Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Enkica
#352348
Menda da različne naprave različno dobro pokažejo (ali pa ne), kaj bi lahko bilo narobe z gležnjem, zato me zanima, če mi zna kdo priporočit, kje je najbolj pametno narediti UZ? Za samoplačniške variante imam nekaj informacij, zanima me kakšna varianta na napotnico. Kakšna ideja?
 Jola
#352356
Enkica, jaz iz lastnih izkušenj prisegam na Valdoltro ...aparati in zdravniki ! Tudi Artros Ljubljana, samo tu ne vem kako je točno z napotnicami...isti zdravnik dela 2x na teden par ur/poškodbe športnikov, ne vem sicer, kaj točno imaš/
LP
 ogi
#352358
Na napotnico pozabi.... cakalne dobe so po pol leta in vec. Pac preobremenjeni in slabo placani zdravniki pa to :roll:
 spela*
#352364
Enkica napisal/-a:Menda da različne naprave različno dobro pokažejo (ali pa ne), kaj bi lahko bilo narobe z gležnjem, zato me zanima, če mi zna kdo priporočit, kje je najbolj pametno narediti UZ? Za samoplačniške variante imam nekaj informacij, zanima me kakšna varianta na napotnico. Kakšna ideja?



Ultrazvok je ultrazvok, ni odvisno od naprave, ampak od tistega, ki upravlja z njo in ki ve, kaj greda (ali pa ne).
Uporabniški avatar
 Enkica
#352365
spela* napisal/-a:
Enkica napisal/-a:Menda da različne naprave različno dobro pokažejo (ali pa ne), kaj bi lahko bilo narobe z gležnjem, zato me zanima, če mi zna kdo priporočit, kje je najbolj pametno narediti UZ? Za samoplačniške variante imam nekaj informacij, zanima me kakšna varianta na napotnico. Kakšna ideja?



Ultrazvok je ultrazvok, ni odvisno od naprave, ampak od tistega, ki upravlja z njo in ki ve, kaj greda (ali pa ne).


Špela, si prepričana? Saj jaz se ne zastopim, ampak sestra v ambulanti mi je priporočila, naj le gledam, kam bom šla, ker da nimajo vsi enako dobrih mašin - da ne bom čakala kot blesava, potem pa na koncu nič pametnega opravila.
 ogi
#352395
V Ljubljani si na vrsti cez par dni... pride pa 45eur (na zalost potestirano manj kot 14dni nazaj). Ce se ti da cakati v nedogled zaradi 45eur potem ne boli dovolj ;)
Uporabniški avatar
 vencelj
#352398
ogi napisal/-a:V Ljubljani si na vrsti cez par dni... pride pa 45eur (na zalost potestirano manj kot 14dni nazaj). Ce se ti da cakati v nedogled zaradi 45eur potem ne boli dovolj ;)


Samoplačniško si na vrsti čez par dni kjerkoli.
Pokličeš za termin in greš.
Uporabniški avatar
 vencelj
#352399
Je pa res, da je lahko UZ nezanesljiv. Možno je, da ne pokaže vsega, bodisi zaradi zastarele "mašinerije" ali pa morda celo zaradi tega, kar pravi Špela:

Ultrazvok je ultrazvok, ni odvisno od naprave, ampak od tistega, ki upravlja z njo in ki ve, kaj greda (ali pa ne).


V času moje FTH sem naletel na nekaj identičnih primerov pomankljivega UZ, kar je imelo za posledico napačno diagnozo in seveda temu primerno napačno terapijo/rehabilitacijo.

LP
Uporabniški avatar
 Enkica
#352411
ogi napisal/-a:V Ljubljani si na vrsti cez par dni... pride pa 45eur (na zalost potestirano manj kot 14dni nazaj). Ce se ti da cakati v nedogled zaradi 45eur potem ne boli dovolj ;)


Ogi, kje te posnamejo za to ceno?
 ogi
#352416
Kolikor sem gledal, ko sem kaksnih 14dni nazaj potreboval to (sicer ne za glezenj ampak saj ni pretirane veze kaj je), je 45-50eur standardna cena za UZ mehkih tkiv. Je pa bolj problem dobiti nekoga, ki dela UZ mehkih tkiv (kot kaze jih 90% dela samo UZ trebuha). Jaz sem tako koncal v Ljubljani (http://ultrazvok-pregled.si)... prijavil v cetrtek ali petek, na pregled prisel v ponedeljek.
Uporabniški avatar
 Enkica
#352422
ogi napisal/-a:Kolikor sem gledal, ko sem kaksnih 14dni nazaj potreboval to (sicer ne za glezenj ampak saj ni pretirane veze kaj je), je 45-50eur standardna cena za UZ mehkih tkiv. Je pa bolj problem dobiti nekoga, ki dela UZ mehkih tkiv (kot kaze jih 90% dela samo UZ trebuha). Jaz sem tako koncal v Ljubljani (http://ultrazvok-pregled.si)... prijavil v cetrtek ali petek, na pregled prisel v ponedeljek.


Hvala ti! Tole je definitivno najceneje, sem tudi jaz že pregledala vse živo.
 Pumpkin
#352423
Hoj,

jaz sem delala UZ julija v ZD Grosuplje, sicer petnice, a vseeno, 1 teden čakala, 40 e. Mogoče še tu povprašaš....

lp,
Helena

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA