polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

 mimobeg
#56258
Čist besn

Ravno s teka. Ljubljana je kot v zlatih časih, ko so vsi kurili na domač koln, ker drugega blo ni. Prvi kandelaber za silo še vidiš, drugega ne več, čez cesto komaj. Pljuča imam zakisana, pljuvat si pa ne upam, ker bi scvrl umivalnik.

Šel na net. Na strani za meščane http://www.ljubljana.si/si/mescani/okol ... fault.html izvedel, da so vse vrednosti daleč pod mejnimi, kaj šele pod kritičnimi. Torej bi lahko po mojem skromnem laičnem mnenjcu dihal s polnimi pljuči. Ja, če bi zrak prej razrezal, potem pa še podušil na majhnem ognju, bi ga morda lahko požrl.

Na strani TF res nisem prav pogosto. Rad pa tečem. Važno mi je tudi, kje in po kakšnem tečem. V takem bi težko rekel, da mi je tek v užitek, pa tudi preveč zdravo ni.

Kaj lahko naredim?

- lahko neham teč, ampak to ni opcija, vsaj zame ne
- lahko se preselim, se vozim sem v službo in vas še malo bolj zagiftam: ne, hvala?
- lahko se vozim teč (a se ne sliš to malo prfuknjeno?) drugam in vas ravno tako giftam

Lahko pa se v službo vozim z avtobusom ali pa s kolesom, namesto z avtom. Tudi tekel sem že, čas je primerljiv, samo s preoblačenjem je pri nas jeba.
Lahko znižam temperaturo v stanovanju za stopinjo ali dve, posebej tam, kjer ne rabim nujno toplega okolja (v spalnici se da pogreti tudi drugače press).
Lahko ugašam luč, kjer ni treba, da sveti, TV-ja sicer ne morem ugašat, ker ga nimam, se bo pa to zgodilo računalniku, (samo da končam), lahko zapiram vrata ...
Potrebujem pa pomoč. Še koga, ki razmišlja podobno. In bo podobno tudi ravnal. Halo ... še na zvezi?

Še to: zadnje čase kolnem forwardirane maile maile tipa: če ne boste poslali tega maila vsaj 20-tim osebam, vam bo padel klavir na glavo, jezik vam bo pomodrel in tič odpadel ...
In zdaj evo: če ne bom vsaj jaz naredil tistega malo, kar lahko,(mimogrede, stvar se splača), bom pač dihal gnil zrak še naprej.

Pa dober tek!

Primož
 kovit
#56268
mimobeg napisal/-a:Čist besn

Ravno s teka. Ljubljana je kot v zlatih časih, ko so vsi kurili na domač koln, ker drugega blo ni. Prvi kandelaber za silo še vidiš, drugega ne več, čez cesto komaj. Pljuča imam zakisana, pljuvat si pa ne upam, ker bi scvrl umivalnik.

Šel na net. Na strani za meščane http://www.ljubljana.si/si/mescani/okol ... fault.html izvedel, da so vse vrednosti daleč pod mejnimi, kaj šele pod kritičnimi. Torej bi lahko po mojem skromnem laičnem mnenjcu dihal s polnimi pljuči. Ja, če bi zrak prej razrezal, potem pa še podušil na majhnem ognju, bi ga morda lahko požrl.

Na strani TF res nisem prav pogosto. Rad pa tečem. Važno mi je tudi, kje in po kakšnem tečem. V takem bi težko rekel, da mi je tek v užitek, pa tudi preveč zdravo ni.

Kaj lahko naredim?

- lahko neham teč, ampak to ni opcija, vsaj zame ne
- lahko se preselim, se vozim sem v službo in vas še malo bolj zagiftam: ne, hvala?
- lahko se vozim teč (a se ne sliš to malo prfuknjeno?) drugam in vas ravno tako giftam

Lahko pa se v službo vozim z avtobusom ali pa s kolesom, namesto z avtom. Tudi tekel sem že, čas je primerljiv, samo s preoblačenjem je pri nas jeba.
Lahko znižam temperaturo v stanovanju za stopinjo ali dve, posebej tam, kjer ne rabim nujno toplega okolja (v spalnici se da pogreti tudi drugače press).
Lahko ugašam luč, kjer ni treba, da sveti, TV-ja sicer ne morem ugašat, ker ga nimam, se bo pa to zgodilo računalniku, (samo da končam), lahko zapiram vrata ...
Potrebujem pa pomoč. Še koga, ki razmišlja podobno. In bo podobno tudi ravnal. Halo ... še na zvezi?

Še to: zadnje čase kolnem forwardirane maile maile tipa: če ne boste poslali tega maila vsaj 20-tim osebam, vam bo padel klavir na glavo, jezik vam bo pomodrel in tič odpadel ...
In zdaj evo: če ne bom vsaj jaz naredil tistega malo, kar lahko,(mimogrede, stvar se splača), bom pač dihal gnil zrak še naprej.

Pa dober tek!

Primož


Ja maš prav, zato boš pa mogu počas preštudirat kje boš laufu v Ljubljani, medtem ko se bo iz raufnkov kadilo po odpadkih in starih cunjah in ostalih alternativnih virih energije :evil:.Pač kultura naroda.Meni ne pride na misel da bi laufu po mestu.Po mojih izkušnjah je edini konc Lj kjer se da v teh dneh preživet v teku od Viča do Kosez pa še čez Rožnik se odpravm, od Viča na Golovc(po PST) pa recimo crknem.za druge predele je pa še huje(Moste Bežigrad, Šiška).
 mojA
#56270
Se strinjam. Opažam pa, da smo ljudje vedno bolj osveščeni, a žal, pri takem onesnaženju je to kaplja v morje. In žal, je packov veliko preveč.
Sovražim ta čas, ne samo, da se dušim ko tečem (kot astmatik imam takoj več težav, zato si čez usta in nos včasih ko je zelo slab zrak namestim masko - kar tisto za -10) in fuj in fej, me gospodinje vemo, perilo sušiti zunaj je katastrofa, ker smrdi po dimu in izpuhih kot tristo hudičev. Pa ne živim v mestu ampak kar malo ven. Očitno, bomo sami sebe zadušili. Zastrupljeni smo pa tako že na pol.
Veliko užitkov pri teku. :shock:
 Nataša
#56275
ja...pogrešam kamlk :cry:
Uporabniški avatar
 vanja
#56291
Hoj, Primož, me veseli, da še tečeš! Ne veseli me pa, da moraš tečt v takšnem zraku. :evil:

Nimam pametnega nasveta, lahko pa samo ob tem omenim, da sem srečno preseljena daleč proč iz Ljubljane, diham čist in topel zrak, ki ga vsake toliko premeša burja! Vsako jutro, ko grem v službo, se čudim, kako na cesti ni nobene gužve, kako so ljudje bolj prijazni in dobre volje, kako sonček lepo sije, kako prijetno je sredi novembra kofetkati na prostem,... :D :D :D Ja, res sem vesela, da sem ušla iz Ljubljane!


Pozdravček s sončne Primorske!
 mimobeg
#56300
Kot odgovor: Sej se da marsikje laufat (in to tudi počnem(o), ampak če pridem zvečer iz službe, se mi res ne da še kam vozit, da bi lahko tekel. Res je bolje teč po obrobju mesta, po Golovcu, Rožniku, če imate to za obrobje, ampak do tja moraš tudi priteč (beri preživet), sploh če živiš v centru. Včeraj je bilo res ekstra svinjsko, zato sem tek tudi prekinil. Tega sicer ne počnem pogosto, mislim, da je bilo to v zadnjih letih ca. prvič.

Sicer je bil pa poudarek mišljen na zadnjem odstavku, morda res malo utopično in v smislu Pay it forward, pa vendarle ... Če ne začne vsak pri sebi, z malimi stvarmi, ne bo nikoli bolje. Če samo ugotavljamo, kako so drugi packi ...?

Primorska pa, draga Vanja, kasira svašta iz padske nižine. (Ne)videl prejšnji teden iz Krna. In ja, še tečem, 1:24 na polovički v Cerknici, pred ljubljancem pa dvakrat bolan v dveh tednih, pa me tud ni sram, čeprav sem se butasto počutil, ker nisem navajen, da me folk na veliko prehiteva.

Primož
Uporabniški avatar
 INOT
#56309
Še ena opcija je:navadi se na slab zrak in uživaj v njem :D
Uporabniški avatar
 Damijan
#56315
Kaj ti naj rečem, Primož? Tisti, ki živite v centrih večjih mest, imate neke prednosti (jih ne bom našteval, gre pa za stvari, ki jih jaz v malem mestecu pogrešam) in tudi slabosti... ki jih ravno omenjaš.

In še: zakaj pa bi ti rušil Kartagino?
Uporabniški avatar
 Nadj@
#56321
CIAO

Saj ni da bi se hvalili toda mi smo že navajeni tega smoga, pa sej kaj nam pa druzga preostane kot da tečemo.
Dan je prekratek da bi šli kam v naravo in tako bomo čez zimo morali včesih malo na škrge dihati a bo že nekako.
 mojA
#56322
Ja, pogled skozi okno: bo treba meglenke za na čelo kupit, da se ne bomo po pstju zaletaval. Al pa zvočne signale spuščat. Mi bomo danes jedli fižol. LP in se "slutimo" v megli - seveda le mi ljubljanski revčki. Ostali pa se boste videli v lepem jesenkem dnevu?
Uporabniški avatar
 Nadj@
#56324
CIAO

mojA pa sej ni tolk hudo, sej smo že vsega hudega vajeni. Se začutimo ali ovohamo na teku.
Uporabniški avatar
 tekačica
#56338
INOT napisal/-a:Še ena opcija je:navadi se na slab zrak in uživaj v njem :D


:lol: :rol: :rol: :rol: :cast: :D


Tudi pri nas (v Kranju je že od juta megla)... meni tudi to ni všeč, ampak kaj češ... tek je tek in treba se je prilagoditi tudi na take razmere :roll:
 mojA
#56378
Obup od obupa. Že od maratona skoraj nisem tekla, 14 dni pa popolnoma nič, ker sem si zvila gleženj (včeraj sem se naučila v Poletu, da povsej verjetnosti zaradi še ne povsem zaceljenih sklepov, ki so menda dovzetnejši za poškodbe 2 tedna po maratonu). Povem vam, grozno sem sitna in se zelo zelo slabo počutim. :-(( Kot da se razkrajam. :-((Rada bi šla tečt ! :--( :--( Pa naj bo tema in smrdi, dežuje in sneži - v nedeljo grem tečt pa pika. :evil: Me gleženj že skoraj nič več ne boli.
 mojA
#56401
tekačica napisal/-a:
INOT napisal/-a:Še ena opcija je:navadi se na slab zrak in uživaj v njem :D


:lol: :rol: :rol: :rol: :cast: :D


Tudi pri nas (v Kranju je že od juta megla)... meni tudi to ni všeč, ampak kaj češ... tek je tek in treba se je prilagoditi tudi na take razmere :roll:



VAŽIČKA ! :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA