prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Ata smrk
#347017
Pozdravljeni,
letos sem se začel ukvarjat s trekingi in bi potreboval nek tekaški ruzak, ki ima vrečko za vodo(potem samo po neki cevki piješ) ob enem pa bi imel dovolj prostora za 1-2kosa oblačila...
Zanimajo me ruzaki do 35€

Hvala
Uporabniški avatar
 vencelj
#347022
:roll: :roll:
Če mene vprašaš: težka bo :!:
Zakaj :?: Če hočeš kupiti res uporaben tekaški nahrbtnik, kar pomeni, da imaš s sabo dovolj tekočine, nekaj cunj za preoblečt, morda kakšno tablico, prostor za osnovne stvari (ključi, telefon...), poleg tega pa se te ruzak med tekom drži, ne pa da opleta po svoje, torej mora imeti trakove za pripenjanje...itd., potem 35 € ne bo dovolj.
Če ti je vseeno, kako se nosi oz. če ti je vseeno, da te med uporabo s svojim opletanjem stalno obvešča, da je "tam nekje" in se nasploh obnaša kot motnja, je pa v končni fazi vseeno, če vse skupaj zbašeš v eno plastično vrečko...ali pas z bidonom...
Slednjega sem včasih kar dosti uporabljal, osnovne stvari sem lahko pospravil, po potrebi pol litra tekočine...

LP, vencelj
 bod
#347024
Takega, ki ustreza tvojemu opisu, sem dobil pred letom in pol za cca. 50 €. Cenejši so bili vsi brez vrečke za vodo, večinoma pa tudi brez paščkov.

Če bi res rad ostal pod 35 €, lahko pri "Kitajcih" (aliexpress, dx.com ...) kupiš ločen meh za vodo (water bag oz. hydration bladder) za cca. 10 € (vključno s poštnino), ga daš v nek poceni ruzak in sam pritrdiš cevko na naramnico. Udobje pri teku bo seveda trpelo napram "celoviti" rešitvi. Pa seveda ne moreš predhodno preizkusiti.

Recimo:
http://www.dx.com/p/aotu-at6901-climbin ... ack-346442
in
http://www.dx.com/p/aotu-outdoor-sports ... -2l-428457

(naroči ločeno da ne bo DDVja)
Uporabniški avatar
 majcka
#347060
klemen83 napisal/-a:zanimiva trgovina :) kje v Lj pa se nahaja?



od 16.4 bo v Ljubljani. Ne vem pa za točno pozicijo.

Sicer pa je še na Miljah in v Zagrebu.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#347071
Če kje pri tekaški opremi, se prav pri nahrbtnikih vidi razlika med običajnimi za nekaj deset EUR in tistimi veliko dražjimi. OK, nekaj seveda doplačaš znamko, in na prvi pogled ni nekih hudih razlik, a že po par tekih vidiš, da je občutna razlika pravzaprav v podrobnostih. Če odštejem kvaliteto materialov in izdelave ter težo, so tukaj vsaj še naslednje stvari, ki so za tekaški nahrbtnik pomembne. Stabilnost med tekom pri različnih pogojih, nastavljivost (večina boljših pride v več velikostih), količina-praktičnost-dostopnost vseh žepov, dostopnost-higiena-stabilnost meha/bidonov, udobnost tudi po večurnih seansah...itd

To govorim za resno uporabo. Za občasno, nezahtevno uporabo, bo tudi tisti za nekaj deset EUR zadostoval. :D Vseeno bi priporočal vsaj tega zgoraj omenjenega Kalenji, ki sem ga imel priliko sprobati in je za ta denar zelo soliden. Tistih noname kitajskih bi se pa izognil v širokem loku. Sploh meh je videti obupen. Majhna odprtina, je sploh certificiran brez škodljivih primesi? Za enak denar dobiš tega Kalenji...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA