prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 Loni
#356621
Trenutno premorem La Sportivo ultra raptor (težje in spredaj utrjene, ravno za moje terene), Dynafit pantero z vibram podplatom in Salomon Speedcross. Nikoli z gtx membrano.
#356637
Evo, vceraj prvic laufal z novimi supergami. Iz urha na orle in nazaj.

Presenetljivo dobro grabijo na zemlji oz.rahlem blatu in makadamu, sem pricakoval slabse. Noga se je lepo pocutila v copatu. So pa res vroce, še zame, ki sem med bolj zmrznjenimi☺. Ampak to mi je vsec, nimam filinga , da ne bi noga nic dihala.

Na asfaltu pa itak ne tecem.

Seveda so to moja laicna opazanja, oziroma pokazatelj, da so stare superge res ze zdavnaj oddelale svoje☺.

Skratka, zadovoljen z nakupom in predvsem upam ,da se bom veckrat spravil tect, tudi zato , ker so mi preprosto vsec te superge☺
#356640
Zdravo ,jst sem tut dokaj svez sele eno leto od kar tecem insicer tako trail kot cesto in sem sprobal cel kup copatov za oboje od Adidas,Brooks,Salomon,Hoka,Altra in sem najbolj zadovoljen s S lab Salomon sense ultra,Kandia je za mene bolj pohodniski copat kot nek trail ,ok za kakne kratke je ok ,za kaj daljsega pa noge trpijo.Kar se tice gtx jst recem ne,ker naredijo copat se bolj okorn ,tezji in se slabi noga diha,zato jst uporabljan Sealskinz nepremocljive nogavice,noga diha ,so prijetni za kozo in seveda mehki in lahki.
Nazadnje spremenil WalkerStalker44, dne 04 Okt 2017, 08:31, skupaj popravljeno 1 krat.
#356642
WalkerStalker44 napisal/-a:Zdravo ,jst sem tut dokaj svez sele eno leto od kar tecem insicer tako trail kot cesto in sem sprobal cel kup copatov za oboje od Adidas,Brooks,Salomon,Hoka,Altra in sem najbolj zadovoljen s S lab Salomon sense ultra,Kandia je za mene bolj pohodniski copat kot nek trail ,ok za kakne kratke je ok ,za kaj daljsega pa noge trpijo.Kar se tice gtx jst recem ne,ker naredijo copat se bolj okorn ,tezji in se slabi noga diha,zato jst uporabljan Sealskinz nepremocljive nogavice,noga diha ,so prijetni za kozo in seveda mehki in lahki.Ce te slucajno zanima imam.Altra Lone Peak 3.0 enkrat teku v njih.5km in mi zero drop ne odg.,zdaj mi lezijo doma,st je 47,čeprav so bolj 46,ce te zanima jih dam ugodno ,lahko sam postavis razumno ceno,v Amfibiji so bili 120/130€ nevem tocno ,jst jih dam za pol cene ,če osebno prides se kaj spustim ..


Sem ze kupil superge, pa mam kr manjšo številko. Hvala vseeno:)
Uporabniški avatar
 čara
#356652
Meni so top od Inov8 Xtalon 212! Grip je fenomenalen tudi na spolzkem terenu. Edino kar je minus točka, da takoj premočijo, nimajo vodoodbojne membrane, ampak ker je grip tako dober in ker mi odlično pašejo na nogo, jim to oprostim.

Tako, da po mokrem teku grem pod tuš in stopala razvajam z masažno kopeljo s kančkom kisa (JBG 1x fašeš glivice, pa si potem pazlivejši).
#356654
Nejc1986 napisal/-a:
WalkerStalker44 napisal/-a:Zdravo ,jst sem tut dokaj svez sele eno leto od kar tecem insicer tako trail kot cesto in sem sprobal cel kup copatov za oboje od Adidas,Brooks,Salomon,Hoka,Altra in sem najbolj zadovoljen s S lab Salomon sense ultra,Kandia je za mene bolj pohodniski copat kot nek trail ,ok za kakne kratke je ok ,za kaj daljsega pa noge trpijo.Kar se tice gtx jst recem ne,ker naredijo copat se bolj okorn ,tezji in se slabi noga diha,zato jst uporabljan Sealskinz nepremocljive nogavice,noga diha ,so prijetni za kozo in seveda mehki in lahki.Ce te slucajno zanima imam.Altra Lone Peak 3.0 enkrat teku v njih.5km in mi zero drop ne odg.,zdaj mi lezijo doma,st je 47,čeprav so bolj 46,ce te zanima jih dam ugodno ,lahko sam postavis razumno ceno,v Amfibiji so bili 120/130€ nevem tocno ,jst jih dam za pol cene ,če osebno prides se kaj spustim ..


Sem ze kupil superge, pa mam kr manjšo številko. Hvala vseeno:)
se opravičujem Tekaskemu forumu in vsem ,ker sem pod razpravo ponujal,prodajal copate,sem nov in se se ne znajdem ..Upam da sprejemate opravicilo ,lp WS
 mikha
#356845
Dabes sen videl v Rossi sport v celju 3 modele S LAB znizane za 50%. Hotel nabavit s lab wings sg, pa ni bilo stevilke. UK 10.5 je bila najvecja stevilka od vseh treh modelov. Ce komu pride prav in ima sreco s stevilkami.
#358249
Bi še jaz prosil za nasvet glede copat. Sem drugače kolesar in v poznojesenskem in zimskem času tečem. Do sedaj sem večinoma tekel bolj po asfaltu, bi pa probal s kakšnimi trail teki do max. 20km. Pot bi bila nekje mešanica asfalta, makadama in gozda/travnika. Glede na zimski čas, bi bila verjetno tudi snežena podlaga.
Nekako se najbolje nagibam k Kanadiji 7 GTX, po občutku v trgovini so mi bolj sedle od običajne Kanadie. Probal sem še Speedcros 4, pa mi sploh ne sedejo, me tiščijo nekje na sredini stopala in čez nart.
Verjetno je problem pri trail copatih, da bodo noge trpele pri teku na asfaltu, ker so menda te vrste copatov manj blažene (moje laično mišljenje)? Kako je sploh teči v Kanadia GTX-u, je to res (pre)okoren copat za tek? Priporočate kakšno drugo znamko Adidasa ali pa katero drugo znamko?
#358256
Jst bi ti svetval ,da vzames Salomon speedcross gtx,ker so prav taksni copati katere si opisal ,čeprav so te Adidas tut vredu je pa "problem",da rabijo malo vec da se raztegnejo/ulezejo po tvoji nogi/stopali.Po moznosti ,ce bos naletel na Speedcrosske 3 jih raje vzemi,ker speedcross4 so malo ozji model.
Pa tudi zdaj imas kar lepe popuste v thomas sport (superge.si),pa Extreme vital in tut zelo ugodno najdes cist nove copate na Let Go,kjer si je kdo naricil preko neta in so prevelke ali premale ,ampak cene pa so vec kot ugodne.lp
#358259
Speedcross modele ti bo na asfaltu in makadamu hitro pobralo pod podplatu, če boš tekel mešan teren. Ima Salomon tudi nekaj modelov za mešan teren. Kanadia so že bolj primerni za ta namen.
Sicer je pa brezveze nekaj točno določene modele svetovati. Najbolje je, da greš v kakšno trgovino, kjer imajo malo širši nabor trail copat. Recimo Amfibija, Extreme Vital, tudi kakšen Intersport v Ljubljani so takšne. Tam sprobaš več modelov in izbereš tistega, ki ti najbolje sede na nogo in je primeren za mešan teren. Torej naj nima preveč agresivnega podpata. V račun moraš vzeti tudi razdalje, ki ji misliš preteči in svojo težo. Namreč tudi pri trail copatih imaš lažje in težje modele. Bolj in manj blažene. Z višjo in nižjo razliko peta-prsti. V glavnem nabor je zelo širok, res pa je ponudba v naših trgovinah napram tujini precej uboga, kar se tiče trail copat. Poleg Salamonovih in Adidasovih trail modelov, poglej tudi modele znamk Inov8, Icebug. Mogoče tudi Brooks Cascadia ali Saucony Peregrine, ki jih imajo običajno v Intersportovih poslovalnicah. Res pa je, da kar se tiče razmerja kvaliteta/cena, boš težko dobil boljši copat kot je Adidas Kanadia. Jaz in mnogi ostali sicer uporabljamo ta copat in smo zelo zadovoljni, res pa je, da določenim sploh ne "sede na nogo", kar je pravzaprav popolnoma normalno. Izbiro imaš, samo čas si treba vzeti in sprobati več modelov (obvezno vzemi s sabo tekaške nogavice in copate sprobaj popoldne, ko je stopalo že malo oteklo).
#358260
WalkerStalker44 napisal/-a:Jst bi ti svetval ,da vzames Salomon speedcross gtx,ker so prav taksni copati katere si opisal ,čeprav so te Adidas tut vredu je pa "problem",da rabijo malo vec da se raztegnejo/ulezejo po tvoji nogi/stopali.Po moznosti ,ce bos naletel na Speedcrosske 3 jih raje vzemi,ker speedcross4 so malo ozji model.
Pa tudi zdaj imas kar lepe popuste v thomas sport (superge.si),pa Extreme vital in tut zelo ugodno najdes cist nove copate na Let Go,kjer si je kdo naricil preko neta in so prevelke ali premale ,ampak cene pa so vec kot ugodne.lp


Speedcross 3 samo še po čudežu!!
Uporabniški avatar
 čara
#358277
Jaz imam brez GTX Inov8-xtalon 212. In samo za trail, smao za gozdno pot, malo makedama. NIČ asfalta. Ker je guma tako mehka, da jo asfalt prehitro zdela in potem bi me denarnica prehitro zabolela ( je treba vedet, da je tek pri meni samo hobi na 2. mestu, na prvem je življenski slog pesjanarja, kinologa). Kar v praksi pomeni,da se z avtom zapeljem do "proge", preobujem in odtečem.
#358297
Za tek po asfaltu uporabljam Mizuno Wave Laser 2. Mi lepo pašejo na nogo, tako da razmišljam, da bi vzel kaj od Mizuno, npr. Hayate 3 ali Daichi 2.
Kako se ta modela obneseta na mešani podlagi, torej tudi asfalt?
#358827
Evo po 5ih mesecih,cca 120 do140km na mesec, so se moji asics gel sonoma3 zaceli pocasi poslavljati.

Res pa je da so videle ogromno blata,snega in soli.

Kljub temu,da sem oktobra planiral z njimi teci zgolj obcasno,me je kr potegnilo notri ☺.

Zanimivo,ze v srednji soli ko sem obcasno tekel,so se mi zgolj asics superge trgale na narti,kjer se prepogibajo,tako na levi kot na desni strani. Z drugimi firmami teh tezav nisem imel. In tele se mi isto tocno tam trgajo.

Sicer za1x predvsem povrsinsko,vode še ne prepusca,pač luknja ratuje cedalje vecja.

Morda bodo naslednje res adidas kanadia ali pa kaj od karrimorja iz sportdirecta. Ce zdrzijo vsaj pol toliko kot te, potem bo ok.

No,raje vidim da mi razpadejo ,kot da so kot nove,ker jih nebi imel casa ali volje obuti.
#361065
Pozdravljeni, zopet se približuje slabše vreme in s tem manj bicikla zame in toliko več teka. torej: 4x tedensko po 1h, orle,golovec ipd. blati,sneg,dez. Obvezno goretex.

Lani sem imel asics gel sonomo 3gtx, težko z čimerkoli primerjam,ker so to moje prve gtx superge. Zadovoljen,ampak seveda so se po pretečeni zimi zjahale in iščem zamenjavo.

Po 1strani bi vzel iste , pač zakaj menjati nekaj s čimer sem bil zadovoljen,po drugi strani pa sem zasledil asics fuji trabuco 6gtx za 15eur več kot je gel sonoma3 gtx...

Ima kdo izkušnje s tem modelom? Predvsem kar se tiče obrabe-oprijema-vzdrzljivosti.

Sem namreč rekreativec brez kakrsnih koli tekmovalnim ambicij in ne potrebujem "predobrega"copata.

Imam 173cm in 67kg, sicer Tečem v Nike Air Pegasus , ki so mi kot ulite , lani pa sem probal za zimo tudi Adidas kanadio 7 in mi nikakor ne sede na nogo...

Torej predvsem dilema gel sonoma ali fuji trabuci?

Hvala in lep pozdrav.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA