vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Urška89
#366339
Hvala, težave so malce manjše, a ne vem kako bo, ko bo spet kakšna daljša razdalja padla. :) Zato želim zadevo pravilno sanirati ... Tudi tebi vse dobro - javi se, ko dobiš izvide.
 Nejc1986
#366340
Hvala.... Pri meni je zdaj tako; tečem ne.... Itak sem tekel predvsem takrat,ko je bilo prehladno za kolo (sem pač predvsem kolesar), ampak v taki zimi.... Sem brez problema na kolesu, ko pa zmanjka časa, grem pa za uro ali dve hodit.

V petek naredil 90km z mtb in 2200visinci, v soboto s specialko 110km in 1400visinci.

Koleno na kolesu sodeluje, sem namenoma malo sprobal kako se bo odzivalo po malo bolj zahtevni vožnji :) . Mogoče bi me tudi po laufu nebi matralo,ampak ne upam,dokler ne grem na magnet.

Saj bo vse ok, lp :)
 Nejc1986
#366348
Urska, še 1 vprasanje.... Baje je to odvisno od ustanove do ustanove; a v MB je za magnet kolena potrebno iti cel v tunel, ali zgolj noga?

Nisem ravno najvecji ljubitelj zaprtih prostorov...
 Urška89
#366349
Ni potrebno iti v cel tunel - na nogo ti položi neko ''pokrivalo'' za koleno, uležeš se in glavo imaš v celoti izven tega tunela. :) Dobiš slušalke za dušenje zvoka, ki ga oddaja naprava (je kar glasna) - preiskava traja 15 minut. Jaz sem vmes oči imela večinoma zaprte, poskusila sem se sprostiti. :)
Uporabniški avatar
 čara
#366351
Jaz sem MRI kolena imela v MB na Lavričevi pred cca 4-5 leti, naprava je ZELO glasna. Če se prav spomim sem bila skoraj cela v tunelu ali pa je le glava molela ven, trajalo je cca 30 minut in zame je bilo zelo težko biti popolnoma pri miru.
 Nejc1986
#366352
Ja,kakor sem se pogovarjal s kolegi,je odvisno od institucije do institucije.. Tudi za isto preiskavo so razlike..

Me veseli,da mi ne bo treba cel iti v tunel.

Da je pa glasno,sem pa že pripravljen. :)
 Urška89
#366353
No, jaz sem bila danes na fizioterapiji - prepoved teka in kolesarjenja, dokler ne okrepim notranjih stegenskih mišic in jedra, sanirati je potrebno trenutno stanje ...
 Nejc1986
#366357
No,jaz jih delam že poldrugi mesec in pomagajo.

Ne vem sicer kako je pri tekačih, ampak za smučarje pa tudi za kolesarje je baje znano, da imajo/mo močne prednje stegenske in Malo manj mocne zadnje stegenske mišice. In s tem pride do možnosti da je pogačica nestabilna....
 Urška89
#366358
Priporočam se za kakšen predlog vaj. :) Ja, sploh moški imate baje te težave. Jaz osebno imam izrazito premočne stegenske zunanje, vse delam s temi, imam tudi rahlo premaknjeno pogačico.
Uporabniški avatar
 čara
#366387
Tudi pri tekačih so zadnje stegenske mišice zapostavljene.
Hamstrings workout. tudi dead lift je fajn, shoulder bridge...Ne vem če se za moške lih kaj preveč razlikuje, članek piše "za ženske". Če imaš finance se splača, da poiščeš kake trenerja, splošne priprave, difovca, da te nauči pravilno izvajat vaje in še domišljijo za vaje imajo na lagerju.
https://www.sweat.com/blogs/fitness/hamstring-exercises
 Urška89
#366394
čara napisal/-a:Tudi pri tekačih so zadnje stegenske mišice zapostavljene.
Hamstrings workout. tudi dead lift je fajn, shoulder bridge...Ne vem če se za moške lih kaj preveč razlikuje, članek piše "za ženske". Če imaš finance se splača, da poiščeš kake trenerja, splošne priprave, difovca, da te nauči pravilno izvajat vaje in še domišljijo za vaje imajo na lagerju.
https://www.sweat.com/blogs/fitness/hamstring-exercises


Hvala, vsaka vaja pride prav. :clap: Doma sicer delam sama, a vseeno sem razmišljala tudi o tem, da se odpravim h komu, ki bi me malce dodatno napotil in dobro zmatral, a brez poškodb. Kdo koga morda priporoča iz LJ?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA