področje za najavo in objavo fotogalerij s tekaških prireditev in dogodkov

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 Cveto
#152314
Lep pozdrav!

Že nekaj let sem imel željo, opraviti vse "glavne" dvatisočake v kamniških alpah v enem dnevu (24ur).
Tega podviga sem se lotil v torek 14.10.2008. Podvig mi je skoraj v celoti uspel, razen obeh Kočen.
Pot sem si zamislil takole:
Štart pri Kalcitu, potem pa si ostali hribi sledijo takole:
Sv. Primož, Domžalski dom na Veliki planini, Planina Dol, Konj, Presedljaj, Korošica, Ojstrica(2380m), Planjava(2392m), Kamniško sedlo, Brana(2253m), Turska gora(2251m), Koroška rinka(2433m), Kranjska rinka(2453m), Skuta(2532m), Dolgi hrbet(2473m), Grintavec(2558m), Kokrško sedlo, Kalška Gora(2058m), Kalški greben(2224m), Veliki Zvoh, Krvavec, Kriška planina, Kamniški vrh.
in od tam še 4km, do Kalcita.
Torej 11 dvatisočakov.
Porabil sem natanko 23ur 45min

Zanima me, če je kdo od vas že šel kako tako oz podobno vartianto?
Je res odlična varianta, drugo leto imam v planu zraven obdelati še kočni.
Sicer upam da ta pot ne bo nikoli prišla v kaka tekmovanja, kdo jo bo premagal, krajšem času. Pot je na marsikateri vrh označena kot zahtevna oz. zelo zahtevna pot. Na takih delih pa se ti ne sme muditi.
Takih delov pa je veliko. Zahtevajo pa veliko previdnost in pa zbranost.

Pot je bila res čudovita, brez kakih večjih nevšečnosti, No ja razen s tekočino sem imel malo problemov, saj so bile koče zaprte. !
Od Štarta pa do nekje me Tursko goro in Rinkami mi je delala družbo polna luna, ki so jo sem pa tja zakrivali oblaki, tako da je bila hoja res prijetna.

LP Jure
Nazadnje spremenil Cveto, dne 02 Okt 2009, 12:02, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 AVI
#152315
...cveto....čestitke za podvig...da ti je le končno uspelo uresničiti željo... :))) ....bravo še enkrat....pa se vidimo cveto, čestitke za tale podvig...da ti je le uspelo izpolniti željo.... bravo še enkrat :clap: :clap: ....res hudo...
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#152318
Bravo Cveto :clap: :cast:

Temu se pa reče prava tura :shock: , torek je bil res lep dan za v hribe, sam sem zmogel samo Grintovc :oops:

Bravo še enkrat in čestitke za uresničeno željo, vsem posnemovalcem in posnemovalkam pa bistro glavo in varen korak :clap: :clap:

LP Bojan
 matej-jethro
#152319
Krasno turo si splaniral, Cveto in tud izbral pravšnji termin (lepo jesensko vreme s polno luno....)! Verjetno bo kdo predlagal kakšno drugačno varianto ampak kle je pomembno le to, da si ti določil in se tudi odločil za takšen, krog.
Ponavljalci, ki se bodo sigurno odločili za ponovitve in preverjanje doseženega časa pa morajo vzeti v zakup, da so bile koče zaprte, in da si koristil samo svoj camelback in morebitne tolmunčke (hmm, kje že??).
Zelo verjetno je, da si "ubodel" celo zadnji letošnji termin za doseganje takšnega cilja, ker Jesenska pripoved se umika lesenim sanem jelenčka Rudolfa :roll:

Čestitam!!!

matej
 AinE
#152323
Vauu! Temu podvigu se pa reče Tura (z velko začetnico) :cast: .

ČESTITAM!

Lp E.
Uporabniški avatar
 še1PR
#152326
:cast: Bravo Cveto!!
Uporabniški avatar
 Cveto
#152330
matej-jethro napisal/-a:Krasno turo si splaniral, Cveto in tud izbral pravšnji termin (lepo jesensko vreme s polno luno....)! Verjetno bo kdo predlagal kakšno drugačno varianto ampak kle je pomembno le to, da si ti določil in se tudi odločil za takšen, krog.
Ponavljalci, ki se bodo sigurno odločili za ponovitve in preverjanje doseženega časa pa morajo vzeti v zakup, da so bile koče zaprte, in da si koristil samo svoj camelback in morebitne tolmunčke (hmm, kje že??).
Zelo verjetno je, da si "ubodel" celo zadnji letošnji termin za doseganje takšnega cilja, ker Jesenska pripoved se umika lesenim sanem jelenčka Rudolfa :roll:

Čestitam!!!

matej


Hval za čestitke matej in ostali!
Ja problemi z vodo so kr bili. Saj sem od korošice, kjer je tekoča voda, pa do Gritovca koristil le 1literški camellbak, en 0,5l bidon ter en red bull.
Na Grintavcu mi je pa prijazni gospod šenkal cel liter vode, češ da jo ima preveč. Res lepo od njega.
Zanimivo je na takit turah, kako telo malo rabi hrane.
na začetku si še nekej lačen. Na začetku daš nekaj vase, potem pa kar zadostuje kaka frutabela ali kaj podobnega.
Na celotni poti sem porabil Nekaj frutabel, nekaj gelov, pol suhe klobase, nekaj sira, to pa je to.
Termin pa je bil najverjetneje res zadnji letos.
Pa drug let še enkrat plus obedve kočni.

Lp Jure
Uporabniški avatar
 Cveto
#152343
jan_jan napisal/-a:Si uspel kaj izmeriti višince in km?


Jah okvirne Km sporočim čez nekaj dni, ker mi je kolega posodil gsm, samo je zdržal samo 10ur, naprej pa sem si pomagal s svojim polarjem, vendar podatki ne čisto točni.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#152346
Odlično, čestitke tudi z moje strani, resnično lep podvig in trasa :)
Bomo ostali kamnčani, k smo bl softići ponovili, ampak po etapah :)
 večno mlad
#152363
bravo cveto, mi navadni pa le po službah. Popoldne pa moram še do konca malto zmetat po stenah, pa še malo na fino obdelam , pa drva not zložim u novo drvarnco, pol pa še na krompirjeve počitnice s family, pol pa na ena dva pira. No pol mogoče pa spet začnem hodit po hribih.


Cveto bravo še enkrat. (mal sem ti namreč fouš, ampak sej bo bolš).
 Jožko
#152372
Ja čestitke Cveto, tudi s strani Kerlcov iz Baške grape. Res prava in konkretna tura. :D
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#152381
Ej...
super uspeh
dobra ideja, dobra realizacija, za njo stoji ... Cveto
BRAVO :laola
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA