polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 maximus
#362028
Zadnji tek letos odtečen pred par urami,tako da lahko naredim bilanco.3862 km,pretežno ravninskh se je pa pribralo kar nekaj višincev.Tekem nobenih,intervalov prav tako ne,poškodbe nobene.Lahko preštejem na prste obeh rok dneve ko nisem tekel.Skratka čista uživancija v povprečnem tempu 5 min km.Mislim ,da mi takšne kilometraže ne bo več uspelo ponoviti saj bodo dobile prednost tudi druge stvari.Pa srečnega in zdravega.
 lecko
#362029
no za primerjavo kako to zgleda pri nordijski hoji. km se je nabralo v celi sezoni prek 600, je pa to časovno več ker če tekači mate tam okoli 5 min na km je to pri nas med 7 in 8 min za km približno. Bi se dalo večkrat in več trenirat, to je bolj za vzdrževanje neke dobre forme. Npr evropska prvakinja napravi 2600 km na leto, tako da se da je še prostora za več.

pa vsem veliko zdravih km v novem letu!
 Nejc1986
#362033
Tukaj sem pravi amater v primerjavi z vami,pa vseeno... Zelo ponosen tudi na tekaški del leta 2018, ki pravi takole:

109x tekel in tekel 93h,km ne beležim.

Zame veliko.

Oktobra 2017sem začel teči kot dopolnitev kolesarjenju , na začetku mi je bilo to nujno zlo, zdaj daleč od tega. Seveda,kolo ostaja prva ljubezen,ampak... Že to, da sem se danes ob 5h zjutraj spravil teč (pa ne samo danes) mi ogromno pomeni in ja... Ponosen sam nase...

In ena izmed treh novoletnih zaobljub je bil tud pretečeni polmaraton... Sežana je padla marca , tako da imam mirno vest .

Lep pozdrav vsem in svaka čast za vsak pretečeni kilometer, pa kolikor jih že je...
Uporabniški avatar
 zz topka
#362034
Nič naj vam ne bo hudo pisat kilometrov, kao da jih je malo... letos napišeš tako številko, naslednje leto bo ta ziher višja...samo, da se miga.... :D
:clap: :clap: :clap:
Jast sem do 36. leta le kile nabirala, kilometra nisem imela pa nobenga... :D
 Nejc1986
#362035
Ne,ne,saj s ponosom napišem koliko sem pretekel. 5let nazaj sem imel 30kg več kot sedaj in nisem znal iti mimo pekarne,zdaj ne znam biti 2dni brez športa...

Tako da,tudi če jih ne bo več kot letos,naj ostane tako kot je in bo super
 spela*
#362040
Ker tek ni vse ... :wink:
... ampak je nekaj tudi plavanje, kolo, druge vrste gibanja ... :D
... in pa intelektualni izzivi in nova spoznanja ... :wink:
letos pretečenih le dobrih 1200 km.
Od tega trije maratoni in še nekaj še malo daljših tekov.
Rezultatskih rekordov ni bilo. Vsaj kar zadeva tek, ne. :)
 rio
#362041
tole je pa moja inventura. letos nič daljših tekov od 100 minut, večinoma po 35 in 45 min, dodano malo kolesarjenja in plavanja. najbolj zaljubljen pav gorski tek. no manjka še cca 3000 km nizko turažnega kolesarjena v službo in domov in nasploh je kolo moje glavno prevozno sredstvo. srečno in zdravo letos in veliko športanja
Priponke
letno2018.JPG
letno2018.JPG (200.45 KiB) Pogledano 9192 krat
 TONEK
#362043
Jaz pa plavat (skoraj) ne znam :lol: , bicikl imam brez prestav, tek po ravnem sovražim, in me 'gor drži' samo vertikala. Nabralo se jo je za dobrih 135km (kjer ne sežem Topki niti do ramen), je pa to seštevek vseh Šmarn'c, Primožev in Slivn'c, gorsko tekaških tekem, ter obiskov hribčkov in gora in številka ni nič kaj vzpodbudna, v primerjavi z letom 2009, ko sem imel samo hribovskih vzponov za 162km.
 Nejc1986
#362044
No,jaz pa 175x šel na kolo in skupaj nklepal 10290km. Okoli 520h neto kolesarjenja.

Parkrat hoja po okoliških hribih (Krim,orle,golovec), 3xsmucanje.

Fenomenalno in zdravo leto je bilo tole..
 spela*
#362046
Jaz sem bila na kolesu vsaj 400-krat. Glede na to, da je to moje prevozno sredstvo ... :) Vsak dan dvakrat. :D

Aja, pozabila omeniti: lani prvič odpeljala dolgo Franjo. ;)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA