prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 slorunner
#342724
Očitno mam jaz srečo. Najbolj pocen ura Forerunner 10 mi je na LM nameril 42,33, na TF 10-ki pa 10,05.
Uporabniški avatar
 Medicius
#342756
A mi lahko kateri od Garmin Fenix 3 lastnikov odgovori kako je z GPS natančnostjo? A so res velika odstopanja? Na spletu se piše, da GPS ni glih svetla stran tako drage ure, objavljene sledi po cesti ali poteh na zemljevidu tudi kažejo v to smer.
Med drugim sem zasledil, da bi naj Polar V800 bila najbolj natančna glede GPSa. Je pa spet minus, da je softversko in deloma hardversko glede na ceno in rang podhranjena.
Uporabniški avatar
 yogo
#342771
Generalno so ure, ki imajo SiRF GPS čipovje bolj natančne. Zato ne razumem zakaj Garmin še vztraja na MediaTeku, sploh pri Fenixu :shock:
Uporabniški avatar
 Medicius
#342785
yogo napisal/-a:Generalno so ure, ki imajo SiRF GPS čipovje bolj natančne. Zato ne razumem zakaj Garmin še vztraja na MediaTeku, sploh pri Fenixu :shock:

Mogoče se bo kaj pri 4. verziji spremenilo. Sem bral, da bi naj izbrali MediaTek, ker bi naj bil cenovno ugodnejši in energijsko varčnejši. Izbira takih lastnosti se ponavadi maščuje. Kot zanimivost, bo pa MediaTek tudi v prihodnji generaciji Forerunner (230/235/630) ur. Ta informacija me še bolj zmede, ali čakati na nekaj komaj narajenega in nedovršenega (FR 630) ali kupiti nekaj že preizkušenega in GPS izjemno natančnega (V800). Odgovor se sam po sebi ponuja medtem, ko mnogi upajo, da bo FW nadgradnja rešila GPS natančnost funkcijsko in stilsko dovršene Fenix 3 ure. Jaoooooo.... :? ... zakaj je toliko izbire?!?!? :roll: :lol:
Dejstvo je, da bom M400 zamenjal, pa če z njo na servisu naredijo čudež. Polar je tu zaje8al, pa če si bo to priznal ali ne. Da bo zaradi skropucalaste zaščite USB porta in BT nekompatibilnosti do sinhronizacije od uporabnikov zahteval odstranitev pokrova in vsakodnevno čiščenje mikro USB porta je predrzno. USB je odporen na vodo, ni pa odporen na snovi, ki jih vsebuje znoj. Lahko temeljito splahuješ vsakodnevno in sušiš, realno gledano vsega ne moreš izplahniti in očistiti, ker je zadeva premajhna (slabo dostopna) in bo v kratkem času zaradi določenih ostankov znoja oksidirala.
 ogi
#342789
No ravno tako hudo kot ti predstavljas te stvari pri M400 spet ni. Zena ga ima ze kar nekaj casa, pa vse dela brez problemov, in to brez "vsakodnevnega ciscenja USB porta"... no ce smo posteni, ga do sedaj ni ocistila se niti enkrat, pa ga uporablja bolj kot ne vsak dan (plus kot normalno uro). Mogoce ima samo sreco, ampak potem sva kot kaze hudo srecna druzina, ker navkljub vsem problemom obema brez tezav deluje tudi BT sinhronizacija... tako na njenem m400 kot na mojem v800. Pac se ne ukvarjam s tem, kaj mi napise na ekranu ure po koncu sinhronizacije ampak me zanima zgolj tisto, kar je po koncu sinhronizacije videti na Flowu... in do sedaj mi v tem casu kar obstaja aplikacija za Android na v800 ni "unicilo" se niti enega samega workouta, preneseni pa so bili pa vsi.
Uporabniški avatar
 danijel.hajdinjak
#342791
Meni je FR620 nameril na LM 42,3km - se mi zdi dovolj natančno? Glede na osnovno odstopanje kot ga dopušča GPS 100% itak ne more zadeti...

LP
Uporabniški avatar
 zajc
#342795
danijel.hajdinjak napisal/-a:Meni je FR620 nameril na LM 42,3km - se mi zdi dovolj natančno? Glede na osnovno odstopanje kot ga dopušča GPS 100% itak ne more zadeti...

Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.
 spela*
#342797
tilen007 napisal/-a:Sam tečem po stadionu z 200m progo. Šprintam pa cel krog. Zdaj kako hitro (v smislu m/s ali kako to misliš?) morda ni tako pomembno (bi bilo pa zanimivo vedet :) ), bolj pač to, koliko potrebujem za en krog. Bi foot pod prišel v mojem primeru v poštev?
Me pa tudi zanima kaj morda bolj konkretno priporočate? Sedaj sem imel v mislih Garmin Forerunner 220, ki jo v petek dobim tudi na probo. :)
Nazadnje spremenil spela*, dne 29 Okt 2015, 09:16, skupaj popravljeno 1 krat.
 spela*
#342798
Katero uro naj pa jaz kupim? Po stadionu tečem kilometrske kroge, imam sicer štoparico, ampak ne zna izračunati tempa (koliko je to minut na kilometer) in hitrosti (v kilometrih na uro)?

Blondinka
Uporabniški avatar
 danijel.hajdinjak
#342806
zajc napisal/-a:
danijel.hajdinjak napisal/-a:Meni je FR620 nameril na LM 42,3km - se mi zdi dovolj natančno? Glede na osnovno odstopanje kot ga dopušča GPS 100% itak ne more zadeti...

Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.


To je pa skrivnost! No hec :)

Glede na uro:
Povprečna dolžina koraka: 1,43 m
Če je ta podatek točen pol cca 29500 korakov?

Povprečno zaveslajev je pa 185 :) (to je za obe nogi)
Če upoštevam gleda na zavesljaje na minuto in dam to na čas trajanja maratona dobim kar neke druge cifre, tako da ne vem čist točno :D
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342808
Seveda, če množiš zaveslaje/min * dolžina koraka, namesto korake/min * dolžina koraka :D .

Hecam se. Ne vem zakaj ne popravijo to smešno napako.
Uporabniški avatar
 danijel.hajdinjak
#342809
StaraKost napisal/-a:Seveda, če množiš zaveslaje/min * dolžina koraka, namesto korake/min * dolžina koraka :D .

Hecam se. Ne vem zakaj ne popravijo to smešno napako.


Ne samo zaveslaji ni problem, vem da je treba deliti z 2, samo še vedno ne štima :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#342826
zajc napisal/-a:Danijel, malo iz konteksta. Ali si slučajno meril tudi število korakov? Kenijci naj bi jih naredili 30.000, navadni smrtniki pa 45.000. Zanima me koliko jih imaš ti.


Skoraj, da je nemogoče teči s korakom krajšim od enega metra.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA