vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 klatez
#98567
Pridem!
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#98572
Upam, da bo šlo časovno skozi.
Se vidimo
Uporabniški avatar
 50cent
#98590
Sebi napisal/-a:Jaz s seboj še Inota pripeljem... 8)


INOT bo verjetno kar pritekel od doma :D , saj veš, da rahel trening pred probo Skike ne škodi :twisted:
Uporabniški avatar
 S*
#98623
Hoj!

Pridem tudi jaz. Pa še koga pripeljem.

Se vidjamo. :D
Uporabniški avatar
 PAN-DA
#98646
Pozdravljeni,
Torej vidimo se ob 17h pri hotelu Arena,vsi,ki želite Skike stestirati,bi bilo dobro da imate primerno obutev,čelado(lahko kolesarsko)in še kakšno drugo zaščito.Skike in nekaj palic pripeljem s seboj,...
l.p.
David
Uporabniški avatar
 Vreme
#98653
Mene žal ne bo!! :-((
Uporabniški avatar
 Sebi
#98686
Evo kratko poročilce:
David je en prijazen, ustrežljiv možakar (mi je kar žal, če sem bila v prejšnjih postih do njega malo napadalna - se še enkrat opravičujem). Potrudil se je, da je skike predstavil do potankosti.

Moram priznati, da sem čisto zasvojena. S Z* in S* smo naredile kar en majhen trening. Z* ni in ni imela zadosti. Najraje bi se domov odpeljala s to malo "mašinco" :lol: . Traja nekaj časa, da se na zadevico navadiš. Predvsem na bremze. Po asfaltu gre super. Po utrjenem makadamu tudi, malce težje gre po travi. Gre pa kar za trd trening celega telesa. Nekaj takega kot pri teku na smučeh.
V glavnem: jaz sem s skikom zadovoljna! In ga bom definitivno nabavila, ki pritečejo sponzorska sredstva... :D

50C je super poskrbel za pijačo in fotografiranje - tudi njemu :laola
V bistvu hvala vsem za prijetno druženje...
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#98703
Ej, je blo fajn. Škoda, da se mi je tako mudilo. Zbrala se je večina aktivnih forumcev MB okoliša.

SKIKE je torej tak
Gume so napumpane na 5 atmosfer
Slika

Omogoča tudi nastavljanje po želji
Slika

Kljub temu pa krepko zašvicaš
Slika

Rešitelj je bil 50 cent, ki je privlekel cel hladinik s seboj. Se je malo odkupil, ker je zadnjič pojedel vse palačinke :D
Slika

Zaviranje je demonstriral Inot
Slika

Pa še par fotk:
http://www.tekaskiforum.net/galerija2/t ... ?album=160
Uporabniški avatar
 Damijan
#98705
Uf, prave lušte ste nardili, hvala sebi za poročilo, Zdravkotu pa za fotke.
Ostalo bom iz prve roke zvedo.

50cent pa bi se lahko počasi v cenerja preimenoval...
Uporabniški avatar
 INOT
#98708
Meni se zdi, da je občutek še najbolj podoben tistemu na tekaški rolki. Je pa sama zadeva kar precej težja. Hitrost je seveda večja ker so večja tudi kolesa. S skikom se nisva ravno najbolje ujela, predvsem zaviranje mi je delalo težave. Je pa res, da sem zadevo imel na sebi mogoče 10 minut kar je premalo za kakšno resno oceno.
Smo pa verjetno kar vsi hitro ugotovili, da potrebuješ, če želiš skike in samo vožnjo oz. trening maksimalno izkoristiti zraven tudi res dobre palice, ki ne bodo zdrsavale in ki bodo tud prav visoke. Šele takrat lahko popolnoma izkoristiš tud moč zgornjega dela telesa.
Moja splošna ocena je, da bi bilo dolgoročno to pametno nabaviti kot nadomestilo za trening teka na smučeh.
Uporabniški avatar
 50cent
#98709
Tudu meni je bilo lušno, čeprav sem bil tam samo za "šminko". Lepo je da smo se malo zbrali klapa TF MB :) .
Tudi nekaj fotk je padlo, jih bo Zdravko kasneje prilepil, sedaj pa grem na trening z INOTOM :oops: ...če se ne javim več pomeni, da se je slabo končalo zame :D .

Lp :)
Uporabniški avatar
 Z*
#98713
Sebi napisal/-a:S Z* in S* smo naredile kar en majhen trening. Z* ni in ni imela zadosti. Najraje bi se domov odpeljala s to malo "mašinco" :lol:

Hehe, je bilo tako zelo opazno, ne? :lol: Jap, prav matrati sem se morala, da sem jih odložila, kar prijele so se me ... :D Zdaj tuhtam, kje in kako dobiti zadevo po sprejemljivejši ceni ... :wink: :idea:
Uporabniški avatar
 Sebi
#98715
Ti nekaj natuhtaj glede cene, jaz bom pa natuhtala nekaj poti tukaj okoli. 8)

PS.: Pa javi kaj si natuhtala glede cene, ker tudi neme zanima :wink:
Uporabniški avatar
 klatez
#98719
He, he - bilo je zanimivo...

Najprej o samem SKIKE-u. Nisem vedel, da ima prave gume z zračnico. Verjetno zaradi boljšega blaženja in oprijema. Nastavljivo je praktično vse, tako da pred prvo uporabo potrebuješ nekaj časa, da zadevo optimiziraš zase.

Jaz sem ga preizkusil za ZdravkotomC. Ker je jamral, da zavore prehitro primejo, sam si jih nastavil na najmanj. Očitno pa nimava enakega nagiba pri nogah in ko sem se spustil po hribu (ma, smo si res izbrali zahteven kraj za začetek...), sem se skoraj ubil. Enostavno nisem se mogel dovolj nagniti nazaj, da bi lahko zabremzal. Še dobro, da ni bilo nobenega avta in da sem zvozil ovinek...

No, po tej adrenalinski izkušnji sem si začel ustrezno prilagajati zadevo. Najprej sem prestavil zavore in potem ni bilo več problemov z zaviranjem. Na palicah so bile gumice za nordijsko hojo in nisi se mogel prav odriniti. Torej je bila druga prilagoditev, da sem te gumice snel in zadeva je bila takoj boljša. Nato sem izbral primerno cesto (koliko toliko raven asfalt in makedam) in test se je začel...

Po kakšnih petih, desetih minutah sem bil z zadevo že precej domač. Začetniki se lahko vozimo po utrjenem makedamu in travnikih brez večjih lukenj, ostalo pa je že zelo zahtevno. Tako da bo za večino vožnja kot v promocijskem video na njihovi spletni strani nedosegljiva... Tudi v hrib se da peljati s skate tekaško tehniko. Na splošno je zadeva bolj podobna teku na smučeh kot rolanju (ne da se kar naenkrat zavit ampak je treba zavijat s prestopanjem, kolesi sta samo dve in kar precej narazen, kar tudi zelo vpliva na vozne lastnosti).

Sicer pa - zadeva je zelo zanimiva, utrudiš se maksimalno, cena je kar visoka, tako da boste (bomo) delali z njimi zelo spoštljivo. Da se dobiti tudi vse možne rezervne dele. Kaj še hočete več?

David je res poskrbel za nas in ker je vedel, da bomo fejst trpeli, nam je prinesel še pijačo.

Drugače pa je bil tudi spremljevalni TF program zelo fajn. 50cent je res fant od fare in skrbel za hidracijo. Najprej je popihal ZdravkoC, nato Tatjana, Inot in Sebi s "familijo", nato S*, Z* s kolegico in nazadnje sva s 50centom (meni se pač ni mudilo) v mraku zaključila na terasi v Areni...
Uporabniški avatar
 Sebi
#98741
klatez napisal/-a: ko sem se spustil po hribu (ma, smo si res izbrali zahteven kraj za začetek...), sem se skoraj ubil. Enostavno nisem se mogel dovolj nagniti nazaj, da bi lahko zabremzal. Še dobro, da ni bilo nobenega avta in da sem zvozil ovinek...


Smo te z vrha hriba gledali kako se pogumno dol pelješ in se tolažili, da je na koncu bajer. Potem smo pa tekmovali kdo bo prvi "štrbunk" slišal. :D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA