prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 lojze
#364508
Ure je še v garanciji tako, da bodo zamenjali brezplačno.
Tistim, kateri niste zadovoljni z delovanjem višinomera, predlgam, da se osredotočite na delovanje barometra. Je lažje dokazati, da nekaj ne dela prav. Višine so le posledica gibanja barometra.
 vinkop
#364509
jaz nisem zadovoljen z odcitavanjem visine na moji fenix 5....ce ne vsak dan, moram pa na drugi dan ponastavljati visino....zdaj ali je za to krivec barometer ne vem...
Uporabniški avatar
 lojze
#364511
vinkop napisal/-a:jaz nisem zadovoljen z odcitavanjem visine na moji fenix 5....ce ne vsak dan, moram pa na drugi dan ponastavljati visino....zdaj ali je za to krivec barometer ne vem...

fr935 in fenix5 je praktično ista ura razlika je le v ohišju.
torej nastavi na barometer, sedaj imaš verjetno samodejno.
na telefonu lahko odčitaš zračni tlak, jaz sem uporabil barometer graph ter umeri na ta tlak, višino verjetno veš. nato v sobi opazuješ kaj se dogaja. Na telefonu lahko preverjaš do kakšnih razlik prihaja.
Pri meni je nihal za 4mb že če sem uro imel na roki ali je bila na kavču, to sem opazoval cel dan. Tako najlažje opaziš kaj se dogaja , saj imaš na uri 6 urni graf. Pri meni je že po nekaj minutah po umerjanju tlak na uri padal. Ko sem to ugotovil, sem konraktiral garmin suport USA ,ki me je preusmeril na Garmin suport UK za Evropo. Od tam sem dobil navodila, kako narediš test ure, predhodni post. Na podlagi slike testa je le ta ugotovil, da je potrebno uro zamenjati ter preusmeril na Garmin servis Slovenije.
Po moje je Garmin vgradil kakšno "škatlo" defektnih senzorjev, tako, da pri nekaterih deluje v redu, pri drugih pa ne.
Uporabniški avatar
 Taubi
#364514
Tudi mojemu Garmin Fenix 5 se je zmešalo in je kazal čisto napačno višino in sem šel na servis v Šenčur. Povem kaj je narobe in mi reče malo počakaj - se sprehodi zadaj v skladišče in prinese novo uro. :laola

Po pol leta uporabe sem dobil novo, sedaj ta ima pa probleme z baterijo - po dnevu uporabe brez uporabe GPS izgubi med 20 do 30 % , prej mi je zdržala do 7 dni sedaj komaj 4.
 Regulus
#364525
Taubi a to si dobil čisto novo uro? Malo čudno se mi zdi, da bi ti baterija držala tako malo časa. :roll:

Očitno bom tudi jaz moral uro nesti v Šenčur. Sem pa opazil, da imajo zelo prijazen delovni čas :wink:
 vinkop
#364530
glede na cene teh fenixov bi morale delovati brez prask....vec kot pol ljudi ima probleme z njimi in tudi sam sem med njimi....to je pa ko mislis da si glede na ceno kupil najboljso uro na trgu.... :rol:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364534
Z višinomerjem nimam težav, poznam pa ljudi, ki jih imajo preveč za to ceno, kot jo ima Fenix3
Tudi mene jezi avtonomija, moj Fenix3 zdrži samo še do max 16 ur
 Regulus
#364592
Taubi napisal/-a:Ja ura je bila čisto nova, sej pol leta je lepo delala sedaj je pa katastrofa.

Taubi pa jo boš še enkrat zamenjal?
Uporabniški avatar
 Taubi
#364594
Ja nesel jo bom na servis - samo po Ljubljanskem maratonu :D

Samo sem odkril, da sem imel eno ozadje naloženo, ki mi je merilo vse živo in mi je to požiralo baterijo - zdej sem dal nazaj na original in spet lepo dela.
Uporabniški avatar
 lojze
#364601
vinkop napisal/-a:jaz nisem zadovoljen z odcitavanjem visine na moji fenix 5....ce ne vsak dan, moram pa na drugi dan ponastavljati visino....zdaj ali je za to krivec barometer ne vem...

dobil sem novo fr935 (Garmin zamenjal). Ob opazovanju kako se obnaša sem ugotovil, da je Garmin zamenjal način umerjanja ure. Prej je bilo, da si uro umeril in je nekam zapisalo pozicijo in višino in je ob startu aktivnosti v krgu 50 m ura jemala to višino. Sedaj pa ob vsaki aktivnosti, ko dobi satelite samodejno preračuna in ponastavi višino. Spremenjeno je tudi v navodilih za fenix 5 x na netu.
 Regulus
#364697
vinkop napisal/-a:glede na cene teh fenixov bi morale delovati brez prask....vec kot pol ljudi ima probleme z njimi in tudi sam sem med njimi....to je pa ko mislis da si glede na ceno kupil najboljso uro na trgu.... :rol:


Ja se strinajm s teboj vinkop.

Na servisu so mi rekli, da bi moral za popravilo ure plačat nekaj čez 100€ :( sedaj me pa zanima katero uro (ranga Fenix3) od drugih proizvajalcev mi priporočate, da bo delavala več kot 3 leta?
 rfireman
#364946
Pozdravljeni, imam Garmin Fenix 3 HR , merilec srčnega utripa na zapestju mi nekaj nagaja in sicer med tekom pulz kar naenkrat pade ali merjenje ven vrže, prav tako ne dosegam maximalnega pulza oziroma ga ne pokaže. Recimo tek v hrib pokaže max. 144 udarcev na minuto, glede na izkušnje vem da mora pulz biti višji. Ima kdo kakšno idejo?
Za odgovore se vnaprej zahvaljujem :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA