Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 bojanu
#33679
Tudi sankanje je lepo doživetje. Za tekače idealen trening teka v hrib po snegu z utežjo :twisted: , za dol pa ne manjka adrenalina, še posebej ponoči :shock:
O razmerah za sankanje največ izveste na strani http://www.sankanje.com/
Danes smo družinsko preizkusili sankališče Mišouh http://www.misouh.com/ v Selški dolini (na drugi strani odcepa za Stari vrh- pri gostilni Birt čez Soro). Izposojajo sanke, zvečer tudi prevoz na štart in priboljški. Proga je lepa, na izpostavljenih ovinkih zavarovana in res dobro leti. Užitek za vse generacije :D

Nekaj slikc
 marjan
#33687
Pozdrav Bojan tebi in družini

Sam grem večkrat z družino na sankanje na stari Ljubelj, kjer smo tudi zelo zadovoljni. Na vrhu je koča, kjer paše kuhano vino... :D :D :D

Hoje gor je približno 40- 50 minut. Če proga ni ledena in da je dobro poteptana, je užitek popoln. Vožnje dol je za približno 5-10 minut. Lahko se gre tudi zvečer s svetilko. :idea: :idea: :idea:

Lep vikend vsem tekačem in sankačem
Uporabniški avatar
 Manika
#33691
marjan napisal/-a:Sam grem večkrat z družino na sankanje na stari Ljubelj, kjer smo tudi zelo zadovoljni. Na vrhu je koča, kjer paše kuhano vino...
Hoje gor je približno 40- 50 minut. Če proga ni ledena in da je dobro poteptana, je užitek popoln. Vožnje dol je za približno 5-10 minut. Lahko se gre tudi zvečer s svetilko.


Tudi jaz sem enkrat bila na sankanju na Ljubelju. Smo šli pozno popoldne, ko je že bilo temno, pa gor smo vlekli sanke. Se jih je pa dalo tudi sposodit gor v koči. In te sanke so bile seveda boljše od vseh tistih, ki smo jih vlekli gor. Potem jih pa pustiš dol v eni oštariji in to je to.
Pa v koči so imeli ful dober štrudel. :) Ja, z nečim je treba nadomestit energijo, ki jo porabiš pri hoji do koče :wink: .
Z lučkami, ki smo jih imeli na glavi, smo naredili tako lušno svetlobo in vzdušje. :)

Vsekakor priporočam.
 Nataša
#33698
Pa kdo ve, koliko sank se da sposodit gor v koči?
Uporabniški avatar
 NatašaB
#33699
Ja, štrudl na Ljubelju je res the best.

Tudi mi gremo večkrat na Ljubelj, ko pa se tam začne sneg taliti, jo mahnemo do doma pod Storžičem. Od parkirišča je po poti slabe pol ure hoda, po cesti pa malo več. Ta proga mi je bolj všeč, le da je po navadi malo bolj mrzlo, ker je na severni strani, zato se pa sneg bolj dolgo obdrži.

V petek in soboto zvečer pa je bilo organizirano sankanje na Zelenici. Gor s sedežnico, dol pa po cesti. Malce divja vožnja, na ovinkih bakle, ampak premalo, da bi bila proga osvetljena, lučka na glavi pa tudi ne pomaga kaj dosti. Tudi za danes in jutri so obljubili, da bo sedežnica delala.

Gremo na sneg, zime še ni konec...

Nataša
Uporabniški avatar
 pegaz
#33717
A gre kdo na Ljubelj se sankat ta vikend?
Nta? Manika? Priseljenka?
Da nas gre vsaj za en avto :)
... pa da skupaj nasankamo!

LL Pegaz :)
Uporabniški avatar
 primus
#33720
pegaz napisal/-a:Nta? Manika? Priseljenka?

Pegaz, samozavestno, ni kaj ! :lol:
Uporabniški avatar
 Manika
#33724
pegaz napisal/-a:A gre kdo na Ljubelj se sankat ta vikend?
Nta? Manika? Priseljenka?
Da nas gre vsaj za en avto :)
... pa da skupaj nasankamo!


Jaz ne morem, ker me še vedno boli od padca na "tazadnjo". :(

Primus, zdej je pa dost placa v pegazovem avtu, pa greš lohk ti :wink: .
Nazadnje spremenil Manika, dne 04 Mar 2005, 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
 Nataša
#33727
pegaz napisal/-a:A gre kdo na Ljubelj se sankat ta vikend?Nta?


oh. bejš. kamlk.

nimam cajta.

drugič.

:twisted:
Uporabniški avatar
 NatašaB
#33753
pegaz napisal/-a:A gre kdo na Ljubelj se sankat ta vikend?
Nta? Manika? Priseljenka?



Ne morem, sem na bolniški... (ampak en dan sem pa bila v službi ta teden) :D :D :D


Lepo se imej, Pegaz!


Nataša
Uporabniški avatar
 Vlajko
#33766
pegaz napisal/-a:A gre kdo na Ljubelj se sankat ta vikend?
Nta? Manika? Priseljenka?


Tri povabila.... tri košarice .... (ena celo v "enozložnicah") :twisted:

PS: Klaudi, Ninočka, ali znata sankati? :wink: :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#33769
Ja sem nedolgo tega nazaj tekel po smučišču na Zelenico v gojzarjih in potem na stari Ljubelj, ampak še preden je zapadel ta novi sneg in je bilo v redu proga.
Tako da se Nta splača da mal sankce namažeš in šibneš gor na Lbel :P .
Gor boš mal na škrge dihala nazaj dol pa udihavala svež zrak, ki te bo objemal. :P :wink:
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA