Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#344949
vencelj napisal/-a:To sem že večkrat razmišljal, da je v času visokih koncentracij bolj zdravo ostati doma kot teči. Tek sam po sebi je seveda zdrav, a ne vedno in v vsakršnih pogojih. Pri teku globlje dihamo in tako zajamemo še bistveno več strupov kot bi jih sicer. To samo kot mnenje, sicer imam zaenkrat še privilegij, da se mi s tem ni treba ukvarjati.

LP, vencelj



Tudi moje mnenje.
#344954
Največji problem je ob prometnih cestah in v strnjenih naseljih (tudi v vaseh - kurišča na trda goriva). Če greš malo bolj v naravo (polje ali gozd) in če je kotlina vsaj malo prevetrena, se nam verjetno ni bati kaj hujšega. Zna biti pa težava ob inverziji, ko se v dolini poleg mraza nabira še smog.
#345101
vencelj napisal/-a:To sem že večkrat razmišljal, da je v času visokih koncentracij bolj zdravo ostati doma kot teči. Tek sam po sebi je seveda zdrav, a ne vedno in v vsakršnih pogojih. Pri teku globlje dihamo in tako zajamemo še bistveno več strupov kot bi jih sicer.


Še bolj zdravo pa se je umakniti iz mesta v naravo, sedaj je popoldne dan že vsaj za eno uro daljši. Sonce, zrak, svoboda... :juhuhu:
#345122
Če kaj, potem jaz maske ne prenesem.
Kupil sem jo pred slabimi 10 leti in je še nova (minus 10 minut) :-)
nikdar si bufa ne potegnem čez usta, si ga pa čez čelo, ušesa, drugega odspodaj gor na brado in čeljust.
#345152
Jaz jo letos prvič uporabljam zaradi poškodbe grla in ne zaradi onesnaženosti zraka. Ko se jo navadiš je čisto OK. Sem pa imel od začetka res probleme preden sem se jo navadil.
#345153
sandiS napisal/-a:Jaz jo letos prvič uporabljam zaradi poškodbe grla in ne zaradi onesnaženosti zraka. Ko se jo navadiš je čisto OK. Sem pa imel od začetka res probleme preden sem se jo navadil.


A sem potem tebe zadnjič srečala po temi teči proti Kresnicam?? Ko črni ninja. :lol:
#345154
sandiS napisal/-a:Jaz jo letos prvič uporabljam zaradi poškodbe grla in ne zaradi onesnaženosti zraka. Ko se jo navadiš je čisto OK. Sem pa imel od začetka res probleme preden sem se jo navadil.


Kakšno masko uporabljaš? Jaz bi bil tudi ninja :D
#345156
Eto, raje sploh ne grem kot pa s tistim strašilom na glavi.
Ali vas veliko stane, da se zapeljete nekam na svež zrak? Saj sploh ni treba daleč. :juhuhu:
Nekateri na svežem zraku prav hitro prižgejo cigaret, da jim ne bi škodilo preveč svežega. Ravnotežje pač... :|

LP, vencelj
#345172
ZdravkoC pamet nuca
ko se na sonce zavali
da ne bi bil pečena štruca
se s pivom ohladi ........... (ukradeno od soka Pingo)

ZdravkeC tudi pamet nuca
ko trdi delec v nos dobi
da se z masko ne zaduši
raje pri peči sedi :-)
#345178
vencelj napisal/-a:Eto, raje sploh ne grem kot pa s tistim strašilom na glavi.
Ali vas veliko stane, da se zapeljete nekam na svež zrak? Saj sploh ni treba daleč. :juhuhu:
Nekateri na svežem zraku prav hitro prižgejo cigaret, da jim ne bi škodilo preveč svežega. Ravnotežje pač... :|

LP, vencelj


Khm khm Zapelje? S tem lepo pripomoreš k še večji onesnaženosti. Z dizlašem in starimi avto pa sploh.

Za male otroke, pljučne bolnike, srčne bolnike, so trenutne razmere škodljive. Za vse ostale zdrave-pa tudi niso blagodejne. In navadni buf ne zadosti pri aerosolu. Rabli bi padavine. Glede na to, da je januar-sneg! Predvsem se odsvetujejo fizični napori zunaj.
#345196
čara napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Eto, raje sploh ne grem kot pa s tistim strašilom na glavi.
Ali vas veliko stane, da se zapeljete nekam na svež zrak? Saj sploh ni treba daleč. :juhuhu:
Nekateri na svežem zraku prav hitro prižgejo cigaret, da jim ne bi škodilo preveč svežega. Ravnotežje pač... :|

LP, vencelj


Khm khm Zapelje? S tem lepo pripomoreš k še večji onesnaženosti. Z dizlašem in starimi avto pa sploh.

Za male otroke, pljučne bolnike, srčne bolnike, so trenutne razmere škodljive. Za vse ostale zdrave-pa tudi niso blagodejne. In navadni buf ne zadosti pri aerosolu. Rabli bi padavine. Glede na to, da je januar-sneg! Predvsem se odsvetujejo fizični napori zunaj.



Zapelješ se lahko tudi s kolesom :laola :D :argue:
#345199
cgorazd napisal/-a:
čara napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Eto, raje sploh ne grem kot pa s tistim strašilom na glavi.
Ali vas veliko stane, da se zapeljete nekam na svež zrak? Saj sploh ni treba daleč. :juhuhu:
Nekateri na svežem zraku prav hitro prižgejo cigaret, da jim ne bi škodilo preveč svežega. Ravnotežje pač... :|

LP, vencelj


Khm khm Zapelje? S tem lepo pripomoreš k še večji onesnaženosti. Z dizlašem in starimi avto pa sploh.

Za male otroke, pljučne bolnike, srčne bolnike, so trenutne razmere škodljive. Za vse ostale zdrave-pa tudi niso blagodejne. In navadni buf ne zadosti pri aerosolu. Rabli bi padavine. Glede na to, da je januar-sneg! Predvsem se odsvetujejo fizični napori zunaj.



Zapelješ se lahko tudi s kolesom :laola :D :argue:


Ampak vdihavaš PM10.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA