Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 janezs
#349498
Res, si bil hiter, smo met potjo malo računali, jaz sem bil mnenja, da si startal, ob 5 h, tako, da nisi rabil lučke. Tako, si lahko opravil vso pot ,pri dnevni svetlobi.
No jaz sem mnenja, da za telo, si je treba, čas uzet, potem nimam posledic. Za članstvo v klubu, je na razpolago 24-25 h. Kakor za koga.

Lp.
 guki muki
#349503
@est1989 Vsaka ti čast. Zakaj si se pa odločil za štart od Slemena?
 est1989
#349504
@Janezs, res je, vso pot sem opravil po svetlem. Še sreča, saj lučke niti nisem imel s seboj. ;)
Drugače se pa strinjam, vsako pretiravanje / ekstrem pusti posledice na telesu...

@guki muki, hvala. Hmm, še sam ne vem zakaj sem se odločil ravno za Sleme, če sem iskren. Verjetno zaradi tega, da sem se že kar na začetko rešil dva "huda" vzpona (Olševa, Peca) - noge so še povsem sveže. Potem je itak precej navzdol/ravninsko (20 km), potem pride na vrsto Uršlja, ki tudi ni nevem kako huda, potem spet ravnina in za zaključek zadnji vzpon na Raduho, kjer pa moraš malce potrpeti...

Sedaj ko gledam graf, tudi sam razmišljam kje bi bilo res najbolj optimalno. Pomojem bi bilo najbolje začeti pri koči na Loki pod Raduho v smeri Raduha -> Olševa -> Peca.... V roku 30 km se rešiš vseh treh hudih vzponov (ogromno višincev) in to na začetko ko si res spočit in lahko kar dodobra "pribijaš" v klanec.... potem ti ostane večinoma "ravnina" in vmes vzpon na Uršljo. Zgolj moje razmišljanje oz pogled na vso zadevo... ;)
Uporabniški avatar
 janezs
#349513
Po takem enostavno začneš v Črni. Opraviš s Peco, Olševo in Raduho, Potem pa "počiješ" do Uršlje, če se ne ustavljaš ,si takoj v Črni. Lp.
 Ninđa
#349514
Janez, Jan, Damjan, est1989 :clap:
Nazadnje spremenil Ninđa, dne 24 Jul 2016, 20:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 janezs
#349526
V ponedeljek zvečer, so se tudi zelo mladi trije fantje in dekle lotili K-24. Urša je letos v maju postala članica kluba, komaj 18 letni brat Jaka pa se je včlanil v torek. V tej skupini je hodil še Miha, ki je s potjo opravil prvič. "Vodja" pohoda je bil Nejc, ki je s potjo opravil že petič, z veliko oglednih tur. Lani v februarju, jo je premagal ,skupaj z mano, tako, da ima izkušnje, poleti in pozimi. Delovali so zelo homogeno in si vedno pomagali med seboj. Omenim še naj, da so začeli, zelo težko,"natovorjeni". Nejčev nahrbtnik je tehtal 8,5 kg. Od Bukovca naprej, pa sem jim stregel jaz, kolikor je bilo mogoče, Tako, da so imeli za nadaljevanje , najboljše pogoje. Uspešno so končali krog in dejali, da bodo še poskusili. Povprečna starost jim je bila 21 let. Večina pri teh letih, bi rajši nekje popivala, drugi dan pa se hvalila prijateljem koliko so spili in kako slabo, so se počutili. Ti štirje, pa se bodo lahko pohvalili z dejanji, ki se jih bodo spominjali vse življenje in si šteli v čast.
Čestitam še enkrat mlada ekipa, ste zmagovalci. Lp. Janez
Priponke
037 (Large) (Medium).JPG
Dodaj opis
037 (Large) (Medium).JPG (215.61 KiB) Pogledano 12978 krat
038 (Medium).JPG
Dodaj opis
038 (Medium).JPG (270.06 KiB) Pogledano 12979 krat
040 (Medium).JPG
Dodaj opis
040 (Medium).JPG (206.49 KiB) Pogledano 12979 krat
042 (Medium).JPG
Dodaj opis
042 (Medium).JPG (199.02 KiB) Pogledano 12979 krat
043 (Medium).JPG
Dodaj opis
043 (Medium).JPG (191.45 KiB) Pogledano 12979 krat
Uporabniški avatar
 zvone
#349535
Krasno!

:laola :laola

Čestitke!

Prepričan sem, da bodo opravili še veliko ponovitev!

lp. zvone
 Ninđa
#349567
janezs napisal/-a:V ponedeljek zvečer, so se tudi zelo mladi trije fantje in dekle lotili K-24. Urša je letos v maju postala članica kluba, komaj 18 letni brat Jaka pa se je včlanil v torek. V tej skupini je hodil še Miha, ki je s potjo opravil prvič. "Vodja" pohoda je bil Nejc, ki je s potjo opravil že petič, z veliko oglednih tur. Lani v februarju, jo je premagal ,skupaj z mano, tako, da ima izkušnje, poleti in pozimi. Delovali so zelo homogeno in si vedno pomagali med seboj. Omenim še naj, da so začeli, zelo težko,"natovorjeni". Nejčev nahrbtnik je tehtal 8,5 kg. Od Bukovca naprej, pa sem jim stregel jaz, kolikor je bilo mogoče, Tako, da so imeli za nadaljevanje , najboljše pogoje. Uspešno so končali krog in dejali, da bodo še poskusili. Povprečna starost jim je bila 21 let. Večina pri teh letih, bi rajši nekje popivala, drugi dan pa se hvalila prijateljem koliko so spili in kako slabo, so se počutili. Ti štirje, pa se bodo lahko pohvalili z dejanji, ki se jih bodo spominjali vse življenje in si šteli v čast.
Čestitam še enkrat mlada ekipa, ste zmagovalci. Lp. Janez


Bravo ekipa! Bravo Janez za pomoč!
:clap:

Lp, Nino
Uporabniški avatar
 janezs
#349633
V PETEK SMO PREHODILI K-24

Medard Hergold
Andrej Javornik
Grega Javornik

Ti trije fantje so postali novi člani kluba-24. Začeli smo ob polnoči v Črni, ubrali smo smer Peca, ki je bila zelo mokra zaradi obilnega deževja. Med hojo smo imeli večinoma oblačno vreme. Pri Bukovniku sta odstopila dva od petih članov. Ostali trije so se borili s potjo do konca. Medard je od Uršlje v Črno prišel šepajoč. To mu seveda na koncu ni pokvarilo veselja o uspehu. Jaz sem jih priganjal toliko,kot je bilo potrebno za dosežek nekaj letnega cilja.Vreme je nas pustilo na miru,da smo uresničili svoje namere. Lp.
Priponke
K-24 001 (Medium).JPG
K-24 001 (Medium).JPG (159.39 KiB) Pogledano 12635 krat
K-24 003 (Medium).JPG
K-24 003 (Medium).JPG (161.68 KiB) Pogledano 12635 krat
K-24 007 (Medium).JPG
K-24 007 (Medium).JPG (249.37 KiB) Pogledano 12635 krat
K-24 016 (Medium).JPG
K-24 016 (Medium).JPG (265.38 KiB) Pogledano 12635 krat
K-24 028 (Medium).JPG
K-24 028 (Medium).JPG (136.97 KiB) Pogledano 12635 krat
 rit44
#349635
Janez, hvala za izvrstno vodenje in pomoč pri izvedbi dolgoletnega plana! Bilo je vrhunsko! Upam, da še kdaj ponovimo... :laola

Še enkrat hvala in lep pozdrav!
Andrej
Uporabniški avatar
 janezs
#350681
Včeraj smo se ponovno zbrali, Urša, Nejc in jaz,med sebe smo vzeli, Kajo Kos, ki si je želela prehodit pot K- 24. Glede na letni čas smo izbrali uro in smer pohoda.( ob 20 h in smer urinega kazalca). Strah nas je bilo, edino mokrega Smrekovca. Na poti se je izkazalo,da so naši pomisleki bili odveč. Imeli smo idealne pogoje,jasno, toplo noč, suho podlago, na celi poti, tako ,da smo z Raduhe sestopili po zavarovani poti.Da pa smo hodili veliko brez opreme, je poskrbel Aleš z avtom.Če sem pohvalil nočne pogoje, potem moram tudi dnevne. Imeli smo čudovit sončen dan,pokvaril se je ,šele na Peci,tam nas je pričakala megla, toda naju z Nejcem to ni skrbelo( tako slabo kot v megli pozimi, tokrat ni moglo biti).Pri Kumru, smo se še zadnjič močno okrepčali ,kljub temu ,na Peco "mladini "nisem bil kos, (poznalo se je tudi, da od 26.8 moje zadnje K-24 nisem bil v hribih). Pa so malo zmanjšali na hitrosti in v dveh urah stopili na vrh. Sestop v Črno je bil še samo rutina. Nova članica kluba je postala,Kaja Kos ,ki se je junaško borila s potjo in skoraj ves čas hodila s hitrim korakom, ( na poti ni imela nobenih problemov) pridobljen čas, smo potem s pogostimi postanki izgubili. Urška in Nejc sta letos po trikrat prehodila K-24. Lp.
K-24 002 (Medium).JPG
Dodaj opis
K-24 002 (Medium).JPG (163.7 KiB) Pogledano 10862 krat
027 (Medium).JPG
Dodaj opis
027 (Medium).JPG (297.98 KiB) Pogledano 10862 krat
030 (Medium).JPG
Dodaj opis
030 (Medium).JPG (211.07 KiB) Pogledano 10862 krat
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA