Moderator: ziga

 carpinus
#185490
kot vidim je Luzr zelo podkovan na področju kolesarstva. Naj povem da kolesa ne mislim kupovati v Hervisu ali Intersport, ampak v manjših kolesarskih centrih oz. trgovinah, ki se ukvarjajo samo s kolesarstvom. Naj pa še povem, da se na razdalji 8 km cena kolesa za gotovino razlikuje za cca 150 €.
Uporabniški avatar
 pementos
#185530
@luzr hvala za info ampak ta posel dobro pozan (obvladam pa ne), ker že dvajset let kolesarim in dobro vem zakaj se gre. Vem, da velike trgovine dobijo boljše cene od manjših ampak razlika ni samo v to. Velike trgovine sestavljajo kolesa za ljudi, ki se ukvarjajo manj resno s kolesaranjem in ki zaradi tega niso toliko zahtevni. Oni to dobro vedo. Če pogledaš kakšne komponente imajo ta kolesa boš videl, da je mešanica vsega in verjemi mi, da se da veliko šparat. Na primer, kaseta od Campagnolo Recorda stane čez 300€, Centauro stane šte trikrat manj. Kjub temu, v brošuri piše Campagnolo Record. In tako z vsemi komponentami. Verjemi me, niso samo marže. Resni kolesari ne kupujejo koles na Hervisu. Tega ti jaz zagotovim.
 tererilak
#344537
Kupujem prvo cestno kolo, torej bil sem pri čerinu v BTC

O kolesih vem samo to kar mi je povedu prijazni prodajalec tam

70kg, 176cm

Budget:1000-1400 +300 za ostalo opremo

Prodajalec mi je predlagu 3 kolesa

-scott speedster 20, aluminij,105 shimano 1199 evr -20%popust
-cube attain gtc,carbon,105 shimano 1499 evr -5% popust
-pinarello neor,carbon/aluminij,105 tiagra shimano 1299evr -5%popust

Prodajalec je priporočal scotta ali pinarello

Torej zanimajo me mnenja, mogoče še kakšno kolo v tem rangu, kakšno trgovino ki bi jo blo vredno obiskat

Poleg čerina sm biu še v Bauerjo, je pa prodajalec naredu precej slab vtis
Tko da če kdorkoli ve karkoli uporabnega se mu zahvaljujem
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#344538
tererilak napisal/-a:Kupujem prvo cestno kolo, torej bil sem pri čerinu v BTC

O kolesih vem samo to kar mi je povedu prijazni prodajalec tam

70kg, 176cm

Budget:1000-1400 +300 za ostalo opremo

Prodajalec mi je predlagu 3 kolesa

-scott speedster 20, aluminij,105 shimano 1199 evr -20%popust
-cube attain gtc,carbon,105 shimano 1499 evr -5% popust
-pinarello neor,carbon/aluminij,105 tiagra shimano 1299evr -5%popust

Prodajalec je priporočal scotta ali pinarello

Torej zanimajo me mnenja, mogoče še kakšno kolo v tem rangu, kakšno trgovino ki bi jo blo vredno obiskat

Poleg čerina sm biu še v Bauerjo, je pa prodajalec naredu precej slab vtis
Tko da če kdorkoli ve karkoli uporabnega se mu zahvaljujem


Na tem forumu nismo ravno kolesar friki. Kot zelo rekreativni triatlonec pa mislim, da je za prvo specialko primernejši predvsem aluminijski okvir. Torej prvi od treh navedenih Scott, ki ima tudi največji popust. je pa kar še nekaj trgovin pa tudi ponudbe na spletnih straneh. Pa pazi, da kupiš pravo velikost. To je najpiomembneje.
 spela*
#344541
raziskovalec napisal/-a:Na tem forumu nismo ravno kolesar friki. Kot zelo rekreativni triatlonec pa mislim, da je za prvo specialko primernejši predvsem aluminijski okvir. Torej prvi od treh navedenih Scott, ki ima tudi največji popust. je pa kar še nekaj trgovin pa tudi ponudbe na spletnih straneh. Pa pazi, da kupiš pravo velikost. To je najpiomembneje.



Se povsem strinjam. Razlike med aluminijastim in ogljikovim okvirjem danes niso tako velike (sploh mi je pa smešno videti, kako nekateri pri kolesu gledajo na vsak gram, ko pa ima človekova oziroma kolesarjeva masa ponavadi precej večji vpliv ...).
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#344555
Za tak denar raje vzemi boljšo opremo - Shimano Ultegra. Ne bo ti žal, sploh če misliš imeti kolo za daljše obdobje. Glej kolesa letnik 2015, ki so po večini precej znižana.

Recimo kaj takšnega

http://www.11-11.si/kolesarstvo/kolesa/ ... l-1-0-2015

Pa teh dveh trgovin se izogibaj, ker so med najdražjimi. Sploh Bauerja. Poglej raje v trgovine Etreme Vital, Sport 11/11, Veb Company, Free Style. Vse imajo izpostave v LJ. Sport 11/11 je pa v Šenčurju. Jih priporočam, ker so zelo prijazni in strokovni. Vse imajo tudi online trgovine in lahko tam pogledaš ponudbo.
 stari bor
#344557
Poglej si spletno stran Canyon koles.Izključno spletna prodaja,zelo kakovostna kolesa za ugodno ceno.Ultegra oprema na alu okvirjih do 1.200 evrov.Preizkušeno zanesljiv in kakovosten nakup.Sam čakam,da bodo začeli na "cenejše"modele vgrajevati disk zavore.Z leti je pač prišel strah pred strmejšimi spusti,tako,da visim večino spusta na zavorah.Z običajnimi zavorami mi je že razneslo prednjo zračnico zaradi silne toplote obročnika,povzročene s stalnim stiskanjem zavor.Če slučajno poznaš spust iz Vrabč(nisem bil pri Artuju Šternu :wink: )v Podnanos,ti bo jasno zakaj.Sicer pa ga z novim kolesom napadi.Gor in dol :driver:
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#344563
Nakup preko spleta, kakor je zgoraj omenjeno, ti ne priporočam, ker si začetnik. Lepo pojdi v omenjene trgovine in sprobaj interesantna kolesa na licu mesta. Namreč, zelo pomembno je, kako se na kolesu dejansko počutiš. Zato je potrebno kolo malo potestirati. Seveda si prej oglej ponudbo na spletni strani posamezne trgovine.

Še par nasvetov.

- Torej za ta budget obvezno Ultegra oprema
- Pazi, da ti bo velikost okvirja povsem odgovarjala
- Vprašaj za ekstra popust pri nakupu ostale dodatne opreme, ki jo imaš namen nabaviti
- Garancija (ne samo na okvir, ampak na celotno kolo)
- Poglej tudi, če trgovina nudi kakšno dodatno ugodnost. Recimo nekatere nudijo prvi redni servis znotraj enega leta brezplačno.
Uporabniški avatar
 matej712
#344578
stari bor napisal/-a:Poglej si spletno stran Canyon koles.

Se strinjam. Daleč najboljše razmerje cena/kvaliteta. Pred 4 leti sem nabavil ALU specialko z ultegra opremo za 1100€ (cena brez pedal in nosilcev za bidon). Canyon je tudi opremljevalec vsaj dveh Pro tour ekip.
 hagar
#354707
Pozdravljeni....sem pred nakupom cestnega kolesa, ker z gorskim kolesom letno prevozim cca 3000 km, naceloma asfalt in makadam, sem si zazelel preizkusiti tudi cestno kolo.

Zanima me kolo FUJI altamira 1.1 letnik 2016 z opremo ultegra.

Ce se kdo spozna me samo zanima ali gre za dirkalno ali udobno " potovalno " kolo..... prodajalec je rekel, da gre za nekaksno mesanico.

Hvala za odgovore

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA