prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#81634
Končno je napočil čas, ko sem prerasel svojega starega Polarja.
Rabim nekaj kar meri in beleži (za kasnejši ogled) kroge za intervalni trening in kasnejšo analizo za "hiter" in "počasen" krog.
Poleg tega bi pa rad merjenje hitrosti in razdalje na kajaku, se pravi z GPS-om.

Nekaj sem si ogledoval SUUNTO t3 z GPS PODom, pa ne vem kako je to z intervali (POD-a ne bi nosil vedno s sabo)??

Ali kdo ve, ima Polar morda v načrtih kakšen GPS??

Kaj pa Garmin, kakšne iskušnje??

Na forumu je beseda o vsem tem, kakšne so izkušnje in kaj mi priporočate.


Hvala in LP, Petrac
Uporabniški avatar
 Vreme
#81697
Paglavec a nam zaupaš še ceno in kje si nabavil??'
 Petrac
#81911
Vsi ste torej za Garmin Forerunner 305. Zanimivo.
Meni se je zdel na prvi pogled velik in težak, še posebej ker ga rabim tudi za veslanje v kajaku in ne samo za tek in kolo. Si bom ogledal.

Kaj pa SUUNTO ali morda Timex? Nima še nihče izkušenj s temi merilci in GPS merjenjem razdalje in hitrosti?
Uporabniški avatar
 paglavc
#81916
Prej sem imel suunto 6HR in sem imel same probleme. Prvega so mi zamenjali, ker se je stalno resetiral in so potem vsi podatki zginili. Z drugim se mi je po enem letu začelo dogajati isto, potem sem pa obupal.
Drugače mi je bil suunto všeč. Kar se pa teže tiče mislim da ni kakšne posebne razlike med Suuntom in Garminom. Je pa res da ure ne nosim razen ko grem trenirat. Garmin ima vse kar rabim razen zračnega tlaka in trenda.
Kar se treninga tiče je pa zakon. Po treningu daš uro v stojalo in avtomatsko imaš podatke na PC-u in z dvema klikoma na netu, potem si pa vse skupaj lahko ogledaš tudi v Google Earth-u in primerjaš s prejšnjimi teki ali pa z drugimi ki imajo podatke na netu....
 zappa
#81992
Petrac napisal/-a:Vsi ste torej za Garmin Forerunner 305. Zanimivo.
Meni se je zdel na prvi pogled velik in težak, še posebej ker ga rabim tudi za veslanje v kajaku in ne samo za tek in kolo. Si bom ogledal.

Kaj pa SUUNTO ali morda Timex? Nima še nihče izkušenj s temi merilci in GPS merjenjem razdalje in hitrosti?


Sam ga sicer nimam (pa bi ga imel...), ampak kar precejkrat sem bral (ne samo na tekaškem forumu), ko so se nekateri lastniki Forerunnerjev pritoževali nad tem, da crkujejo že zaradi tega, ker švic z roke s spodnje strani pride notri in da pomaga, če namestiš Garmina prek švic zapestnega traku. Po tem sodeč bi si mislil, da Forerunner niti slučajno ni primeren za mokro okolje.
Meni se zdi tako rekoč nepojemljivo, da ima ta Garmin tako funkcionalno napako, če je to res. Kje imajo pamet, da gredo tako napravo narediti nevodotesno?

A lahko kak lastnik Forerunnerja 305 komentira to "zamakanje"? A to pomeni, da z njim ne smeš na tek niti v dežju?
Uporabniški avatar
 klatez
#82020
Petrac napisal/-a:Vsi ste torej za Garmin Forerunner 305. Zanimivo.
Meni se je zdel na prvi pogled velik in težak, še posebej ker ga rabim tudi za veslanje v kajaku in ne samo za tek in kolo. Si bom ogledal.

Kaj pa SUUNTO ali morda Timex? Nima še nihče izkušenj s temi merilci in GPS merjenjem razdalje in hitrosti?


Hmmm, Forerunner in veslanje....

Se mi je zdelo, da sem to že nekje videl...

Sem pobrskal in evo: http://www.surfski.info/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=38
Uporabniški avatar
 paglavc
#82030
Zaenkrat mi dela k 'urca' pa ga nič ne šparam vode (tek v dežju, švic...).
Edino,ko ga dam na podstavek obrišem kontakte, ki so na spodnji strani zaliti v plastiko, da ni problemov s prenosom podatkov. Ni pa za potapljanje, a ne.
Pod istimi obremenitvami mi je suunto crknil že v dveh mesecih na srečo še v garanciji.

lp P
Uporabniški avatar
 alfamann
#82057
Kaj pa 301? Kolebam med 301 in 305 in med ceno! Rad bi, da mi dobro vleče v gozdu. Kako je s tem? :?:
Uporabniški avatar
 paglavc
#82058
Če hočeš da ti dobro vleče v gozdu potem sploh ni dileme forerunner 305, ki ima novejši in boljši sprejemnik. Poglej na http://trail.motionbased.com/trail/netw ... st/view.mb

na levi izberi Table View

v okenček Find activities napiši paglavc

ko se ti prikažejo moji teki klikni na tivoli in boš videl kako vleče v gozdu

ko boš dobil prikaz tracka klikni še na satelit in boš videl po kateri poti sem tekel

lp p
Uporabniški avatar
 Damijan
#82061
Zdaj pa bi bilo optimalno, če bi po isti trasi tekel še kdo s 301/201, pa bi potem videli razliko (no, upam...).
Pa še nekaj: zdaj je itak gozd brez listja, verjetno signal laže prodira do sprejemnika. Kako pa bo spomladi? Pa če bo listje mokro?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA