področje za najavo in objavo fotogalerij s tekaških prireditev in dogodkov

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 samostojni
#311851
:laola Matej :laola
Ne poznam te osebno :--( :-(( ....še :rol: :oops:
ampak :clap: :cast: ČESTITAM :cast: :clap: za uspešno opravljeno pot :hello: :driver: :hello: :hello:

Tole ni glih mačji kašelj :nono: :cast: :juhuhu: :nono: :cast: BISTRO GLAVO je treba met 8) :nono: :ignore: :nono: 8)

Sej enkat se bo treba narajmat :lol:

tokle različnih :lol: :rol: :laola :cmok: :-- "čudnih fantov pa deklet" :clap: :-- k se giblejo "drugače" kt večina :oops: :shock: :shock: :lol: :oops:
tole bi se blo treba enkat vkop djat :laola pa kakšn piknik nardit :clap: :toast: :piti: :beer: :toast: :juhuhu:
 Nataša
#311856
Super poročilo!!! Maš ti to svakake talente :-)

p.s. to je edini smajli, ki ga bom dodala, da ne bo kakšnega overdouza na strani, hehe.
 redbull87
#329001
Veliko sem že prehodil ta del Grintovcev, zdaj
je pa napočil čas, da povežem vse v enem dnevu in upam, da mi uspe. To je trasa dolga 65 km z 7000m vzpona in prav toliko spusta. Osvojiti se mora stirinajst dvatisočakov in se vrniti od zadnjega Kalškega grebena v Stahovico. To so Ojstrica, Planjava, Brana, Turska gora, Koroška in Kranjska Rinka, Skuta, Štruca, Dolgi hrbet, Grintovec, Jezerska in Kokrška kočna, Kalška gora in Kalški greben. Dosedanji rekorder je Matej Hribar s časom 23h 23 minut in 52 sekund. S svojo taktiko, upam da izboljšam čas. Za 9.avgust sem se odločil na podlagi polne lune, ki bo dan kasneje in mi bo v lepem vremenu v pomoč ponoči. Začetek v Stahovici oz. štart bo ob 01.00 zjutraj. Brez pomoči, seveda ne bo šlo, zato ste vabljeni vsi tisti dan v ta del prelepih Kamniško-Savinjskih Alp, predvsem od Kamniškega sedla naprej čez vse najvišje vrhove mi bo vsakršna pomoč prišla prav.
Dodatne podrobnosti bodo še dodane v prihodnjih tednih, predvsem približno kdaj bom na kakšnem vrhu. Zagotovo pa po svetlem od Kamniškega sedla naprej.
Zvečer pa upam, da po svetlem pa se vidimo pri Calcitu na kozarčku piva in kosu pizze.

V primeru slabega vremena se prestavi na 16.avgust.

Na poti bom brez palic.

Glavni sponzor Športno društvo Socka in Pizzerija Skok

Okvirne ure iz moje glave, če vam bodo kaj v pomoč.
Kamn.sedlo (okrog 7.00), T.gora-Rinke (8.30 -10.00), Skuta-Grintovec (10.30-12.00), Cojzova (okrog 15.30). To so ure, če gre vse po planu, drugače se pa seveda minute hitro dodajo, celo ure.

Hvala že vnaprej vsem.

Se vidimo 9. avgusta

lp

Dejan
Nazadnje spremenil redbull87, dne 07 Avg 2014, 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Cveto
#329094
ep pozdrav!

Redbull in vsi ostali, ki imate namen opraviti s to progo.
Glede na to, da sem si progo zamislil sam in s tem nekako "začrtal", se mi zdi, da bi morala biti nekakšna pravila. Vem, da bi jih moral napisati že takoj po opravljeni progi, kot mi je rekel so mi rekli prijatelji. Vendar...
Zato vsak, ki se te extremne preizkušnje loti, tudi opravi, po tej poti. Tako, se potem šteje, da je le ta pot GRINTOVCI EXTREM opravil. Drugače je to nekaj drugega.
Da to napišem, sem se odločil, ker sem se pogovarjal z nekaterimi ljudmi, ki so me spraševali kako in kaj se s tem. Kot vemo je pri nas kar nekaj podobnih izzivov. Naprimer T10 oz. Tržiških 10. Tam so pravila drugačna: na vseh 10 vrhov v čim krajšem času. Po kateri poti ni važno, lahko tudi brezpotja. Ko sva pred leti to pot opravila s Klemenom Trilerjem (odličnim poznavalcem te proge) sva kar precej poti opravila izven poti. Vprašanja so bila tudi, ali bi šel lahko tudi v obratni smeri, je potrebno osvojiti le teh 14 dvatisočake. Brez velike planine, Krvavca...
Za Grintovce, pa so pravila taka:
-Pot se opravlja izključno samo po
markiranih poteh(izjemoma zaradi
morebitnih snežišč).
-Start in cilj je na parkirišču pri Kalcitu.
-Pot se opravlja v smeri proti Veliki
planini.
-Fotografirati se je potrebno na startu,
cilju in na vseh vrhovih.
-Na vseh teh točkah je potrebno
fotografirati tudi uro,na kateri se vidi
čas.
-na vseh vrhovih se je potrebno vpisati v
vpisno knjigo, ter zapisati čas.
-Spremljevalci so seveda dovoljeni vendar
njim ni treba biti na vseh vrhovih.
(sam jih nisem imel, razen od Kalške gore
naprej).
-Palice so dovoljene.

Zdaj pa le na pot in varen korak. Pot je tehnično zelo zahtevna. Zato je tukaj na prvem mestu VARNOST! potem nekaj časa nič, šele potem hitrost.
Zame je bila ta pot težja od T10, ki je precej bolj tekaška. Tukaj pa je potrebna poleg fizične kondicije tudi ogromno psihične kondicije in koncentracije.

Namen imam dati vpisno knjigo v gostilni pri Planinskem orlu. Kdor bo pot opravil, se bo vanjo vpisal. Zapisal čas vtise s poti...

PS. Dejan upam, da ti bo vreme naklonjeno, da nebo kakih poškodb.
Kolikor berem o tvojih treningih mevim, da znaš iti precej pod 20 ur. da se, saj je še kar nekaj rezerve. če si dober gorski tekač in hiter v skali, potem ni problem, da postaviš odličen čas.


Lp Jure
 matej-jethro
#329125
Dejan, želim ti dobre razmere in vso srečo na poti! Vse ostalo si lahko prebral v tej temi in pa iz zadnjega Cvetovega posta. VARNOST...beseda, ki naj stalno brenči okrog tvoje glave :!: Če bo šlo po planu ti bo mrzlo pivo v Stahovici ziher sedlo 100/h in hvala ti za povabilo preko sms.
SREČNO!!!
 janša
#329147
pa se je moje "teoretiziranje izpred 3 ali 4 let pokazalo kot pravilno: turo je mogoče izvesti krepko pod 20 h - seveda pod pogojem, da si kompleten gornik in tekač - Dejan Grm je turo izvedel v izjemnem času 17 h in 10 min.!
 redbull87
#329154
Pa sem le zdrl Grintovce v rekordnem času.

17h in 9 min,, kar je več kot 6 ur bolje od prejšnjega.

Dokazov imam več kot preveč, Suunto in Garmin vse lepo izmerila, vsak vrh poslikan z uro.

Hvala vsem za spodbujanje.

Poročilo in slike sledijo v naslednjih dneh.

lp

Dejan /Redbull
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA