Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Bor
#5237
Ursa napisal/-a:Dopolnilna rekreacija je zgledala tako, da sem potem po garderobi vrtca lovila razigranega Bora...

Lp, Ursa


tut jest lovim bora po vrtcu

lp bor
 dpop
#5239
jest pa lovim zogice po igriscu za badminton...

vcasih celo kaksno ujamem :wink:

LP Darko

P.S. sam problem je ker jo je potem treba se na drugo stran igrisca spravit
Uporabniški avatar
 Fotr
#6320
Če sem do včeraj še mislil, :shock: da se bom z nastopom pomladi in toplih dni znebil dela z lopato, sem se zmotil. :( Kljub temu, da je zgledalo kot da sneži, to ni bil sneg, ampak lističi belih cvetov, ki so odpadali iz sadnega drevja, ko je močneje zapihal veter. S prihodom takega vremena, pa se začne med drugim tudi štihanje, prelopatenje, prebadanje prsti, preobračanje zemlje, trosenje gnoja in druga vrtna opravila, :? za katere je potrebno orodje od lopate, grabelj, vil, motike, kopulje in raznih škarij za rezanje vej, vejic in trdovratnega plevela. :? Pravzaprav se je začelo takole: Davno nazaj sem ji obljubljal zvezde in luno iz nebes in ji ponudil roko. :shock: Ker je bila realna oseba, pa še poznala me je do obisti, je od ponujene roke sprejela samo prst, od nebesnih teles pa samo Zemljo. :? Tako imava danes nekaj zemlje na kateri je vrt in na vrtu rodovitna prst, ki jo je treba vsako pomlad obrniti za 180 stopinj. :? Zaradi pogostih javljanj na TF in zaradi udeleževanja večjega števila tekov, pa sem skoraj pozabil, da je prišel čas za to pomladno in nujno opravilo. :?
Ravno sem hvalil Boga, ker je bilo lepo vreme in sem lahko za nameravani tek oblekel novi dres TF, :D ko me je nekdo pocukal za majico iz odličnega antišvic materiala. Ko sem se obrnil, mi je s prstom pokazala koliko zemlje bo treba obrniti, preden grem na teren. :? Sprijaznil sem se s situacijo, štoparico v roki zamenjal za orodje in se lotil dela. :? Seveda sem prej zamenjal tekaški dres z delovnim dresom in obutvijo, kajti trosenje gnoja z napisom Tekaški forum na hrbtu se ne spodobi, še posebno, ker gnoj ni bil kravji, ampak kompost. :? Kakorkoli, v času enega polmaratona (v času kot ga dosežem jaz :cry: ), je bila zemlja obrnjena in rodovitna prst poravnana in pripravljena za sprejem semen in sadik. :) Mene pa je minila volja, da bi ta dan še tekel, saj mi je uporaba vrtnega orodja dovolila obilno, koristno in učinkovito dopolnilno rekreacijo. :o Bom pa danes šel na tek, mogoče še malo na rolanje, da rehabilitiram muskelfiber v hrbtu in rokah. :D
 dpop
#6324
Fotr,

A so bile vsaj "dobre vile"? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LP Darko

P.S. se dobr da jest stanujem u dzungli (asfaltni) :wink:
 Lučko
#6327
Ja zanimivo Fotr, kdo bi si mislil, kako univerzalno orodje je lopata :shock:. Uporabna na vseh terenih, pri vseh vremenskih pogojih, pa še človeka "krep(i)a" :evil: . Idealna je tudi v povezavi z krampom :lol:.
No jaz pa kot tudi dober gospodar, sem včeraj pripravljal drva: žagal, sekal, zlagal... ker baje je Tjaša slišala, da indijanci tudi že pripravljajo drva, ker bo letos huuuuuudaaaa zima :evil: . Pa še to mi je rekla, da moram svoj LD izkoristit kar se da ustvarjalno :shock:, učinkovito :shock:, sebi koristno :shock: bla, bla, bla... :shock:. Kako skrbi zame a ne :?: :evil:. Še sreča, da imam zemljo samo v tegelcih :lol:.
No danes čez dan bom pa malce počivčku, zvečer pa na lauf PST :D :D :D.
Nazadnje spremenil Lučko, dne 29 Apr 2004, 09:17, skupaj popravljeno 1 krat.
 Lučko
#6328
Zakva pa je duplikat nardil :shock:. Kje je pa križec za Delete :?: :shock:
Nazadnje spremenil Lučko, dne 29 Apr 2004, 09:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Fotr
#6330
dpop napisal/-a:A so bile vsaj "dobre vile"? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kar se spoznam na vile, po mojem niso dobre, :( pa najsi bodo lesene :? ali železne, :? gnojne vile s štirimi roglji :? ali senene lesene vile vile s tremi roglji, :? pri katerih srednji rogelj ne leži v isti ravnini, :shock: vile za lopatenje z močnimi, ploščatimi roglji :? ali vile za krompir z devetimi do dvanajstimi roglji z odebeljenimi konicami. :? Mogoče mi je še najbolj všeč izrek "grablje ima, vil pa ne", kar pomeni, da samo jemlje, daje pa ne. :shock: Tako se še najlažje pride do vile, :D pa še pri tem ti mora pomagati kakšna vila na občini ali v državni administraciji. :evil: Ta pa bi lahko bila dobra vila. :D :D
Uporabniški avatar
 Fotr
#6338
Lučko napisal/-a:...kdo bi si mislil, kako univerzalno orodje je lopata :shock:...Idealna je tudi v povezavi z krampom...

Res je, pa če že o vilah pišemo, pa naj še o lopati in krampu. :shock: Poleg lopate za štihanje, :? ki se imenuje štiharica, :? poznamo še druge vrste lopat, kot so lopate za vse vrste sipkega materiala (med njimi tudi sneg, :? :? bljak)pa tudi lopate mlina na veter, lopata turbine, lopata na veslu, mehanična lopata, lopata metača in lopata rezača. :? Če ti kdo primaže krepko zaušnico, :shock: rečemo, da je imel roko kot lopato. :cry: Lopatar je lahko delavec, ki dela z lopato :? ali pa se nanjo naslanja, :) pa tudi jelen z lopatastim rogovjem. Če se zmotimo, lahko namesto lopata napišemo loputa, kar včasih tudi pomeni lopata, včasih pa čisto nekaj drugega. :D Kadar kdo preveč zapravlja, se reče, da meče z lopato denar skozi okno. :x Takrat ponavadi kakšen funkcionar zasadi prvo lopato, :cry: kar pomeni začetek gradbenih del s simboličnim izkopom nekaj zemlje, ostalo delo pa prepusti drugim. :?
O krampu pa samo to: poznamo dve glavni vrsti krampa. :shock: Ena vrsta krampa je za delo, za kopanje, ki je lahko kramp z dvema ali eno konico, ki se mu reče pikelj, ali sam s sekalom, ki se mu reče pikon. :? Druga vrsta krampa pa nasprotno ni za nobeno delo, :( največkrat je to družabno nespreten, neroden človek za katerega ponavadi rečemo, da s takim krampom ne moreš ničesar narediti ali pa star kramp ni za nobeno delo. :cry: Toliko o orodju, ki je primerno tako za zimsko kot za pomladno dopolnilno rekreacijo. :D :D
 dpop
#6352
Fotr....

Ti si pa se bolj "izobrazevalen" kot Radovedni tacek :lol: :lol:

Si vse o LOPATAH povedal....sam eno si pa spustil... lopatico namrec
(tam zadej na hrbtu jo imas... ampak ocitno si vcerej premalo ta pravo lopato premetaval ker bi danes sigurno imel musklfibr pod "lopatico" :lol: :lol: :lol: )

LP Darko

P.S. lohka das pa sosedu za gajbo pira pa ti s traktorjem njivo preorje.... tko smo vcasih pri nas doma delali :wink:
Uporabniški avatar
 Fotr
#6362
dpop napisal/-a:...Si vse o LOPATAH povedal....sam eno si pa spustil...

Ja še veliko sem jih spustil, :shock: na primer počivališče ob avtocesti na Štajerskem, :) ameriški baseballist Stan Lopata, :) Lopata je tudi gora, pa naselje, :) znani popotnik in skavt Franc Lopata, :) Lopata je pogost priimek v Rusiji in USA, :) lopata za sankanje pa še kaj bi se našlo. :) Če bi pa vključil še lopatico in lopatko, pa skoraj zmanjka prostora.... :D
 Nataša
#6363
pred kratkim sem tud zvedla, da se s tiskarsko lopatico nalaga barvo v stroj...tud če ne bi vedla. pa tam mamo lopatice kjer nam krila rastejo. :D
 Lučko
#6365
A ni neki o lopati tud v Črnogorski himni :shock: : MOGA BRATA UBILA LOPATA, ŽAO MI JE DA I MENE NIJE... :shock: :D
 Nataša
#6366
obstaja pa tud en lep slovenski pregovor: kdor drugemu jamo koplje, rabi kramp in lopato :twisted:
 dpop
#6368
kdor drugemu jamo koplje, rabi kramp in lopato


ja pa kaj se.... se jamo da bom kopal... najprej ga prisilis
da skoplje jamo in potem... khm.. no ja.... sej smo gledal kot otroci
mafijske filme (eni se prevec :lol: ) pa vemo kako se dela....

LP Darko

P.S. a mogoce kdo ve kdo je skopal Postonjsko jamo.... al je mel dobro
lopato al pa mocne zivce :wink:
 Lučko
#6378
dpop napisal/-a:P.S. a mogoce kdo ve kdo je skopal Postonjsko jamo.... al je mel dobro lopato al pa mocne zivce :wink:

A ni bil to "von. Živec Postonysky imenovan tudi Lopatar :shock:
Pa tud tragično-lep SLO film je bil: Koplji pod brezo :cry:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA