ta recovery time bi moral samo počivat :( redko grem športat po tem ko ta že preteče, sploh ko prideš do 125h, potem se ne znebiš tega počitka :)



Si siguren, da si dal uri svoje pravilne podatke, posebej max utrip ?
Ta naj bo izmerjen ne dobljen s pomočjo formule. Meni formula "laže" več kot 20 utripov. Torej bi vsi izračuni ure s tako napačnim max utripom, bili zelo napačni :).
#336675
Darmijel napisal/-a:heheh tale Špelca :D
Ja ta PTE in RECOVERY TIME mi je jasno. V mislih sem imel ravno tole ja VO2 in epoc peak. No zraven se raspiration rate, energy consumption. Mogoče je tole res nepomembno za mene. Sem malo iskal in brskal samo po pravici mi ni najbolj jasno.
Mogoče ima pa Špelca prav :D
Hvala vam za pomoc in nasvete....


Za razumeti vse parametre i njihova medsebojna razmerja je potrebno kar nekaj znanja.
Za začetek je dobro prebrati na primer nekaj takega, čeprav se nanaša na malo starejši model ure.
http://ns.suunto.com/pdf/t6_Training_Guidebook_EN.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=_bFWObD17BA
 spela*
#336688
Darmijel napisal/-a:Mogoče ima pa Špelca prav :D
Hvala vam za pomoc in nasvete....



Mogoče pa res. ;)
Vem, da smo vsi v srcu otroci (vsaj upam :)) in da imamo radi igračke. Ampak v resnici za rekreativni tek čisto zadoščajo podatki o razdalji, času in srčnem utripu.
 ixTilen
#336733
StaraKost napisal/-a:
ixTilen napisal/-a:Če bi jaz upošteval ta recovery time bi moral samo počivat :( redko grem športat po tem ko ta že preteče, sploh ko prideš do 125h, potem se ne znebiš tega počitka :)



Si siguren, da si dal uri svoje pravilne podatke, posebej max utrip ?
Ta naj bo izmerjen ne dobljen s pomočjo formule. Meni formula "laže" več kot 20 utripov. Torej bi vsi izračuni ure s tako napačnim max utripom, bili zelo napačni :).


Sem skoraj siguren da ja, kilaža +/- 2kg, utrip sem ene 14dni nazaj prejeverjal max in sem dosegel 2 udarca manj kot imam nastavljeno na uri, pa se mi zdi da bi lahko še malo iztisnil. Pri starosti in spolu pa se nisem zmotil :)

Je pa res, da sem cone pustil privzeto kot mi je predlagala aplikacija, mogoče v temu tiči problem?

Primer: za vikend daljši tek po hribih, tam okoli 4,5ure, avg pulz 148 (bruto podatki), kar je okoli 75% MSU. Počitek ->115h. Sam potem počivam dan, dva, potem pa spet gas, ampak potem se recovery time kumulativno nabira in redko pridem na 0h, ko bi (po uri) šele lahko začel trenirat.
 ixTilen
#336794
Nastavljeno imam takole:
Your fitness level is: Excellent
You train on a regular basis or participate in
competitive sports, and your weekly
exercise is: 9-11 hours
Maximum performance capability 19.5 METS

Pomojem bo ok :)
#336913
StaraKost napisal/-a:
Darmijel napisal/-a:heheh tale Špelca :D
Ja ta PTE in RECOVERY TIME mi je jasno. V mislih sem imel ravno tole ja VO2 in epoc peak. No zraven se raspiration rate, energy consumption. Mogoče je tole res nepomembno za mene. Sem malo iskal in brskal samo po pravici mi ni najbolj jasno.
Mogoče ima pa Špelca prav :D
Hvala vam za pomoc in nasvete....


Za razumeti vse parametre i njihova medsebojna razmerja je potrebno kar nekaj znanja.
Za začetek je dobro prebrati na primer nekaj takega, čeprav se nanaša na malo starejši model ure.
http://ns.suunto.com/pdf/t6_Training_Guidebook_EN.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=_bFWObD17BA


Ja hvala za tale link...tale Training Guidebook je kar zanimiva za prebrat...
#336914
spela* napisal/-a:
Darmijel napisal/-a:Mogoče ima pa Špelca prav :D
Hvala vam za pomoc in nasvete....



Mogoče pa res. ;)
Vem, da smo vsi v srcu otroci (vsaj upam :)) in da imamo radi igračke. Ampak v resnici za rekreativni tek čisto zadoščajo podatki o razdalji, času in srčnem utripu.




Špelca, če je pa tako fajn nekaj gledati, preračunavati in načrtovati med tekom, da ni dolgčas :)
Zato imamo radi takšne igračke hehehe

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA