Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 svizec
#362938
Ena taka posebna žalost veje iz njih, iskric ni, skoraj nič jih ne razveseli in četudi zaigrajo veselje in dobro voljo, se vidi, da je zaigrano.
Kot sem rekel, vse več jih je med nami in to me zelo žalosti.
Uporabniški avatar
 MatjazV
#362939
No, da ne odpiram nove teme, bi tukaj rad zapisal nekaj o tekaški kulturi - obnašanju na atletski stezi na stadionu.

Jaz se na atletsko stezo odpravim, ko grem na tekmo, največkrat pa kadar delam intervalne in tempo teke. Tisti, ki to prakticirate veste, da gre praviloma za težjo vrsto treningov, kjer je treba biti tudi skoncentriran, da loviš zastavljeni tempo/rezultat. Pogosto se zgodi, vsaj na Slovanu v Ljubljani, da se na atletski stezi odvijajo tudi druge aktivnosti, ki nimajo nobene zveze z atletiko: rolkanje, vožnja s kolesi in skiroji, brcanje žoge, sprehajanje po notranji progi in sočasno branje knjige itd.
Kadar delamo hitrejši, intervalni trening, lahko zaradi nekoga, ki nenadoma skoči predte ali te nabaše z žogo, pride do poškodbe ali pa ti spremeni ritem teka in podobno. Ko jih potem opozoriš, te nekateri upoštevajo, največkrat se pa čudijo kaj sploh hočeš. Od mladih nogometašev sem tudi že doživel, da so me poslali v P.M češ, da jim nič ne morem, ker nisem njihov trener.

Ko sem jaz začenjal s treningi na atletski stezi (takrat na stadionu za Bežigradom, ki je danes samo še podrtija), je bila ena prvih lekcij prav to, kako se obnašamo na atletskem stadionu, še posebej na notranji, prvi progi, ki je praviloma rezervirana za tiste, ki delajo hitrejše treninge, za ogrevanje in iztek pa največkrat uporabljamo zunanjo stezo ali pa rob nogometnega igrišča. Pri hitrih tekih, ko dohitevaš počasnejšega tekača, ga zaobideš, če pa jih je več ali pa tečejo vštric zavpiješ prva steza, da se umaknejo s prve proge. Seveda se sproti prilagajamo temu kakšna vadba poteka in koliko je atletov na atletskih stezah.

Da ne bom napačno razumljen nihče, ki pride vadit na atletsko stezo me ne moti, ne glede na to, ali teče/hodi hitreje ali pa počasneje. Je pa prav, da vsi upoštevamo eden drugega, tako da vsakdo lahko nemoteno opravi svoj trening oziroma aktivnost. Se mi pa zdi nesprejemljiva vožnja po atletski stezi pa tudi žoganje, še posebej takrat, ko poteka tekaški trening.

Pa dober tek, Matjaž
 spela*
#362942
svizec napisal/-a:Ena taka posebna žalost veje iz njih, iskric ni, skoraj nič jih ne razveseli in četudi zaigrajo veselje in dobro voljo, se vidi, da je zaigrano.
Kot sem rekel, vse več jih je med nami in to me zelo žalosti.


Verjemi, da pri veliko ljudeh ne opaziš, da imajo težave. Ker je v resnici le pri redkih to opazno.

MatjazV napisal/-a:
Jaz se na atletsko stezo odpravim, ko grem na tekmo, največkrat pa kadar delam intervalne in tempo teke. Tisti, ki to prakticirate veste, da gre praviloma za težjo vrsto treningov, kjer je treba biti tudi skoncentriran, da loviš zastavljeni tempo/rezultat. Pogosto se zgodi, vsaj na Slovanu v Ljubljani, da se na atletski stezi odvijajo tudi druge aktivnosti, ki nimajo nobene zveze z atletiko: rolkanje, vožnja s kolesi in skiroji, brcanje žoge, sprehajanje po notranji progi in sočasno branje knjige itd.
Kadar delamo hitrejši, intervalni trening, lahko zaradi nekoga, ki nenadoma skoči predte ali te nabaše z žogo, pride do poškodbe ali pa ti spremeni ritem teka in podobno. Ko jih potem opozoriš, te nekateri upoštevajo, največkrat se pa čudijo kaj sploh hočeš. Od mladih nogometašev sem tudi že doživel, da so me poslali v P.M češ, da jim nič ne morem, ker nisem njihov trener.


Je pa prav, da vsi upoštevamo eden drugega, tako da vsakdo lahko nemoteno opravi svoj trening oziroma aktivnost. Se mi pa zdi nesprejemljiva vožnja po atletski stezi pa tudi žoganje, še posebej takrat, ko poteka tekaški trening.


Se absolutno strinjam. Sicer že dolgo nisem tekla na stadionu, ampak ko sem, so tudi mene motili tisti, ki se z vozički ali z otroki s kolesi sprehajajo po notranji progi.
Uporabniški avatar
 svizec
#362958
spela* napisal/-a:Verjemi, da pri veliko ljudeh ne opaziš, da imajo težave. Ker je v resnici le pri redkih to opazno.


Ja, ker jih gor držijo tablete, v katere so jih prepričali akviziterji farmacevtskih produktov in v katere trdno verjamejo, da jim pomagajo.
Kdor pa je dovolj pameten in pogumen, da se jim upre, se jim pa vidi, verjemi.
Uporabniški avatar
 Taubi
#362959
Zanimivo branje :D

Ne vem zakaj se toliko ozirate na druge - ko sem na kolesu ali ko tečem, vedno pozdravim. Za to ne pričakujem nič v zameno in tudi če me ne pozdravi nazaj se z njim ne ubadam.

Sej če srečaš pravega tekača ali kolesarja in tudi če že pisano gleda bo vedno pozdravil :laola
 spela*
#362964
svizec napisal/-a:
spela* napisal/-a:Verjemi, da pri veliko ljudeh ne opaziš, da imajo težave. Ker je v resnici le pri redkih to opazno.


Ja, ker jih gor držijo tablete, v katere so jih prepričali akviziterji farmacevtskih produktov in v katere trdno verjamejo, da jim pomagajo.
Kdor pa je dovolj pameten in pogumen, da se jim upre, se jim pa vidi, verjemi.


Pa ne verjamem. Ker ni res. Ampak ne bom več o tem, ker nima smisla.
Me pa ob teh prepričanjih sploh ne čudi visoka stopnja samomorov v Sloveniji. Ker so nekateri prepričani, da je depresija očitna. In zato marsikdo ostane neopažen. Žal.
 mazerunner
#363073
Pri meni je čist odvisno kje se nahajam. Če je to neka pot, na kateri ni res gruče ljudi - recimo šmarna gora :D, potem pozdravim. Če je pozdravov preveč pa mi to vpliva na fokus in koncentracijo, posledično tudi treninv in to, da se pri teku sprostim. Sicer v drugih okoliščinah vedno pozdravljam, pri teku pa se kdaj zgodi, da sem preveč v "in the zone" in kakega spregledam :lol:

https://soldius.com/hr/
https://soldius.com/si/
Nazadnje spremenil mazerunner, dne 28 Okt 2019, 14:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 svizec
#363074
Jaz sem po novem našel krasen način, da odtečem sam s sabo: vstanem ob štirih zjutraj in grem takoj na cesto. Nikogar mi ni treba pozdravit :)
Je pa res, da moram voznikom mahat, da spustijo dolge luči, katere me popolnoma zaslepijo in nič ne vidim :)
 Urška89
#363214
Seveda sem tudi sama mnenja, da vedno ne paše pozdraviti - vsi smo kdaj in the zone, ampak če te ima človek čas premeriti, potem lahko tudi vsaj pomiga z glavo, roko, ne potrebujemo slavospevov in dolgih pozdravov. Sploh tukaj šepajo predstavnice ženskega spola - redke odzdravljajo. :roll:
Še dobro, da na maratonih vsi tečemo v isto smer, vsaj tam se ne rabimo pozdravljati. :D :lol:

Ko ste že omenjali kolesarje - sama imam s temi, ki jih srečam v gozdu, kar dobre izkušnje. :)
 Fido
#366780
Verjetno ste opazili nekultura tekačev tudi v prometu, predvsem na vaških in hribovskih cestah ter izven naselja.
Ne le da tekajo po sredi ceste tam kjer ni pločnikov temveč tudi v nesvetlečih oblačilih, tako da jih ponoči komaj opaziš, pa moraš jih povsem obvoziti, saj se za svetlobne in zvočne znake ter signale sploh ne zmenijo.
Predkratkim mi je eden od njih dobesedno skočil kot divjad s stranske ceste.
Katastrofa je to postalo, sploh pa je omenjeno opaziti predvsem na obrobju Ljubljane ter na Gorenjskem.
 ogi
#366785
Samo za informacijo, ce kdo misli odgovarjati... Fido je en tam poseben model, ki se seli po forumih (zadnje case se mu se nicka ne da spreminjati) in trola. Ko se ga ljudje navelicajo in ga ne smirglajo vec, se prestavi na drug forum. Tako da je najboljse, ce se ga ignorira ze od zacetka pa se bo prej navelical svojih izpadov deliti na tem forumu in se odpravil na naslednjega (kjer upam da vsaj mene ni :))
 Fido
#366788
Od kje ti pa to?
A ti misliš da te sem kaj čez tebe rekel?
Normalno sem povedal kaj opažam v prometu in čemu sem priča zadnja leta.
A si ti mogoče med temi nekulturnimi tekači ki ovirajo promet?
Uporabniški avatar
 husein
#366789
Ne spamej brez veze. Včeraj si se prijavil na forum in si že med najbolj aktivnimi forumaši.
Fido, Siould... a je še kakšen nov član? :bum:
 Siould
#366790
frirajdr napisal/-a:Prvotno sem bil hribovc, zato mi je bilo ne pozdravljanje na začetku čudno, sem se pa navadil. Velikokrat je šel moj pozdrav v prazno, nekaj sekund zatem je sledil moj monolog dveh, treh besednih zvez. :FO: Sedaj gledam človeka v oči in če pogleda proti meni pozdravim. Če gleda v tla, naravnost ali pa me ubije s pogledom - ne pozdravim. Tud če je huda. :lol: - 95 % uspešnost, v statistiko zajeta oba spola. Aja mogoče sem pa jaz nadležen - v 80 % po občutku jaz prvi pozdravim.


Strinjam se s tabo. Običajno sem jaz tisti, ki opazi ljudi in reče pozdrav, a zelo dražilno je vedeti, da drugi najprej ne prevzamejo pobude. :roll:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA