prostor za obvestila in debato o forumu samem - delovanju, uporabi, težavah, predlogih, ... torej tehnični in ne vsebinski vidik uporabe foruma
Uporabniški avatar
 si05400
#81828
Pozdrav

Vedno sem vesel, ko se energija ljudi usmeri v izboljšanje zadev.
Predlagam, da se najprej ugotovi probleme in se jih reši.

Resnost in ne uporaba smeškov ni v povezavi.
Tisti, ki rad uporablja smeške jih bo še naprej čeprav samo v tekstovni obliki ali pa bo šel drugam.

Menim, da uporabniki foruma sami izberejo, kaj jim je dobro in kaj slabo.
Tako je na določeno temo več postov kot na drugo.

Uporaba PDAjev in telefonov po moje ni vmesna. Bila bi, če forumovci ne bi mogli sodelovati zaradi tega jer te naprave niso podprte.

Strokovnjaki lahko že sedaj sodelujejo. Nov izgled ne bo pomagal k temu, da se bodo odločili sodelovati.

V bistvu na kratko.
Reke tečejo v dolino zaradi gravitacije in zavijejo ob oviri.

Forum se širi v smeri ki je zanimiva za njegove sodelujoče.

LP Andrej
Uporabniški avatar
 milkec
#81863
V bistvu zelo lep odgovor!

Mislim, da se kar vsi strinjajo s tem, da je največji problem:
nepreglednost

Torej je potrebno izboljšati predvsem to!
 marjan
#81879
Kar se tiče preglednosti je meni osebno všeč strukturiranost Adventure Sport s sosednje Hrvaške. Dobila je tudi nagrado za najboljšo spletno stran v kategoriji Šport in zdravje. Ogledate si lahko na:

http://www.adventure-sport.net/index.php?option=com_adventure

Imajo forum, možnost komentarjev, "shoutbox". Objavljajo reportaže, najave tekem, razgovore s poznanimi pustolovci... Seveda pa dela na tem profesionalno novinarka Tanja Kraljić z ekipo.

lp,
Marjan
Uporabniški avatar
 perpetruum
#81899
...sem si ogledal omenjeno hrvaško stran (Adventure sport)...in je res zanimiva in zelo dobro narejena!!!...

lepo...ne vem le zakaj angleški naslov strani :?

lp...p
Uporabniški avatar
 MihaPR
#81905
Še enkrat. Če ne upoštevam nevednosti o količini dela za prilagoditev foruma na PDA/mobitel bi bilo po mojem smiselno prilagoditi izgled.
Sicer je možno uporabljati že sedaj, samo precej okorno je pregledovati na manjšem ekranu.
Uporabniški avatar
 Vreme
#81939
Pomojem se je potrebno odločiti a si želimo samo forum, ali pa še kaj več. Adventure sport ni več samo forum je že portal, na katerem še najdeš tudi kaj več. Za to pa je potrebno tudi več dela administratorjev.

Pa saj imamo zgledno narejenga tudi pri nas : http://www.bicikel.com. Mogoče pa bi bilo smiselno povezati becikl.com in tekaški fortum na ravni portala, foruma pa zaradi svoje specifike ostajata vsaka za sebe.
 MajkelNajt
#93713
Ok, da ne bom odpiral nove teme.... Mam en predlog oz prošnjo (če tega ni omenil še kdo)...

Fajn bi bilo če bi vklopili oz. naredili fukncijo "skoči na neprebrano" oz da bi se v temi pojavila nekaj mejna črta... že videno od nevidenega/neprebranega. Ker ni glih fajn ko vidiš da je v temi nekaj novega pa moraš iskati kje so se novi posti začeli...
Saj me verjetno razumete...
Uporabniški avatar
 Damijan
#93720
...razumemo... in to že obstaja: v zgornjem desnem kotu imaš link "poglej nove objave od prejšnjega obiska".

Bo?
 MajkelNajt
#93728
Ja za ta link vem ampak jaz mislim eno drugo stvar... Recimo ko klikneš ta link se pojavijo teme v katerih so novi posti... Tukaj nastopi to, kar sem jaz napisal... Ko klikneš katero temo te stalno vrže na prvo stran (če so strani) oz na začetek teme. Jaz sem mislil, da bi se uredilo tako, da ko bi kliknil na temo v kateri so nove objave in bi te vrglo direkt na neprebrane poste in ne na začetek teme.

Recimo dosti forumov ima rdečo črto, katera v obstoječi temi loči stare poste od novih.
 MajkelNajt
#93736
Ja ero točno to mislim... Bi bilo še kako praktično v kaki temi v kateri se dosti piše... se napiše par strani, potem pa iščeš kje si ostal...
Uporabniški avatar
 Wega
#93742
Ja a ni tako, da se pri neprebranih sporočilih tisti listek ob naslovu obarva rjavo, prebrana sporočila pa so bela? Pri neprebranih temah na prvi vstopni strani levo pa te vrže na stran, kjer so še neprebrana sporočila, torej je potrebno samo na hitro poskrolati dol in poiskati obarvan listek. (To, da pa te klik na listek vrže direkt na neprebrano sporočilo pa najbrž je jasno)
 MajkelNajt
#93790
Tisti listek se obarva.... vem to oz vidim... Prebrana sporočila pa niso bela.. So izmeničnih barv bela-bela z odtenkom rdeče. Naj še enkrat razložim... bom dal kar konkreten primer: Prisurfaš na tekaški forum, na levi imaš stolpec "Zadnjih 20 sporočil". Klikneš na eno temo, katera ima že x strani. Vrže te direkt na prvo stran in ne tja kje so novi posti. Zato bi bila "kul" ločilna črta "neprebrano".
Ps: zdaj nekaj testiram in ko kliknem katero izmed tem v stolpcu "Zadnjih 20 sporočil" me pravzaprav vrže na neprebrano sporočilo.... Se je že kaj uredilo ali pa meni do sedaj ni delalo?
No saj ne težim samo kako uporabno zadevo predlagam... Če sem pa kaj spregledal (očitno sem) pa se opravičujem!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA