Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#344925
Trenutno je zrak v Sloveniji v katastrofalnem stanju predvsem v mestih. Mejna vrednost je 25 delcev v Celju so letos že namerili čez 100 delcev. Zanima me če že kdo teče z masko. Morda se sliši smešno ampak taka je očitno naša prihodnost :( . Sam živim na podeželju kjer se čez dan še nekako da živeti zvečer pa te prav duši samo če greš ven.

No malo sem pobrskal po spletu in našel nekaj
http://www.ebay.com/itm/Cycling-Face-Ma ... SwUdlWb47C

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh stvareh ?
#344929
V Celju je žal v splošnem najbolj slab zrak v SLO. In to so že pred destletji leti ugotovili, v želji, da bi sprejeli kake ukrepe in jih izvrševali za izboljšanje. No, pa niso.

Drugače pa ja, že pred časom so bila opozorila, da naj ljudje popoldan, ko je najsvišja koncentracija ostajajo v hišah.

Ampak še vseeno niso vrednosti tako visoke, da bi sprejemali ukrepe (omejitev prometa, proizvodnje...)
#344931
To sem že večkrat razmišljal, da je v času visokih koncentracij bolj zdravo ostati doma kot teči. Tek sam po sebi je seveda zdrav, a ne vedno in v vsakršnih pogojih. Pri teku globlje dihamo in tako zajamemo še bistveno več strupov kot bi jih sicer. To samo kot mnenje, sicer imam zaenkrat še privilegij, da se mi s tem ni treba ukvarjati.

LP, vencelj
#344932
In še drugo mnenje: tudi če je mrzlo in zrak čist, mi na misel ne pride, da bi nosil masko. Tam spodaj se potem samo kuhaš. Vendar: ko prideš domov, pod nobenim pogojem ne pij toplega čaja. Grlo se je navadilo na mrzel zrak in s toplim napitkom ne more biti drugače, kot da fašeš vnetje :!: Ne bi smel, pa vendarle: najboljši bo preventivni šnopček :!: :wink:

LP, vencelj
#344937
vencelj napisal/-a:In še drugo mnenje: tudi če je mrzlo in zrak čist, mi na misel ne pride, da bi nosil masko. Tam spodaj se potem samo kuhaš. Vendar: ko prideš domov, pod nobenim pogojem ne pij toplega čaja. Grlo se je navadilo na mrzel zrak in s toplim napitkom ne more biti drugače, kot da fašeš vnetje :!: Ne bi smel, pa vendarle: najboljši bo preventivni šnopček :!: :wink:

LP, vencelj

Se strinjam Vencelj. Pozimi ko prideš nazaj z teka je treba vse skupaj razkužiti. Pa če se strinjate ali pa ne.
#344938
Ne vem sicer koliko "filtrira" onesnažen zrak, ampak jaz vedno ko je temperatura pod -2 pri teku/hitri hoju uporabljam trak buff, ki si ga dam čez nos in usta, saj le-tako ne diham mrzlega zraka. Jaz to prakticiram vesčas, tudi na kolesu ob nekoliko višjih temperaturah in mi je super. Sicer je stvar osebnega okusa, ampak meni je veliko bolje dihati "ogret" zrak preko buffa, kot pa dihati na "škrge " pri kakšnih -7 kot so temperature po okoliških hribih v zadnjem času 8)
#344939
Pa meni pa nos skoz nekaj curlja. Pomladi zarad trav in blage alergije, pozimi zradi "mraza", na katerega imam tudi bojda alergijo. Skoz z robci nekaj šarim, ni variante da si še nos pokrijem. Preizkusila-obupala. :roll:
#344941
pajo napisal/-a:
vencelj napisal/-a:In še drugo mnenje: tudi če je mrzlo in zrak čist, mi na misel ne pride, da bi nosil masko. Tam spodaj se potem samo kuhaš. Vendar: ko prideš domov, pod nobenim pogojem ne pij toplega čaja. Grlo se je navadilo na mrzel zrak in s toplim napitkom ne more biti drugače, kot da fašeš vnetje :!: Ne bi smel, pa vendarle: najboljši bo preventivni šnopček :!: :wink:

LP, vencelj

Se strinjam Vencelj. Pozimi ko prideš nazaj z teka je treba vse skupaj razkužiti. Pa če se strinjate ali pa ne.

Verjameš ali ne, ko sem še pil ta kratke, tako za zdravje, ampak res samo za zdravje, sem bil večkrat bolan, kot pa zdaj, ko jih ne pijem.
#344946
Ni dolgo nazaj sva s kolegom med tekom srečala nekoga s takšno črno masko in v črnih oblačilih. Bil je kot ninja iz filmov in nama kar malo smešen, čeprav bi se ga morda kdo drug ustrašil.

Jaz osebno nikoli nimam čez usta ne šala, ne buffa in ne maske ne glede na temperaturo. Nos itak deluje kot mini pečka in se zato zrak do pljuč že ogreje.

Ne vem sicer kako je v Celju z onesnaženostjo, mislim pa, da celotna Slovenija še ni problematična glede tega v primerjavi z drugimi večjimi mesti.

Če je zelo mraz in čutite, da je zrak zelo onesnažen raje ostanite doma.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA