vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 svizec
#67176
Staša napisal/-a: :shock: zakaj pa ne???


Staša, ker imate preveč komplicirana življenja :)

Ker pa ne bi rad razvnemal svete vojne, bom na tem mestu tudi zaključil :wink:
Uporabniški avatar
 še1PR
#67177
Nataša napisal/-a:
puncka napisal/-a:za vse, ki imate problem z dlakami imam še eno idejo...zdepilirani tipi so seksi.. :wink: :twisted:
bah, niti slučajno! :?

:lol:
Še dobro, da so okusi različni!
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#67190
Martin napisal/-a:
Za jurja, beri pivo, se splača potruditi. Probaj naslednjo kremo http://www.lekarnar.com/Sport/Preventiva/Akileine-NOK/

Meni se zelo dobro obnese.


Mogoče si pa preveč te kreme nakupil, ker na navedenem linku piše, da izdelek ni na voljo. Žal, za jurja (beri pivo) velja enako.
Mogoče pa vseeno kerega zvrnemo, čuj. :toast:
Uporabniški avatar
 Martin
#67252
Ko sem dal link, je še bila. Nisem vedel, da jo boste vso takoj pokupil. Zgleda da je res dobra.
 Winki
#74027
To, da si daš obliž gor je že fajn. Samo še nekaj manjka; v lekarni lahko kupiš trak, ki ga prelepiš čez obliž in baje res drži... To jaz uporabljam za žulje na nogah - torej bo pri tebi še bolj držalo, ker je manj trenja.

:D Pozdravček
Uporabniški avatar
 ROSI64
#74029
Jaz sem imel iste probleme. Sedaj uporabljam lepilni trak, ki se uporablja v medicini za lepljenje gaz in podobnih stvari. Traka sta v dveh širinah in sicer cca 1 cm in 2 cm. Kupiš pa ga lahko v Mercatorju. Trak je bele barve na modrem kolutu. Čeprav se sam zelo potim mi tudi po dveh urah teka, trak ne odpade.
Uporabniški avatar
 pegaz
#74042
Verjetno govoris o Mikroporju.
Ta res dobro deluje, ko se zmoči, drži še bolje.
Res pa je, da ga je ptreba dat gor pred tekom, ne šele potem, ko so bradavice že obdrgnjene.

Sicer pa je imel adidas svojčas reklamni plakat s tekačem in rdečima flekcema na majici, na katerem je bil napis: "Get a new shirt, runner!"

Moja izkušnja:
- pred daljšimi teki (17+) uporabim Mikropor
- v vsakem primeru nosim majice, ki me ne drgnejo. Tiste, ki so me, sem ekspediral.

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Oli R
#74064
Tudi moj glas gre Microporju.
 lebanm
#80227
Jaz uporabljam Bepathene mazilo (ne kreme) za bradavice (vsaj mislim da se tako napise). Mal vprasi dojece mamice kaj on dajo gor da se jim bradavicke ne vnamejo ...
Meni to pomaga, lhko pa probsa s kaksnim vazelino, lubrikantom ...

ps.: mazilo je ful gosto, krema pa bolj tekoca
Uporabniški avatar
 MatjazV
#80262
Vidim, da se tale tema še kar nadaljuje, zato še moje mnenje.

Na vseh tekih, daljših od 10 km uporabljam vodoodporen obliž, ki ga prilepim na suho kožo (in kocine), še pred štartom. Za krajše teke zadostuje soleja.

Sem probal tudi z depilacijo. Lani, pred triatlonom, sem si pobril večino dlak po telesu. Občutek je bil grozen, sem se počutil kot oskubljena kura. Pa vse me je srbelo in pikalo. Zato tega ne prakticiram več.

Pred leti sem na maratonu v Kanadi doživel, da je organizator ob koncu tekme podelil nagrado tekaču, z najbolj krvavimi bradavicami. Ko se je revež pojavil na odru in pokazal svoje krvave in skoraj odtrgane bradavice, sem si sam pri sebi rekel, da ne grem na nobeno tekmo več brez obliža. To je namreč eden od pogostejših razlogov, zakaj tekač trpi med tekom, lahko pa se zgodi, da zaradi krvavih in bolečih bradavic tudi odstopi.

V tujini se da dobiti tudi posebne obliže za bradavice. Podobni so tistim za kurja očesa, so pa precej dragi.

LP

MatjazV
Uporabniški avatar
 javaman
#81408
Kaj pa kakšen trak (moski 'modrc') visine 5cm? Ali to sploh obstaja v sportnih trgovinah?
 ton
#81448
Še en maneken mikroporja tukaj. Za zagatne teke priporočam 'križno' prelimanje (ne v obliki katoliškega, boljši je Andrejev križ :D ).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA