Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Lopovck
#353135
Zdravo!

Spet me je prijelo, da bi tekel, naredil nekaj zase.

Želja in cilj je preteči cooperja v manj kot 12min. Cilj bi si dal na 10min.

Trenutno ga odtečem cca 14min.

Zanima me, kaj je najboljši trening za pridobivanje na kondiciji in posledično zniževanje časa? Kolikokrat na teden, kaksni treningi, prehrana ipd.

Res bi bil vesel, ce bi se kdo javil in da sproti ocenjujemo napredek.

Časa imam do sredine aprila.

Hvala vsem v naprej
Uporabniški avatar
 majcka
#353138
Lopovck napisal/-a:Zdravo!

Spet me je prijelo, da bi tekel, naredil nekaj zase.

Želja in cilj je preteči cooperja v manj kot 12min. Cilj bi si dal na 10min.

Trenutno ga odtečem cca 14min.

Zanima me, kaj je najboljši trening za pridobivanje na kondiciji in posledično zniževanje časa? Kolikokrat na teden, kaksni treningi, prehrana ipd.

Res bi bil vesel, ce bi se kdo javil in da sproti ocenjujemo napredek.

Časa imam do sredine aprila.

Hvala vsem v naprej


Ammm. Zgleda, da sem blont. Tole mi nekak ne gre čist skupaj:

Spet me je prijelo...naredil nekaj zase...časa imam do aprila.

Vse vmesne informacije sem zanemarila, ker se mi trenutno zdijo nepotrebne. Ker, če delaš nekaj zase, potem se ti ne mudi do aprila, če imaš pa rok do aprila, pa pomeni, da te nekaj preganja in to ni ravno delo zase.

Ne vem kdo si in nočem te sodit. Vendar....če bi res rad naredil nekaj zase, si vzemi čas zase in uživaj v tem, kar zase delaš. Pa srečno.
 Lopovck
#353141
majcka napisal/-a:
Lopovck napisal/-a:Zdravo!

Spet me je prijelo, da bi tekel, naredil nekaj zase.

Želja in cilj je preteči cooperja v manj kot 12min. Cilj bi si dal na 10min.

Trenutno ga odtečem cca 14min.

Zanima me, kaj je najboljši trening za pridobivanje na kondiciji in posledično zniževanje časa? Kolikokrat na teden, kaksni treningi, prehrana ipd.

Res bi bil vesel, ce bi se kdo javil in da sproti ocenjujemo napredek.

Časa imam do sredine aprila.

Hvala vsem v naprej


Ammm. Zgleda, da sem blont. Tole mi nekak ne gre čist skupaj:

Spet me je prijelo...naredil nekaj zase...časa imam do aprila.

Vse vmesne informacije sem zanemarila, ker se mi trenutno zdijo nepotrebne. Ker, če delaš nekaj zase, potem se ti ne mudi do aprila, če imaš pa rok do aprila, pa pomeni, da te nekaj preganja in to ni ravno delo zase.

Ne vem kdo si in nočem te sodit. Vendar....če bi res rad naredil nekaj zase, si vzemi čas zase in uživaj v tem, kar zase delaš. Pa srečno.

Ce ne mislis pomagat potem naredi obvoz.
Uporabniški avatar
 vencelj
#353144
Lopovck, s temle tvojim načinom nas malce begaš. Razen podatka, da cooperja trenutno pretečeš v cca 14 minutah, ne vemo nič o tvoji splošni kondiciji in o osnovah, na katerih hočeš postaviti željeni rezultat. Kaj si počel oz. koliko si migal v zadnjih mesecih :?: Po zapisanem sicer predvidevam, da je odgovor "malo ali nič" in da je 14 minut rezultat "direktno s kavča". Če je temu tako, imaš s pridnim delom vsekakor možnost za dokaj hiter napredek...ali pa s pretiravanjem do poškodbe.
Pri tebi na podlagi podanih informacij ne moremo ugotoviti niti tega, ali bi te morda lahko uvrstili med tekaške začetnike. Za razliko od izkušenih tekačev, pri katerih je stvar jasna: najprej nabiranje baze s počasnimi dolgimi teki, nato dodajanje treningov za hitrost (intervali, tempo teki itd.), se pri začetnikih začne s počasnimi teki v kombinaciji s hojo, v izogib poškodbam pa je pri vseh tekačih najbolj pomembna postopnost.
Ti iz nam nekega neznanega razloga pišeš, da imaš časa do sredine aprila in da tokrat gre na vse ali nič. Časa imaš torej dva meseca in pol, možnosti za "vse" pa zagotovo več s postopnostjo kot z rinjenjem z glavo skozi zid. Bližnjic ni, na čudeže bo treba še malo počakati... Torej ostane delo in to delo z glavo, po pameti.
Programa ne bom pisal, povem le, da ima trening teka številne sestavine, ki jih moramo tekači (oz. pri tekmovalcih trenerji) sestaviti v celoto, ki bo pripeljala do kar najboljših rezultatov. Tekme pokažejo, ali je bil "šmorn" pravi ali pa smo nekaj delali narobe. Potem sledi vprašanje, kje smo ga biksali, katere so naše pomanjkljivosti, kaj moramo spremeniti, popraviti, izboljšati... Dober tekač se ne izgradi v dveh mesecih.
Na spodnji povezavi boš našel sestavine, začni čimprej z delom, ne čakaj oz. ne zanašaj se na druge.
http://www.atletski-klub-radece.si/inde ... aj-trening

Še vprašanje: kdaj si nazadnje imel takle "napad" teka :?: Da ne brskam za nazaj...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 majcka
#353147
Lopovck napisal/-a:Ce ne mislis pomagat potem naredi obvoz.


Če boš kdaj utegnil dejansko predelat, kaj sem ti napisala, boš ugotovil, da je bil namen pomagat. Naredi, kakor te je volja, jaz grem pa tačas na obvoznico.
 tekač18
#353160
Nisi napisal koliko si star in kakšno službo imaš. Ta tvoja potreba po nasvetu, da tečeš cooperja okrog 10 min ( malo pod ali malo nad ) mi diši, da se pripravljaš na kakšno testiranje kjer moreš doseči določen čas. Sicer sta ti Majcka in Vencelj dala odgovore in jih upoštevaj ker se boš res poškodoval in potem adijo cooperjev test.
lp
Uporabniški avatar
 RoKo
#353165
Nekaj časa nazaj ne nekdo :?: spraševal, kako uspešno prestati Cooperjev test na sprejemnih za policijo. Takrat mu ni uspelo. Slučajno je ravno sedaj nov razpis za sprejem v policijo :D . Morda pogledaš objave cca pol leta nazaj in najdeš potrebne odgovore. če jih že nisi prebral. Pa srečno.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA